Listopadová techparáda

Listopad je poněkud ponurý měsíc, a tak jsme se rozhodli vám zpříjemnit život nejen další hitparádou vychytávek, ale i nadčasovou básní neznámého veršotepce:
Zpět

“Když se ti depka listopadu

přichytává na spánek,

jdi k ledničce, zamez hladu,

přečti si v CHARGERu další článek.”

 

 

Ruční Tesla

Tesla Coil Lighter (zdroj dudeiwantthat.com)Pokud hledáte stylové spojení staré frajerské technologie s novým nápadem a hlavně cool jménem, zapalovač Tesla Coil může uspokojit vaše touhy. Co si budeme nalhávat, všichni známe slavnou filmovou scénu, kdy žena vytáhne cigaretu a ještě předtím, než ji přiloží k ústům, gentleman hbitě rozžehne zapalovač a zeptá se, zda by jí mohl připálit. A teď si představte, že by gentleman namísto klasického zapalovače použil Teslu a před ženou rozsvítil elektrický oblouk. Jedná se samozřejmě o poněkud starší balící techniku, ale aspoň můžete lidem kolem říkat, že přeskočila jiskra.

teslacoillighters.com

 

Kostka 8v1

Wondercube (zdroj Amazon)Nemusíte se bát. Nejedná se o další pokračování vyčpělé série kultovního hororu Kostka, ale o zdařilého pomocníka pro váš telefon. Tato dvou a půl centimetrová odolná kostička nabízí téměř vše, co by si člověk od příslušenství mohl přát – má Lightning konektor na iPhony, OTG USB, čtečku na paměťovou kartu, kam můžete sázet přebytečné fotky, funguje jako externí nabíječka a dokonce má i zabudovanou malou svítilnu. To vše bez jediného kabelu. Teď by nás naopak zajímalo, co tahle věcička neumí. Vytvořit Hyperkostku? Trhlinu v časoprostoru? Upéct minipizzu?

thewondercube.com

 

Fitko pro vaše macíčky

Varram Fitness Robot (gadgetsandwearables.com)Už dlouho jsme tu neměli žádnou vychytávku pro naše domácí mazlíčky. Když koukáme, jak nám ti naši kočičáci a štěkny nakynuli, seznali jsme, že nastal ten správný čas pořídit jim trenéra. Ti živí už jsou samozřejmě out, a tak jsme našli chytrého VARRAM robota, který nám macíčky dostane do latě. Už žádné funění a tření povislým břichem při zdolávání schodů! Představujete-li si teď Igora-kyborga-Hnízda, musíme vás zklamat. Tento dvoukolový hladký váleček funguje na bázi hubnutí hrou, má pět stimulačních módů a dokonce i zásobník na dobrůtky. Jen ať se z něj pak nestane HAF 9000.

indiegogo.com

 

Žužlodřívko ano, cigarety ne

Sparq-Vitamin-Air-Eco-Friendly-Vitamin-Inhalation-Device- (zdroj Gadget Flow)Ať se vám to líbí nebo ne, kouření klasických cigaret už dnes nefrčí. Někdo vapuje, někdo zahřívá tabák v glo a ti zatvrzelejší jedou hardcore odvykačku na cucavých bonbónech a žvýkačkách. Všechny tyto způsoby přechodu z cigaret na něco relativně zdravějšího se teď ale půjdou klouzat, protože nastupuje Sparq’s Vitamin Air a má tolik chytlavých buzzwordů, že se vám z toho zatočí hlava – recyklovatelné dřevo, biologicky rozložitelné součásti, rostlinné látky, aminokyseliny, antioxidanty či anti-aging. Ve zkratce je to dřevěno-kovový inhalátor ve tvaru cigarety, ze kterého bafáte beznikotinové směsi plné vitamínů a aminokyselin. Těšíme, se až vymyslí něco podobného pro astmatiky.

indiegogo.com

 

Pro čistší klapáky

Clium Ultrasonic Oral Appliance Cleaner (zdroj kickstarter)Pojďme také zabrousit do zubní hygieny. Všichni víme, že je záhodno si strkat do pusy věci co nejčistší, obzvláště pokud jde o sundavací rovnátka, sportovní chrániče na zuby nebo v případě starších ročníků o zubní protézu. Clium Ultrasonic Oral Appliance Cleaner sice nepřináší žádnou převratnou technologii a využívá “pouze” ultrazvuku a ultrafialového záření typu C, ale jde o mnohem lepší variantu než klasickou skleničku s vodou. Navíc si to můžete sbalit na čundr anebo když víte, že u někoho budete pár dní přespávat.

kickstarter.com

 

Vyrob si telefon

MAKERphone (zdroj Kickstarter) obrazekOsmibitová láska na první pohled! Jen, co jsme MAKERphone poprvé spatřili, věděli jsme, že to prostě musíme mít. Kdy jindy dostanete šanci vyrobit si něco tak složitého jako telefon? Úžasný nápad partičky záhřebských vysokoškoláků naučit malé děti základy elektrotechniky a programování přerostl v projekt na Kickstarteru, který byl zafinancován již během prvních 8 hodin kampaně. Tato IKEA pro telefony vypadá jako velká zábava a je i vysoce funkční. Má WiFi, Bluetooth, dvoujádrový procesor, GSM modul pro SMS a telefonáty a LCD monitor. Třešničkou na dortu je cena pod sto dolarů a podpora programovacích jazyků Python, Arduino i Scratch. U nás jasný technologický vítěz roku 2018.

makerbuino.com/makerphone/

Připravil: Dominik Ježek (autor básně si přál zůstat v anonymitě, redakce jeho jméno zná)

Zpět