LEPŠÍ ŽIVOT S TELEFONEM

20 DŮVODŮ, PROČ MOBILNÍ TELEFONY ZMĚNILY NÁŠ ŽIVOT VÝRAZNĚ K LEPŠÍMU
#Téma
Zpět

Možná vás irituje, že vám pořád brní v kapse, že kvůli němu nemáte ani chvilku klidu a neuniknete tak před světem ani před vlastním šéfem. Přivádí vás k šílenství, když musíte v tramvaji poslouchat cizí hovory, a čas od času si ťukáte na čelo, kam ten svět spěje, když se rozhlédnete kolem a vidíte všechny ty skloněné hlavy a upřené pohledy. Přesto si život bez něj už vůbec neumíte představit. Trávíte s ním dlouhé dny i noci a znáte ho často důvěrněji než svého nejlepšího přítele. Řeč je o vašem věrném společníkovi – mobilním telefonu. 20 let po příchodu T-Mobilu na český trh vám přináším 20 důvodů, proč už si konečně můžete dopřát coming out a svůj důvěrný vztah s ním směle provalit i na veřejnosti.

 

1. SOCIALIZUJÍ NÁS

Překonat stud a oslovit někoho napřímo, to je úkol pro superhrdiny. Sehnat si číslo a poslat SMS však zvládnou i smrtelníci. Ať už se jedná o osobní, pracovní, nebo čistě náhodné interakce, mobilní telefony udělaly v tomto ohledu lidstvu službu hodnou nobelovky.

 

2. ŠETŘÍ NÁŠ ČAS

Čekat na osobní setkání? Čekat na dopis? Čekat na domluvené středeční rande? Ani náhodou. Mobily z nás udělaly časově flexibilní jedince, kteří vědí, že není čas ztrácet čas.

 

21550_81770_a3_cmyk_2019-04-013. DÁVAJÍ NÁM POCIT BEZPEČÍ

Kdo má mobil, nikdy není sám. Vždycky se najde někdo, kdo ho na druhé straně zeměkoule zvedne a řekne pár hezkých slov anebo nás rovnou přijede zachránit. A díky vymoženostem, jako je například aplikace bSafe, si naši blízcí už nemusí dělat starosti, zda jsme z večírku dorazili v pořádku domů. Jednoduše si nás podle GPS najdou.

 

4. ZACHRAŇUJÍ NÁS

Nejenže jsme díky mobilu dohledatelní. Tahle chytrá zařízení nás umějí varovat i před takovými hrozbami, jako je například zemětřesení. Smartphony obsahují mikro-elektro-mechanický systém, takzvaný MEMS, který zajišťuje například to, že se šipka na naší mobilní mapě vždy natočí správným směrem. Vědci zjistili, že tyto citlivé akcelerometry dokáží detekovat i zemětřesení.

 

20263_71030_a3_cmyk_2018-07-015. UDÁVAJÍ NÁM SMĚR

No, uznejte sami. Kolikrát bychom dorazili na správné místo určení, nebýt navigace v mobilu?

 

6. DĚLAJÍ NÁM RADOST

Kolik endorfinu už se nám vyplavilo do krve z momentů, kdy nám pípla zpráva od člověka, ze kterého nás mrazí zezadu na krku? Kolikrát nás potěšilo, že si tak někdo vzpomněl?

 

18711_60352_a3_cmyk_2017-07-017. SBLIŽUJÍ NÁS

Kým bychom byli bez našich Instagramů, WhatsAppů a Messengerů? Jen obyčejnými individualitami plujícími na jedné kouli ve vesmíru. Díky našim chytrým krabičkám můžeme být neustále propojeni s celým světem!

 

8. ZAMĚSTNÁVAJÍ NÁS

Kdo má v ruce mobil, nikdy si nebude připadat nevyužitý nebo zbytečný. Scrollovat a klikat, to je ověřená cesta, jak zabít nudu i v Brně.

 

9. NEKOMPROMISNĚ SELEKTUJÍ

I naši rodiče, kteří se ještě sbližovali postaru a bez mobilů, mají dojem, že máme vztahy mnohem jednodušší. A mají pravdu. Díky jediné SMS jsme totiž schopni oddělit zrno od plev.

 

20699_72942_a3_cmyk_2018-11-0110. PROHLUBUJÍ NAŠE EMOCE

Radost, smutek, obavy… Kteroukoli emoci můžeme okamžitě prožít a poslat dál.

 

11. POSKYTUJÍ NÁM POHODLÍ

Nemusíme nikam běhat, stát dlouhé fronty, sypat z kapes drobné. Cokoliv můžeme okamžitě vyřídit z postele nebo ze záchodu. A to je velký benefit mobilní doby!

 

21203_78481_a3_cmyk_2019-03-0112. ŠETŘÍ MÍSTO

Místo toho, abychom s sebou tahali bloky, tužky, alba, mapy, knihy, zlaté stránky, diktafon, kalkulačku, fotoaparát, kameru a mnohé další komponenty, stačí nám jediná krabička, do které se vejde úplně všechno a ještě mnohem víc.

 

13. PROMĚNILY ZPŮSOB NAŠEHO MYŠLENÍ

Zatímco dřív platilo šprtání se věcí nazpaměť a memorování, mobilní doba učí lidi přemýšlet v souvislostech a umět zdrojovat informace. Všechno se dá totiž najít. Otázka je kde a jakým způsobem.

 

19886_67260_a3_cmyk_2018-07-0114. NAUČILY NÁS JÍT K JÁDRU PUDLA

I když bezesporu existuje celá řada grafomanů, kteří se i do SMS rádi vyřádí, většina z nás na to nemá trpělivost a zkracuje. Přes mobil se komunikuje věcně, jasně, přesně.

 

15. UMOŽŇUJÍ NÁM FLEXIBILITU

Flexibilita a nekonečný pocit svobody. To jsou zásadní benefity používání mobilních zařízení. Cokoli můžeme přehazovat, rušit, posouvat, a to klidně z minuty na minutu. Bohudík – bohužel.

 

21145_77881_a3_cmyk_2019-03-0116. BAVÍ NÁS

Se smartphonem nikdy není nuda. Ať už sedíme ve vlaku, nebo v parku, pocit, že nemáme do čeho „ťuknout“, se dostaví jen v momentě, kdy nám dojde baterka.

 

17. UČÍ NÁS

S každou další aplikací, s každým dalším modelem telefonu se musíme chtě nechtě zdokonalovat v technice. Pokrok ani zvědavost nezastavíš. A to je moc dobře.

 

21999_85185_a3_cmyk_2019-07-0118. VZDĚLÁVAJÍ NÁS

Nejen technicky, ale i vědomostně. Už jste si přečetli dnešní noviny a zopakovali angličtinu? Díky šikovným aplikacím ve vašem mobilu se klidně můžete začít učit hebrejsky.

 

19. ŠETŘÍ PŘÍRODU

Díky čtečkám a elektronickým jízdenkám nemáme tak velkou spotřebu papíru jako kdysi. Naše lesy nám za to děkují.

 

19925_67204_a3_cmyk_2018-07-0120. UMOŽŇUJÍ NÁM SDÍLET ZÁŽITKY

Úžasný koncert, povýšeí. v práci, nový odstín rtěnky… To vše můžeme sdílet přímo v daném okamžiku. A je úplně jedno, že se o tu radost chceme podělit třeba se strýčkem, který žije v Austrálii. Díky mobilu si tenhle luxus prostě můžeme dopřát.

 

 

bsafe-ikonaBSAFE

ANDROID, iOS (zdarma)

 

 

waze-ikonaWAZE

ANDROID, iOS (zdarma)

 

 

 

whatsapp-ikona

WHATSAPP MESSENGER

ANDROID, iOS (zdarma)

Zpět