Lumino city

#hry
#appky
Zpět

Jaká může být pohádka vyrobená z kartonu? Chytrá, náročná, ale především neuvěřitelně krásná.

 

Když se podíváte na pár trailerů k nejprodávanějším hrám posledních let, pravděpodobně vám rychle splynou. Jsou si podobné jako vejce vejci. Ve vodách mainstreamu se to projevuje tak, že kdyby si dvě konkurenční série válečných stříleček prohodily jméno, nikdo by si ničeho nevšiml. Hlavně že se to příjemně hraje.

 

Mezi nezávislými tvůrci se dá vypozorovat zcela opačný přístup. Mnozí z těch nejúspěšnějších dokonce ani nejsou vývojáři v tom pravém slova smyslu, nýbrž animátoři či ilustrátoři. Luke Whittaker, tvůrce her INKS, Kami a Lumino City, je přesně ten případ.

 

Z ryze hráčského pohledu je Lumino City docela normální klikací adventura připomínající legendární Neverhood. Svými hlavolamy vás nijak nepřekvapí, ale ani nefrustruje – hra naštěstí netrpí klasickým žánrovým problémem, kdy musíte nejen vymyslet, jak hádanku vyřešit, ale také zjistit, co vlastně je ta hádanka. Žádný velký zásek tu tedy nehrozí a v y zhruba za 5 hodin zjistíte, kam se poděl dědeček malé Lumi. A kdybyste si přece jenom nevěděli rady, můžete sáhnout po velmi chytře zpracované knize plné nápověd.

 

V tomto případě jde ale o něco jiného než o strhující hratelnost. Lumino City je hra, která vás okamžitě odzbrojí svým originálním vizuálním ztvárněním. Celý její svět je vyrobený ze skutečného papíru, kartonu a světýlek. Původní model města má na výšku zhruba 3 metry a všechno, co nakonec vidíte ve hře, jsou digitálně upravené a rozhýbané fotografie. Cit pro detail je vidět na každém kroku a díky unikátnímu zpracování si tohle dobrodružství obmotá kolem prstu i t y, kteří počítačovým hrám neholdují.

 

Že je Lumino City tak okouzlující záležitost, má svou daň – abyste si pobyt v papírovém městě opravdu užili, budete potřebovat výkonnější zařízení s alespoň 2 GB operační paměti. A čím větší displej, tím lépe. Doporučuje 5 přerostlých citronovníků z 5.

 

lumino iconLUMINO CITY

ANDROID, iOS (150 Kč)

 

 


Text: Lukáš Kunce

Zpět