MÓDNÍ TRENDY LETOŠNÍHO LÉTA

Bez cestování by náš šatník přišel o spoustu zábavných věcí
#MÓDA
I trendy letošního léta jsou do jisté míry inspirovány cestováním a exotickými destinacemi, vzdálenými kulturami nebo prostě jen cestou samotnou. Pojďme si zrekapitulovat nejdůležitější trendy letní sezony, ať víme, jak se obléknout k vodě, do města nebo na cestování za poznáním.
Zpět

primarkuk_81132931197520

TON SAI CHIC

Kdo z vás nikdy při práci, s pohledem upřeným do obrazovky, nesnil o exotických prázdninách třeba na Bali? Koho z nás nikdy nenapadlo všeho nechat, pronajmout byt, dát kočku k mámě a otevřít si malý plážový bar na Ko Samui? Nebo třeba vyrábět korálkové náramky na Maui. Podobně nejspíš přemýšleli designéři, kteří se ve velkém nechali inspirovat plážemi Bali a Thajska – batika, kaftany nebo třeba stale populárnější rybářské kloboučky, jasná volba letošního léta, ať už na pláž v Chorvatsku, nebo k rybníku.

primarkuk_811321831047174HIPPIE NEW AGE CHIC

Už několikátou sezonu se nám připomínají divoké a květinové sedmdesátky. Letos to vyhrávají primární inspirace duchovním dědictvím hippie rodiny, které se vtiskly do oblečků, jejichž domovinu můžeme vystopovat někde kolem Himálaje. Kaftanovité verze sárí, bindi, jednoduché kristusky, rozevláté široké kalhoty s orientálními i květinovými vzory, detaily plné třásní a výšivek evokujících mandaly. Ohm.

riverisland_89158496969478IDEÁLNÍ NA CESTU STOPEM: RAMENA DOLE

Letošním masivním trendem, který vládne od New Yorku po Prahu, jsou spuštěná ramena. Topy, šaty, košile s tzv. „Shoulderless“ řešením jsou prostě velký must-have letošního léta. Zkuste je na cestu stopem. Nebo si prostě jen cestou do práce snadněji opálíte ramena a navodíte si letní atmosféru ještě před dovolenou.

01_Main, large photoriverisland_891581597563109DOBRÉ RÁNO, DOBROU NOC!

OK, tohle je asi nejlepší life-hack všech trendy cestovatelů nebo naopak extrémně líných lidí, kterým módní návrháři konečně splnili sen. Konečně ušetříme spoustu času (a peněz). Nemusíme se totiž převlékat! Je to tak, masivním trendem letošního léta jsou pyžama a šatičky připomínající noční košilky, Kerouacovo „Na cestě“ dostává ideální oděvní podobu, uvidíte, že vaše zavazadlo se výrazně odlehčí stejně jako vaše hlava, která už nebude muset vymýšlet, „co zase ráno na sebe“. 24/7 v pohodlném pyžamu nebo košili. Na tohle jsme myslím všichni čekali.


Text: Jana Patočková

Foto: Marks & Spencer, Primark, River Island

Zpět