MONUMENT VALLEY II

Pokračování mobilní legendy
#hry
#appky
Původní Monument Valley se hráčům do paměti zapsalo jako jedna z nejlepších ryze mobilních her. Dlouho vyhlížená dvojka opatrně kráčí  vyšlapanou cestičkou a bohatě to stačí.
Zpět

Monument Valley Screenshot 4Monument Valley Screenshot 6Jinde než na zařízení s Androidem či iOS si Monument Valley nezahrajete, a přesto se nejedná o otravnou dojnici, která by z vás měla vytáhnout co nejvíc peněz prodejem bezcenného obsahu. Je to zkrátka prémiovka se vším všudy. Všiml si toho i Apple, jenž si oznámení pokračování schoval jako překvapení na svou letošní konferenci WWDC.

 

Nestává se často, že by firma s nakousnutým jablkem v logu uzavřela tak úzké partnerství s nez.vislým herním vývoj.řem, ovšem v tomto případě to dává smysl. Jak produkty od Applu, tak Monument Valley jsou totiž stylové a z hlediska designu velmi výrazn. záležitosti. Na první pohled vypadají krásně a s výjimkou zapřisáhlých haterů zaujmou každého. Jsou spolehlivé a fungují zcela bez zádrhelů. A obě jsou možná příliš do sebe zahleděné a samy sebou svázané.

 

Monument Valley II se vlastně hraje úplně stejně jako první díl. Cílem je dostat postavičku (případně dvě) na konec úrovně tak, že jí pomocí manipulace s jednotlivými trámy vytvoříte cestu. Jestliže se rádi topíte v nesmyslných konstrukcích M. C. Eschera, budete se tu cítit jako doma.

 

Monument Valley Screenshot 2Byť je Monument Valley všeobecně vnímáno jako logická hra, na žádné tuhé hádanky a problémy v ní nenarazíte. Každý level je obtížný pouze tak, abyste se nad ním museli jen lehce zamyslet, párkrát poťapat po obrazovce a pak už si jen vychutnávat atmosféru záhadného světa, luxusní grafiku a špičkový hudební doprovod. A znovu se tu nabízí přirovnání k hračkám od Applu – pro běžného uživatele perfektní věc, ale náročnějším pařanům a geekům toho zas tak moc nenabízí. Spíš než výzva je Monument Valley audiovizuální zážitek.

 

Bohužel, sotva se stačíte vžít do příběhu hrdinky Ro a její dcery, hra po 14 kapitolách a méně než 2 hodinách nemilosrdně skončí. Tak akorát to stačí, ale chtěli byste ještě o kus víc. A pravděpodobně víc dostanete formou placeného balíčku s novými levely. Kromě kratší délky a zbytečně potlačeného příběhu se však Monument Valley II nedá vytknout vůbec nic.

 

MV2-iconMONUMENT VALLEY II

Android (149,99 Kč), iOs (129 Kč)

Zpět