LEGO BOOST

STAVEBNICE, KTERÁ NAUČÍ DĚTI PROGRAMOVAT!
#Volant
Zpět

„Děti sní o tom, že přivedou své výtvory z Lega k životu, a naší hlavní ambicí je jim tohle přání splnit. Díky snadnému kódování je konečně možné vdechnout stavebnicím život i charakter,“ sliboval šéfdesignér Lego Group Simon Kent na výstavě CES v Las Vegas, když letos v lednu představoval stavebnici lego boost.

 

Horká novinka by měla naučit děti základům programování, kódování a logickému myšlení. Kolekce Boost vypadá trochu jako stavebnice ze známé série Technic, ale je tu jeden velký rozdíl. Vlastě hned tři. Vedle 840 kousků běžných stavebních kostek jsou v balení i tři revoluční komponenty, díky nimž se s plastovými cihlami začnou dít divy. Jsou to kostky s gyroskopem, se senzory a s interaktivním motorem.

 

HighRes_LEGO_BOOST_Guitar-in-play

 

Všechno je vymyšlené tak, aby si s tím poradili zvídaví konstruktéři od sedmi let. Hned po rozbalení si do svého (respektive vašeho) tabletu stáhnou bezplatnou intuitivní aplikaci, díky níž budou pomocí obrázkových ikon programovat své budoucí výtvory. Pro každou věc, kterou postaví, tak mohou vymyslet celou řadu úkolů. Stejně jako spojují jednu kostku s další, naučí se krok za krokem propojovat i povely k zamýšleným úkonům na displeji tabletu. Vypadá to tak, jako kdybyste na šňůru navlékali jeden korálek za druhým.

 

Děti si mohou podle návodu postavit jeden z pěti základních modelů. V nabídce je Vernie – robot, který vypadá jako věrná kopie hlavního hrdiny z filmu Číslo 5 žije. Stejně se pohybuje, jezdí a dokonce i mluví. Člověk jen čeká, kdy začne natahovat a bědovat: „Rozmontovat – zemřít!“ Pak tu máme M. T. L. R. 4 – víceúčelový pásák se čtyřmi různými nástroji včetně pružinového odpalovače, Guitar4000 – elektrickou kytarou, která doopravdy hraje, interaktivního kocoura Frankieho, který přede a umí projevit různé nálady, a AutoBuilder – automatizovanou linku na stavbu malých modelů z Lega.

 

HighRes_LEGO_BOOST_GuitarAplikace obsahuje 60 naprogramovaných aktivit. K nim výrobce nabízí tři základní postupy kódování, které se dají využít ve vlastních stavebních realizacích: chození pro zvířata, jako jsou drak nebo poník, řízení pro vozidla jako písečná bugina nebo pásák a otevírání pro budovy s bránami, jako jsou hrad nebo vesmírná stanice budoucnosti. Jakmile děti ovládnou principy kódování s různými modely Lego Boost, mohou se pustit do rozpohybování dalších stavebnic Lego, které jim doma zahálejí ve skříních. Na novou stavebnici se mohou těšit už koncem letošních letních prázdnin. Cena je zatím odhadována na 160 eur, tedy cca 4 480 korun.

 


Text: Adam Maršál, foto: archiv výrobce

 

Zpět