HRDINA MĚSÍCE

LG G5
#Hrdina měsíce
Zpět

G5_Titan_01_on-shotLG G5

Nekompromisní výkon, kvalitní fotoaparát a luxusní displej s Quad HD rozlišením, zkrátka vlajková loď jak vyšitá. Ale říkáte si, že na poli smartphonů se už dlouho neudálo nic opravdu nového? To jste asi ještě neslyšeli o letošní modulární novince z kovárny LG, která se doslova chytá za bradu.

Parametry

  • 4jádrový procesor 2,1 GHz
  • OS Android 6.0
  • 5,3″ IPS Quantum displej
  • 16Mpx standardní fotoaparát + 8Mpx širokoúhlý fotoaparát
  • 32GB celková interní paměť
  • Vyměnitelné moduly
  • 149,4 × 73,9 × 7,7 mm
  • Hmotnost 159 g

 

G5_Titan_02_on-shot

Anti-zoom

Manuálně ovladatelný 16megapixelový foťák loňského modelu LG G4 byl podle expertů tím vůbec nejlepším mezi smartphony a LG G5 pokračuje v jeho stopách. K tomu navíc přidává jednu praktickou specialitku v podobě druhé 8megapixelové čočky se širokým záběrem 135 stupňů. Ta přijde vhod, když toho na jednu fotku potřebujete vměstnat víc a už není kam couvat.

 

Pixely nahusto

Novinka má oproti svému předchůdci o kousek menší displej, vysoké rozlišení 1440 × 2560 mu ale zůstalo, a obraz je tak ještě jemnější. Potkalo se tu všechno – přesné barvy, skvělé pozorovací úhly a v neposlední řadě také extrémní výpočetní síla, kterou žádná hra ani náročná aplikace nezastaví.

G5_Titan_03_on-shot

 

Muž z hliníku

LG tentokrát ustoupilo od svého léty prověřeného designu a „gé pětka“ díky tomu skutečně vypadá jako reprezentant evoluce značky. Vyhlazené kovové tělo nejenom vytváří dojem luxusu, ale také zásluhou oblých tvarů a relativně malých rozměrů skvěle padne jak do ruky, tak do kapsy.

04_Camera-module

Modulární

Tohle slovíčko se mezi chytrými telefony bude skloňovat čím dál tím častěji. LG G5 je vůbec prvním masově dostupným modulárním smartphonem, jehož baterii lze tažením za bradu vysunout a vyměnit třeba za druhou baterii nebo Hi-Fi modul s kvalitním zesilovačem. Modul CAM Plus vašemu LG G5 přidá fyzická tlačítka pro ovládání fotoaparátu a T-Mobile ho až do vyčerpání zásob dává k LG G5 jako dárek zdarma.

Zpět