Microsoft band 2

V OSTRÉ ZKOUŠCE
#Volant
Zpět

Uvažujete nad koupí chytrého náramku? Jeden osvědčený pro nás zrecenzoval Patrik Sláma, člen nekompromisního testovacího týmu T-Crowd.

 

Masivní odolná konstrukce a zvýšená odolnost jsou přesně vlastnosti, které osloví běžce i jiné sportovce. Ve specifikacích náramku MS Band 2 najdeme většinu zařízení, která potřebujeme v případě, že bereme své tréninky vážně: snímač srdečního tepu, senzor UV záření, měření okolní teploty, gyroskop, GPS atd. Zapínání je velmi pohodlné a elegantně zpracované, ve spoji se navíc nachází prostor pro připojení nabíječky, která díky magnetům dokonale padne na své místo. Baterka vydrží něco kolem dvou dnů. Mohlo by to být horší, ale i lepší.

 

Zaujme už vzhled. Prohnutý displej působí elegantně, skvěle sedí na ruce a ovládá se bez sebemenších problémů. Doporučuje se, abyste náramek nosili displejem dolů, a to jak kvůli zabudovanému měřiči tepu neboli BPM, který tak může přesněji proměřovat vaše srdeční tepy, tak funkci „rotate on“, ale i proto, že se displej lépe čte.

 

Jako první věc jsem vyzkoušel SmartAlarm, ale v tomhle ohledu mě MS Band 2 zklamal na plné čáře. Začal mě „budit“, až když jsem byl asi 5 minut úplně vzhůru a čistil si zuby (to se mi stalo několikrát). Poté jsem se vypravil do práce. Popojíždění v MHD, pár kroků, dvoje schody a MS Band 2 hlásil přes 57 pater a 7 000 kroků, což mohlo být způsobeno vypnutou GPS (sice jsem jel většinu času metrem, ale jiné sport trackery či chytré hodinky takto vysoká čísla neuváděly). Při jídle mě funkce „rotate on“ nepřekvapila a u každého sousta se mi displej rozsvítil, a ač to běžně nedělám, mohl jsem sledovat jak dlouho mi snídaně, obědy, svačiny či večeře trvají. Během dne mi chodily notifikace, které si každý nastaví dle libosti, a musím říct, že mi kolikrát pípla nebo zavibrovala notifikace na MS Band 2 dříve, než se objevila na mém smartphonu s iOS.

 

MS Band 2 pochopitelně nejlépe funguje s OS Windows 10, ale jak jsem již psal, funguje perfektně i na iOS. Samotný náramek má ve své paměti několik tradičních aplikací, které ovšem slouží pouze k rychlému náhledu notifikací.

 

Jako další velkou zajímavost beru měření UV záření, tohle je celkem důležitý tah, který bude mít z mého pohledu určitě brzy své „automatické“ místo ve všech sporttrackerech. Protože pracuji v nemocnici na jednotce intenzivní péče, měl jsem možnost MS Band 2 podrobit i velmi přesnému testu měření BPM neboli srdečních tepů na profesionálním přístroji. Srovnal jsem výsledky dosažené prostřednictví saturačního čidla, které se dává na prst. Prostřídal jsem obě ruce a myslím, že náramek obstál, protože výkyvy mezi jeho hodnotami a hodnotami na nemocničním přístroji nebyly zas tak velké a do určité míry mohly být způsobeny tím, že se mi náramek pohnul na ruce.

 

Co k němu říct? Designově je moc hezký a díky notifikacím funguje bezchybně jako prodloužená ruka smartphonu. Měření tepu nebo UV záření působí jako dobrá frajeřinka. Tím výhody končí. Měření sice nebylo nejhorší, ale měl jsem možnost testovat chytré hodinky od Applu nebo Fenix 3 od Garminu a Microsoft Band 2 co do přesnosti zaostával. Za ty peníze bych si ho nekoupil…

IMG_0107

 

MICROSOFT BAND 2

Cena: 6 499 Kč

»  microsoft.com/microsoft-band

 


 

Text: Patrik Sláma, foto: archiv firem

 

 

 

Zpět