NA HORY S DĚTMI!

ČERSTVÉ TIPY NA LYŽOVÁNÍ S DĚTMI
#Téma
Zpět
 

Těšíte se na hory? Ptají se vaše děti, kdy už je vezmete za sněhem? Pokud právě teď plánujete, kam se vydáte na rodinnou zimní dovolenou, máme pro vás pár čerstvých tipů.

 

dolni_morava

 

DOLNÍ MORAVA

Skiareál Dolní Morava na úpatí Králického Sněžníku chystá pro děti novinku v podobě Mamutíkovy skupinové výuky lyžování. Od konce prosince až do půlky března od pondělí do čtvrtka budou na programu dvouhodinové hry s maskotem Mamutíkem. Za 1 560 Kč dětem pořídíte 8 hodin skupinové výuky a celodenní vstup do dětského snowparku Amálka. Pokud to kapacita dovolí, děti mohou v parku jezdit i v případě, že nejsou žáky školy.

 

 

lipnoNA LIPNO S DĚTMI V SOBOTU

Každou lednovou sobotu mohou rodiče své děti svěřit do rukou instruktorů, kteří si pro ně připravili výuku formou hry. Během čtyř sobot si vaše děti vyzvednou v Českých Budějovicích nebo v Českém Krumlově a odpoledne vám je zase vrátí zpátky. Přímo na místě můžete vyzkoušet tematické dny s lišákem Foxíkem, kdy např. navštívíte stezku v korunách stromů anebo se dozvíte zajímavosti týkající se práce horské služby. Svoje dovednosti mohou děti zdarma vylepšit ve Fox parku díky třem pojízdným kobercům a zvířecí slalomové dráze s podjezdy a tunely. Od 18 do 20 hodin je hřiště otevřeno i pro sjíždění na bobech či sáňkách při umělém osvětlení.

 

 

moninecJISTOTA SNĚHU NA MONÍNCI

Vrtkavosti českých zim se postavili čelem na Monínci, kam se dá z Prahy dojet za hodinu. Skiareál letos rozjel zimní sezonu již 26. října díky unikátnímu zasněžování Snow Factory, které dokáže vyrábět sníh i při teplotě +15 °C. Italská děla za 24 hodin vyprodukují až 500 kubíků sněhu, což je v přepočtu 50 nákladních tater. Celý proces výroby se odehrává v uzavřeném okruhu a ledové vločky mají nízkou teplotu –5 °C, díky níž si sníh vytváří vlastní chlazení a taje velmi pomalu. K výrobě sněhu se nepoužívají žádné chemické látky. Děti můžete svěřit instruktorům na hotelové sjezdovce, kde najdete i dětský skipark vybavený dvěma nekonečnými lany. Na malé lyžaře tu čeká velké množství lyžařských pomůcek, jako jsou interaktivní dětské slalomy, figurky, tunely atd.

 

 

pec_pod_snezkouPEC POD SNĚŽKOU SE PŘIPRAVUJE NA DĚTI

Po loňských investicích do stavby nových lanovek, sjezdovek, parkoviště a zasněžování se v tomto dvojstředisku zaměřili hlavně na děti. V areálech Černá hora (Janské Lázně) a Pec pod Sněžkou se otevře nová lyžařská škola SkiResort LIVE, půjčovna, servis i test centrum Atomic Salomon. Nově jsou poj.zdnými koberci a dětskými vleky vybaveny čtyři dětské parky v areálech Černá hora a Pec pod Sněžkou. V Peci bude pro děti připraven rozšířený areál a hned dva pojízdné koberce. Lyžařská škola připravuje pro děti i zážitkové programy, výlety na sněžnicích, lavinové kurzy nebo závody.

 

 

pujcovnaNEKUPUJTE DĚTEM LYŽE, PŮJČTE SI JE

Pokud teď zrovna přemýšl.te, že byste chtěli vzít na první sníh i svoje děti, ale nejste si jistí, jestli chcete rovnou investovat do zakoupení celé výbavy, máme pro vás tip. Lyže, boty ani hůlky nekupujte, půjčte si je. Půjčovna Simplerent vám poskytne lyže na celý rok od 1 390 korun. V ceně je i servis. Pokud nechcete mít lyže doma přes léto, můžete je vrátit hned po konci zimy. Na podzim lyže opět vyměníte za jiné, lépe odpovídající výšce vašeho malého lyžaře, který zas o něco povyrostl. Lyže si vyberete online na svém mobilu na stránce půjčovny a Simplerent vám je přiveze rovnou domů.

 

 


Text: Adam Maršál, foto: archiv firem

Zpět