Květnová „must-have“

Zpět

Léto se blíží. Víme, někdo by se mohl hádat, že dle počasí už je dávno tady, pravé období kýžených dovolených, příšerných veder, krátkých lásek, silných koktejlů, all inclusive pobytů, bláznivých road tripů, přeplněných koupáků, holek v bikinách, opálených hezounů (nebo taky ne), výluk MHD, sandálů v ponožkách (ha, že jste si nevšimli!), žní, svateb kamarádů, neproduktivních pracovních dní, to vše nás letos ještě čeká. A tak si říkáme: co to nepojmout letos trochu netradičně? S těmito vychytávkami určitě!

 

Psanec, který loví psance

NUVIZ_Head-Up-Display-Motorcycle-HUD-rideNUVIZ-8_2048x2048Může být vůbec v létě něco uspokojivějšího než prohánět se krajinou na silném stroji o dvou kolech? Motorkáři, zbystřete! NUVIZ přináší vychytávku, o které se vám možná ani nesnilo. Jde o první přístroj pro helmu, který v sobě integruje všechny funkce, jaké jen motorkář může potřebovat. Poradí vám s cestou, zavolá vašim blízkým, přehraje oblíbenou hudbu a ještě vám celý zážitek z jízdy natočí na kameru. I když se to možná nezdá, mít vše na jednom místě, je mnohem bezpečnější než při nutnosti soustředit se na vícero zařízení. A doporučuje jej devět z deseti Reno Rainsů!

eu.ridenuviz.com

 

Přečtěte si své složení

Skulpt-Chisel-Handheld-Body-Fat-Analyzer-02Ne, že bychom vám chtěli něco naznačovat, ale znáte to. Každý před létem tak trochu šílí, aby na něm na Instagramu nebylo vidět to vánoční, velikonoční a vůbec celozimní obžerství. Tak proč k řešení takového problému nepřistupovat jednou trochu inteligentně, že jo? S analytickým přístrojem Skulpt se dozvíte vše o své aktuální formě, procentech tuků na jednotlivých částech těla i síle a kvalitě svalů tamtéž. Díky těmto údajům je propojená mobilní aplikace schopná poskytnout hloubkovou analýzu vaši fyzické kondice i doporučit, jak postupovat při dalším snažení. Tou holkou v bikinách či opáleným hezounem se tak můžete sami stát v cuku letu (nebo jak se to vlastně píše).

skulpt.me

 

Filmy to go

Varování: Přečtení tohoto odstavce může vyvolat neodolatelnou touhu nakupovat!

Nebula-Capsule-Pocket-Sized-Cinema-01My jsme se tedy málem neovládli, když jsme zjistili, že Capsule od Nebuly, na který se na Indiegogo vybralo nechutné množství peněz, je v prodeji. Každé rande i večírek okamžitě vystřelí do první ligy s tímto přenosným kapesním projektorem/reproduktorem velikosti plechovky od coly. I když je malý vzrůstem, dokáže Capsule vyprodukovat kvalitní až 100palcový obraz a přehrát 360° zvuk. Běží na Androidu 7.0, takže z něj můžete přímo na Netflix nebo YouTube, a dokáže se spárovat s jakýmkoliv vaším zařízením, jak skrze WiFi, tak i Bluetooth, Airplay, HDMI nebo USB.

seenebula.com

 

Pátý spolujezdec

Garmin Speaker Plus Amazon AlexaV úvodu jsme sice zmiňovali, že k létu patří bláznivé road tripy, možná, že už to ale na takovou bláznivinu jako ještě před pár lety nevidíte. Na road trip každopádně vyražte i tak! A hezky si to zorganizujte s asistentem do auta Garmin Speak Plus Amazon Alexa. Ano, Alexa se dostává z našich domovů do pojízdných domovů na čtyřech kolech a je tam, aby byla nápomocná při všem, co je při takovém road tripu třeba. Můžete s ní hlasem ovládat přehrávání hudby (Spotify ještě v nabídce nemá, ale byl přislíben), navigaci, úkolovat ji s vytvářením nákupních seznamů, zjistit předpověď počasí i položky v kalendáři, zabavit pasažery (takže ideální pří výskytu dětí na palubě) i natáčet jízdu pro případ možné dopravní nehody.

garmin.com

 

Vínomat

wine-plum-appliance_2000x1500Léto se sklenkou vína v ruce? Jak jinak! I zarytí pivaři možná změní svůj názor po otestování Plumu alias “Nespressa na víno”. Jeho mottem je, aby už žádná kapka vína nemusela protéci dřezem. Plum dokáže úspěšně uchovat dvě láhve vína v čerstvém stavu a ideální teplotě až tři měsíce po otevření, to ale není všechno. Dokáže také automaticky rozpoznat typ vína včetně původu a stáří a informovat o něm na svém dotykovém displeji. Naservíruje vám podle přání obvykle velkou sklenku i jen tak trochu “na košt”. Přístroj se navíc sám automaticky čistí, takže netřeba mít strach z otravného umývání trubek.

plum.wine

 

Hodinky pro boháče

Hublot FIFA watchesVíte, co se s létem ještě blíží? Někteří možná vůbec netuší, někteří už ale na fotbalový šampionát nemohou dospat. Tato vychytávka je určena přesně této druhé skupince. Výrobce hodinek Hublot přišel s produktem pro ultimátní fotbalové maniaky. A samozřejmě lidi, kteří mají hodně peněz a rádi je utrácí za nehorázný luxus. Chytré hodinky ve fotbalovém designu, které v reálném čase informují o dění v Moskvě a dalších ruských městech, jež se letos stanou dějištěm slavného turnaje,  a mimo jiné vibrují a hlásí, když některý z týmů skóruje, vznikly na základě žádosti FIFY o vytvoření kousku speciálně pro rozhodčí. Od května jsou ale dostupné i pro běžné smrtelníky. Tedy, s nadsázkou řečeno…

hublot.com

 

Retro léto

PocketSpriteDo vlaku, do auta, autobusu, letadla, na loď i drezínu. Ať už budete ke svým prázdninovým přesunům využívat jakékoliv dopravní prostředky, nebudete se v nich nudit, pokud si s sebou zabalíte PocketSprite čili miniaturního kapesního Game Boye. Pokud jste na slavné konzoli pařili jako malí, určitě oceníte tenhle roztomilý a supergeekovský návrat do minulosti. Tento prcek má OLED obrazovku, Bluetooth i Wi-Fi připojení, dobíjecí baterii a reproduktor. Spustíte na něm všechny hry určené pro Game Boy a Game Boy color, Sega Master System a GameGear a díky open source systému v podstatě cokoliv vás napadne. Hry do něj uploadujete z PC pomocí Wi-Fi.

pocketsprite.com

 

Karimatka přísnější než matka

Hitmat-Smart-Fitness-Mat-And-Companion-ApplicationProtože cvičení před létem není nikdy dost, přijměte od nás ještě jednu dobře míněnou radu. Přispějte na KickStarteru na dobrou věc v podobě fitness vychytávky jménem HIITMAT, tedy interaktivní podložky na cvičení. Ve finále ušetříte za trenéra a dostanete se díky koordinovaným HIIT (vysoce intenzivním intervalovým) tréninkům do nadpozemské kondice nehledě na to, jestli na začátku jste profík nebo amatér. Matrace je propojena, jak jinak, s vlastní mobilní aplikací, a proto vás naučí, jak správně HIIT cvičit, aby byl opravdu efektivní a aby si nikdo neublížil. Podložka je navís superskladná, takže ji můžete brát s sebou, i když cestujete a nevypadnete tak z tréninku. Let’s shape!
hiitmat na Kickstarteru

Připravila: Aneta Ščotková

Zpět