Na zdraví!

aneb appky pro lepší život
#appky
#zdraví
#novoroční předsevzetí
Staňte se letos konečně lepším člověkem!
Zpět

Rok 2019. Po měsících útrap a úporné snahy o dodržování novoročních předsevzetí (zhubnout, jíst zdravě, více se hýbat, méně se rozčilovat…), tu jako z čistého nebe opět přistály další svátky a s nimi spousta lákadel i nebezpečných nástrah v podobě rozdivočených nakupujících a vozíkových válek. Naštěstí už je zase po všem a v klidu si můžeme nadělit další předsevzetí. A jaké je to nejrozumnější ze všech? Přece zachovat si zdraví!

 

Víte, jaké appky vám pomohou přežít vánoční svátky a udržet si dobré zdraví? Pár jsme jich pro vás vybrali, takže se připravte na nášup několika healthy appek, díky kterým budete v nové dekádě sebevědomější a zdravější!

 

My Fitness Pal

 

Appka, díky níž můžete zhubnout nebo měnit své návyky k lepšímu, je tu pro vás zcela zdarma. Jak napovídá sám název, jedná se o kapesního kamaráda každého, kdo chce žít zdravěji. Nabízí databázi více jak 11 milionů receptů, snadné přepočítávání výživových hodnot každého jídla, které si uvaříte, i zdravější varianty vašich oblíbených pokrmů.

 

myfitnesspal

 

Váš vývoj i pokroky appka zaznamenává a vy se jimi můžete kochat skrze jednoduché grafíčky. Do appky můžete přidávat také vlastní fotky, abyste viděli reálný progres. Navíc můžete namotivovat i své okolí a skrz vašeho „fitness kámoše“ se s nimi propojit.

 

My Fitness Pal v podstatě může zastoupit veškeré fitness aplikace, protože nabízí jak zdravé recepty, tak i cvičební plány, záznamy zkonzumovaných tekutin a spoustu dalšího.

 

My Fitness Pal je dostupný ke stažení pro iOS a Android.

 

Smoothie Recipes Pro

 

Už vám banánové smoothie pořád dokola leze krkem? Smoothie Recipes Pro je skvělá pro milovníky zdravých smoothies, kteří chtějí mít recepty na tyto lahodné nápoje po ruce při každé příležitosti. Díky této aplikaci už nikdy nemusíte brouzdat nekonečným množstvím internetových receptů, které jsou většinou stejně nezdravé. Smoothie Recipes Pro nabízí více jak 200 receptů. V aplikaci můžete vytoužené návody vyhledávat podle momentální chuti – máte chuť třeba na mango? Zadejte klíčové slovo do appky a vybírejte z mnoha receptů obsahující vaši zamilovanou ingredienci.

 

smoothie

 

Receptář a nákupní list v jednom. Aplikaci můžete využívat i jako nákupní seznam a ujistit se, že do obchodu nebudete muset lítat 10krát, protože pokaždé zapomenete některou z ingrediencí. Appka navíc nabízí lákavé fotografie finálních „smůtýček“.

 

Nově můžete od Smoothie Recipes dostávat také newsletter s více smoothie recepty a dalšími tipy na zdravé stravování.

 

Smoothie Recipes Pro je dostupná pouze pro zařízení s iOS.

 

Headspace

 

Meditace je čím dál více odborníky a life kouči doporučována jako důležitá součást zdravého životního stylu. Bez psychické pohody to je prostě jen půl zdraví (nebo tak nějak to vychází). Appka s názvem Headspace vám proto pomůže s koncentrací, dýcháním a vnitřním klidem.

 

headspace

 

Po stažení aplikace si zvolíte, jaké oblasti chcete zlepšovat, zda chcete meditovat ráno či večer. Jak dlouho spíte, jestli vám dělá problémy usínání, jestli jste vystresovaní, jak často se hýbete. Headspace vás naučí zvládat stres, pomůže vám s koncentrací během práce nebo naopak s usínáním za pomoci relaxační muziky či „uspávacími“ zvuky.

 

Nebojte se, flákat se rozhodně nebudete. Headspace totiž nabízí uživatelům i cvičební plán a pomůže jim se zlepšením i fyzické stránky a motivací ke cvičení.

 

Headspace je dostupný pro zařízení s iOS a Android

 

Water Drink Reminder

 

Víte, že organismus musíte zavodňovat a dostatečně pít, jenže na to jednoduše zapomínáte?

 

Aplikace Water Drink Reminder vyřeší tento problém za vás. Po zadání vašich osobních údajů vám poradí, kolik litrů vody byste měli za den vypít. Během dne vás pak bude upozorňovat na to, že byste se měli napít a na konci dne vám zobrazí graf, který vám ukáže, jak jste během dne tekutiny přijímali.

 

waterdrink reminder

 

Water Drink Reminder si navíc můžete propojit s chytrými hodinkami a náramky, takže se nemůže stát, že by vás upozornění nezastihlo a vy pak třeba umřeli žízní.

 

Appka je dostupná pouze pro vlastníky mobilních telefonů s Androidem.

 

Krokoměr

 

Tato appka vám pomůže držet krok na cestě za zdravým životním stylem. Nemusíte utrácet za drahé zařízení, které bude měřit, kolik kroků jste nachodili, jakou jste měli tepovou frekvenci a kolik kalorií jste za tu dobu spálili. Vše zvládne tato přehledná a jednoduchá appka, kterou můžete mít v jakémkoliv smartphonu. Vypočítá vám nachozené kroky, délku trasy, kterou jste překonali i počet spálených kalorií.

 

krokoměr

 

Aplikace je zdarma a je dostupná pro zařízení s Androidem a iOS.

 

AXA Health Keeper

 

AXA Health Keeper vám jako první spočítá váš zdravotní věk (tedy věk, jemuž odpovídá váš zdravotní stav). No a pak vám pomůže omládnout! Pokud rádi překonáváte sami sebe a zlepšujete se v oblastech, které vám zprvu dělají problémy, tohle je nástroj přesně pro vás. Díky pravidelným a zábavným výzvám, do kterých se mohou uživatelé Health Keeperu zapojit, jednoduše dosáhnete vytoužených cílů.

 

axa hk

 

Health Keeper je zaměřen na čtyři oblasti života, a to stravování, pohyb, (ne)kouření a duševní pohodu. Můžete jej připojit ke svým chytrým hodinkám, náramkům a fit aplikacím a sledovat tak svůj posun směrem k vytoužené postavě a zdravému životnímu stylu. A AXA Health Keeper slouží zároveň i jako blog, díky kterému budete vždy v obraze v oblasti novinek a trendů zdravého životního stylu.

 

Aplikace je dostupná pro všechny uživatele s operačním systémem iOS a Android.

 

Zdravě po celý rok!

 

Díky novodobým technologiím je udržování zdravého životního stylu ještě jednodušší. Existuje nespočet aplikací, které vám pomohou šťastně přežít. Je jen na vás, která appka vám padne do oka a přiroste k srdci. Tak…na zdraví!

 

Autor: Ivana Nováková

Zpět