KOSMETIKA TESTOVANÁ NA LIDECH

#MÓDA
PAULÍNA MAŤOVÁ (26) je jedna z nejúspěšnějších českých módních blogerek. Fotí, píše a se svou sestrou založila kreativní platformu Ok, Sister. Připravuje také online lifestylový magazín Kink. Najdete ji na diamondandunicorn.com
Zpět

Mobilní aplikace dokážou už skoro všechno – objednat taxíka, doporučit kavárnu, nakoupit na víkend nebo zahrát oblíbenou písničku. Zvládne vám však některá apka místo dermatoložky poradit, jak se správně nalíčit? Vyzkoušeli jsme to za vás s fashion blogerkou Paulínou Maťovou.

 

Nejznámější beauty aplikací, kterou jsme podrobili testu, je L ́Oréal Make-up Genius, jejíž tváří je u nás Celeste Buckingham. Díky aplikaci si můžete na vlastním obličeji virtuálně vyzkoušet nejrůznější typy líčení, což je vcelku zábavná kratochvíle. Apka funguje v podstatě jako zrcátko, které detekuje klíčové body na vašem obličeji, takže i když se různě hýbete nebo ksichtíte, virtuální make-up stále drží. Make-up Genius vám usnadní klasické holčičí dilema pátečního večera: „Budu v těch kouřových očích vypadat ok? Není ta fialová rtěnka trošku moc? A co když ještě přidám růžovou tvářenku? Můžu takhle namalovaná vůbec mezi lidi?“ S touhle aplikací v mobilu se nemusíte desetkrát přemalovávat – prostě a jednoduše si kouřové oči a fialovou rtěnku vyzkoušíte na mobilu. A pokud se vám fialový odstín zalíbí, můžete si produkt rovnou koupit.

 

IMG_0824ModiFace Make-up funguje na podobném principu, ale bohužel není tak interaktivní jako Make-up Genius, protože pracuje pouze se statickými fotkami. Na druhé straně se neomezuje na produkty jedné značky, a tak vám skýtá širší možnosti, co se týká barev a stylů. Navíc si v aplikaci můžete vyzkoušet i brýle a účesy celebrit, z čehož se může vyklubat příjemná zábava na celý večer.

 

Všichni dobře víme, že základem zdravé pleti je pravidelná hydratace. Proto do našeho výběru přidáváme i apku Hydro Coach, která vám pomůže s dodržováním pitného režimu. Přestaňte si nastavovat budík a klidně to nechte na aplikaci, která vám podle zadaných parametrů nikdy nezapomene připomenout, že vám k doporučenému dennímu příjmu vody ještě litr chybí.

 

hydro-coachANDROID (zdarma)

 

 

 

IMG_20160302_142701 IMG_20160302_142851 IMG_20160302_142956
Kouřové líčení a výrazné kočičí linky jsou vždycky trošku risk. Virtuální aplikace vám napoví, jestli YAY, nebo NAY. Kdo by to byl řekl, že i výraznější linka snese zářivě červenou rtěnku? Tohle vypadá přirozeně a dáváme jednoznačně YAY. Míň je víc, znáte to. Tohle by mohlo zafungovat na běžný nošení třeba do kanceláře. Ale klidně i na rande.
 

PAULÍNA HODNOTÍ

L ́Oréal Make up Genius

Nejlepší z testovaných aplikací. Make-up vypadá celkem přirozeně, ale doporučuji před zkoušením nejrůznějších typů líčení aplikovat podkladový make-up a řasenku. Tenhle základ totiž apka v možnostech nenabízí. Škoda, že je aplikace omezená pouze na produkty L ́Oréal.

 

makeup-geniusiOS, ANDROID (zdarma)

 

 

ModiFace Make-up

Určování barvy pleti podle fotek z Facebooku je hloupost. Na většině snímků totiž pleťovka neodpovídá reálu, takže je zavádějící vybírat si podle fotek barvu make-upu. I se sebelepší aplikací zatím stále platí: odstín make-upu si vybírejte jedině naživo.

 

modifaceiOS, ANDROID (zdarma)

Zpět