Móda podle rapperek

#Návody a inspirace
Zpět

Módní řetězec H&M si pro nás k Vánocům přichystal jednu hodně speciální limitku. Spoluautorkou téhle parády není nikdo jiný než newyorská rapperka Nicky Minaj.

 

Poprvé bylo o rapperce v souvislosti se švédským módním řetězcem slyšet, když si na červený koberec jedné z nejsledovanějších událostí, prestižního MET Gala, oblékla šaty právě z H&M. Už tehdy v květnu Minaj zmínila, že chystá spolupráci se šv.dským módním gigantem, detaily byly ovšem zahaleny rouškou korporátního tajemství. V červnu pak Minaj odletěla soukromým letadlem do Prahy (a na svém Instagramu fanouškům s příznačnou „attitude“ ukázala, jak se slovo „Praha“ správně anglicky vyslovuje), aniž by řekla důvod své cesty. Skládačka se složila až před nedávnem, když vyšlo najevo, že právě u nás tahle zábavná rapperka s nezaměnitelnou flow natáčela kr.tký vánoční fashion film právě pro H&M.

 

K módě má Nicky Minaj ostatně blízko odjakživa stejně jako další ženy z rapového světa. Móda je pro ně vyjádřením vlastního stylu a luxusní značky znamenají statusový symbol, který je třeba dávat na odiv. Na jejím Instagramu se to jen hemží hashtagy, jako je #balenciagabarbie nebo #Chanelbarbie a před pár lety se stala tváří jedné z kampaní značky Roberto Cavalli.

 

 

nicki minaj fin

 

 

 

MÓDA A RAP RUKU V RUCE ODJAKŽIVA

K rapové scéně móda odjakživa neodmyslitelně patří. Do jaké míry je tahle honba za blyštivými auty, zlatými řetězy, diamanty, drahým šampaňským a za kožichy podvědomá touha vyrovnat se úspěšnému bílému muži, který ovládá svět, a ovládat ho stejně jako on, je v našem příběhu vedlejší linka. Zajímavé je, že tenhle narativ je stále aktuální a nevyhýb. se ani ženám – rapperkám. Luxusní značkové hadříky jsou prostě na rapové scéně hmatatelným důkazem, že jste to dokázali.

 

STYLOVÁ INSPIRACE PRO ODVÁŽNÉ

Rapperek a r’n’b umělkyň, které mají nezaměnitelný styl, je celá řada. Nicky Minaj vizuálně proslavil její „panenka Barbie“ look, na který nedá dopustit: pestrobarevné paruky, legíny a overaly výrazných neonových barev, velké barevné kožíšky a samozřejmě záplava blyštivých „blingblings“ všude, kam se podíváš. Tento nezaměnitelný bl.znivý styl „oživlé panenky“ se promítl i do její kapsulové kolekce, která bude v prosinci k mání v H&M – je libo měkoučkou jednorožčí mikinu pastelových barev nebo saténové kimono? Přesně takové kousky, které vystihují garderobu divoké Minaj, ale zároveň nejsou natolik šílené, že byste v nich nemohli do práce, najdete v prosinci v H&M.

 

Pokud nejste příznivci neonově-třpytivého stylu Nicky Minaj, mrkněte „do skříně“ některé z dalších královen současného rapu a nechte se inspirovat. Letošní objev roku a hvězda s prořízlou pusou z reality show Love and Hip hop Cardi B je rozhodně někdo, koho stojí za to sledovat. Libuje si obzvláště ve výrazných slunečních brýlích, drahých botách a razí heslo, že „i šaty za pár dolarů můžou vypadat skvěle s dobrými botami“. Rada nad zlato, milá Cardi!

 

HIPHOPOVÁ KLASIKA, CO NEVYJDE Z MÓDY

Pakliže máte rádi sportovnější styl, určitě se nechte inspirovat rapperkou Missy Elliott, která v nultých letech navrhla vlastní kolekci pro sportovní klasiku Adidas „Respect Me by Missy Elliott“. Vedle nešlápnete například v klasických b.lých adidaskách „Superstar“ nebo v „Puma Suede“.


Text: Jana Patočková, foto: H&M, Ilustrace: Barbora Tögel

 

Zpět