#MBPWF

UVOLNĚNÉ OBJEMY, CESTOVNÍ HOREČKA I ZAČÁTEK MILÉNIA
#Návody a inspirace
Zpět

Přinášíme výběr ze zářijového týdne módy, který se tentokrát odehrál na ochozu tenisové arény na pražské Štvanici. Jaké trendy by vám neměly příští sezónu uletět?

 

POEZIE ODLETOVÝCH HAL, ELEGÁNI V KRISTUSKÁCH I KLASIKA S TWISTEM

Adam-Kost-MBPFW-SS18-4259Adam Kost studuje na UMPRUM v Ateliéru oděvu a obuvi. Benjamínek Fashion Weeku představil silnou pánskou kolekci, která je nositelná a přitom není nudná. S klasickými pánskými kousky pracuje Adam s lehkostí – nebojí se ani vzorů nebo kostek. Ať už se jedná o vesty, saka, nebo kabáty, nic z Adamovy kolekce nepůsobí dojmem nudné klasiky, obleky s krátkými kalhotami na druhou stranu nepůsobí ani komicky. To vše i díky citlivému stylingu a perfektní krejčovině.

 

 

 

BLazek-MBPFW-SS18-0725Česká klasika pánské konfekce Blažek představil modelovou kolekci, kterou výrazně stylingem posílil Jan Králíček. Luxusní materiály, pilotky, rozhalenky a kristusky představily nedbalého elegána, který nemusí ani v saku působit svázaně – naopak, může působit rebelsky a nonkonformně.

 

 

 

 

 

Jan-Cerny-MBPFW-569Jan Černý ukázal kolekci, která čerpá inspiraci z letištních hal. Černého cestující globálním světem módy reflektují současné trendy atleisure, ale nekopírují je. Pláště, kapsáče doplňují pletené svetry s límci, které vtipně evokují cestovní polštářky. Místo ledvinek zavakuoval Jan některé kousky do fólie a místo cedulek opatřil mikinám jmenovky s letištními kódy. Iluze globálního cestovatele byla dokonalá stejně jako osvojování a osobité pojetí trendů pozdních devadesátek i současného „normcoru“, ať už šlo o denimové komplety, nebo variace na lyžařské soupravy nebo komplety ve vojenském stylu. Šatník podle Černého je ryze současný a odvážný.

 

TIP: Oversized mikina nebo plášť od Jana Černého je nadčasový atleisure kousek, který se neztratí v žádném pánském šatníku.

 

LUXUSNÍ ROMANTIKA, ČISTÁ NADČASOVOST NEBO HRAVÁ NEDBALOST

Zuzana Kubíčková drží vysoký standard luxusní krejčoviny – italské materiály a ruční řemeslné zpracování vytváří elegantní, romantické a velice ženské modely. Nebojí se květin a průsvitných materiálů ani barev. Její šaty jsou přesně tím kouskem, který budete mít ve skříni celý život na opravdu speciální příležitosti.

 

Petra-Ptackova-MBPFW-SS18-7482Petru Ptáčkovou jsme vám představili v jednom z předchozích čísel Chargeru v profilovém rozhovoru. Její kolekce na jaro je zase hravá jako Petra sama a navíc působí příjemně nositelným dojmem. Pobyt v Itálii v Petře probudil vzpomínky na dětství a dospívání na pražském Černém Mostě a do modelů zakomponovala prvky osobních vzpomínek. Nechybí její klasické kloboučky a široké a volné střihy. Její „magický realismus“ je hravý a často využívá principů trvalé udržitelnosti.

 

 

 

Nehera-MBPFW-SS18-7813Hra na jistotu je Nehera. Slovenská značka opět potvrdila, že jako jedna z mála umí nabídnout dokonale čistou nadčasovost s výrazným rukopisem. Ať už si pořídíte šaty, oversized kabát, nebo kalhoty, s Neherou nešlápnete vedle. Patří do šatníku každé ženy, která vyrostla z prvoplánových rychlých trendů a dopřeje si něco, co jí vydrží a bude stále aktuální.

 

 

 

 

LAFORMELA-MBPFW-SS18-0964ODIVI nezapře v základech svůj streetwearový původ. Tuto sezonu si ODIVI hrají s tématem cenzury a hranic vlastního těla: průsvitné materiály, tělovka. Nechybí klasické kousky jako kabáty, bundy nebo trika a mikiny. Snad s žádným kouskem, který se prošel po mole, neuděláte chybu, navíc se snadno kombinují s čímkoli, co už máte ve skříni. A to není málo! Trio La Formela vždy vtipně a svébytně reflektuje nadcházející trendy a nebojí se ani kousků, které můžou být pro většinového diváka ze začátku hůře stravitelné – jako třeba výrazné kapsáče. Vyhrávají jasnou barevností, která připomíná klubové party konce devadesátých let.

 

TIP: Zkuste barevný colourblocking podle La Formela nebo si rovnou pořiďte do šatníku jejich sukni.


Text: Jana Patočková, foto: archiv MBPFW

 

 

 

Zpět