Jídlo, nebo smrt!

#Test
Zpět

Streetová mluva, streetový fight, tenhle pouliční test jde na dřeň a nebere si servítky. Huawei Nova versus Samsung Galaxy A3 (2017)? A je lepší hnát se za jídlem, nebo si pěkně počkat, až vám ho někdo přiveze až domů?

 

Veronika je kultivovaná a sportovně založená novinářka píšící pro Travel Digest, Týden, MF DNES nebo Instinkt, která pořád někam cestuje a u všeho musí být. Když zrovna nepluje na zaoceánské lodi z New Yorku do Southamptonu nebo neprolézá pyramidy v Gíze, pohybuje se po městě na svém longboardu.

 

AG9C1755light_1

 

Michael Skřivan je pražský internetový troll. Vyjadřuje se ke všemu, co se šustne na sítích, a vůbec se s tím nemaže. Nemá slitování a jeho jazyk je… ehm, kontroverzní? Spousta lidí by jeho projekt „Stay Zmrd“ nejraději viděla v očistci božím, ale na stejnojmenné party chodí tisíce diváků a další stovky čekají venku. Díky svým kontroverzním postojům si získal víc než sedm tisíc followerů a server Protisedi.cz ho zařadil mezi nevlivnější lidi českého internetového prostředí. Na rozdíl od Veroniky se nejraději nepohybuje vůbec.

 

Coolpad

 

 

Oběma novinářům jsme dali do ruky krásné nové telefony s jasným zadáním: Máte hlad? Sežeňte si jídlo! Celý proces jsme nafotili na nový Coolpad Modena 2. I když jde podle ceny o velice dostupný model, práce s ním byla jedna radost a s určitou rezervou můžete říct, že fotky z něj jsou docela použitelné i pro tisk. Nebo co myslíte? Ale teď už dáváme slovo našim šampionům.

 

 

 

 

HUAWEI NOVA

(Michael Skřivan)

 

Jmenuji se Michael, nemám rád lidi, zimu, sníh, kapra a mám rád whiskey. Jsem poradce v médiích, marketingu a politice. Jo a taky jsem věrný uživatel produktů Apple. Proto jsem si nemohl nechat ujít výzvu vyzkoušet nový Huawei Nova. Hned při nastavování mě zaráží, že mobil nemá klasický „home button“, na který jsem dost zvyklý a mechanicky ho dokážu nahmatat v každé situaci. To mě celou dobu testu docela brzdí – cítím se jako komár bez sosáčku. Na druhou stranu jsem docela překvapený, jak je ten mobil rychlý a uživatelsky snadno pochopitelný.

 

IMG_20170303_133308Povím vám jednu věc, ono totiž, když člověk dostane na hraní takovej telefon, tak mu z toho myšlení dost vyhládne. Okamžitě hledám, jak si na tý mašince stáhnu aplikaci DámeJídlo. DámeJídlo vozí jídlo z víc než 1500 restaurací ve 130 městech v Česku. Měsíčně prý rozvezou dvě stě tisíc objednávek. Tak jo, zkusím to. Jako správné tučné prasátko si vybírám smažené nudle a kung pao plus k tomu 4 sladké kobližky z Donuteru. Znáte to, držím si linii, chodím cvičit, běhat, žiju zdravě – teda alespoň o tom píšu na Facebooku. Při čekání na oběd sedám ke své oblíbené činnosti a tou není nic jiného než vyhledávání bizárů na internetu.

 

Za těch 39 minut stíhám prolézt mimibazary a pozoruji komunikace „mamilek“, „baboradilek“ a dalších stvoření, která neustále diskutují, jestli dítěti na zácpu raději uvařit Fridex nebo bělidlo nebo na čem si manža nejvíc počvachtá, až přijde domů z práce urvanej jako kůň. Kurýr s koblihama mě vytrhuje z dilematu, zda si přečíst „Jak hubnout a nebláznit“, nebo „8 smoothie receptů na očistu těla“.

 

Veronika mezitím zápasí se Samsungem, a když vidí, jak do sebe cpu kung pao a zajídám to třetím donutem s příchutí Raffaello, říká, že jsem ještě větší prase, než si myslela, a odjíždí si někam pro smažák. Naštěstí mě názory žádných lidí nezajímají, a tak se s pusou od sójové omáčky a čokolády vrhám prozkoumávat další dno internetu. Huawei má velký lesklý displej, díky němuž to jde velmi komfortně.

 

Mým velkým rajónem jsou facebookové skupiny o vaření, protože po zjevení Jirky Babici se v ČR rozmohl kult kreativních manželek, které jsou schopny s rohlíkem a domácí lučinou podle Ládi Hrušky ve svých hlavách vyhrát michelinskou hvězdu. Při čekání, až se vrátí Veronika plná smažáku, objevuji na netu epický narozeninový kult. Jde o obrovský …, megalodontská mužská pýcha z marcipánů, který má v sobě zapíchlou číslici 39. Okamžitě to házím na svoji „zeď“ a lajky jedou. V hlavě mi letí scénka, jak manža přijde do pokoje, kde se rozsvítí světlo, mamilka zařve: „Vše nej, Franto“ a na stole, okolo kterého běhají jeho děti, se tyčí obrovský totem mužství. Tomu já říkám pravý český narozky se vším všudy!

 

Kdybych to měl nějak shrnout, díky mobilním aplikacím, které vám přivezou nějaké to potěšení až pod nos, člověk může svůj drahocenný čas proměnit ve studium užitečných věcí, kdežto Veronika se projela na prkně s kolečky, aby se narvala smažákem. Každému, co jeho jest.

Huawei

 

 

VERDIKT: Svůj iPhone asi vyměním leda zas za nový iPhone. Ale tahle čínská panda padla do ruky jak klacek. Funkce jsou hbité a všechno, co potřebuji, lítá jako na drátě. Odolnost krycího skla jsem nestihl otestovat, ale zato mě překvapilo, že když jsem telefon nechal ležet zapnutý na stole, po týdnu baterie pořád ukazovala 45 procent! Kdy už se jabkaři polepší?

 

 

SAMSUNG GALAXY A3 (2017)

(Veronika Kratochvílová)

 

I když mám víc než třícentimetrové odrosty, na které mě drzý Skřivan neustále upozorňuje, pořád jsem odbarvená blondýna a mám nárok na záseky. Nebudu se přetvařovat. Jsem technický idiot a zacházení s čímkoli novým je pro mě utrpení. Než abych se mordovala se stahováním aplikací a vyplňováním elektronických dotazníků, raději jednám na téhle planetě a ne někde virtuálně. Znamená to, že telefon využívám jen v jeho základní funkci, tedy k telefonování. Co nejde vyřešit po telefonu, řeším bez něj. Když dostanu hlad, něco si uvařím. Když nechci vařit, jídlo si vyrazím někam obstarat. Nikdo mě nedonutí, abych se válela doma na zadku a čekala, až mi přiletí jídlo až do pusy.

 

IMG_20170303_130011Zatímco se Michal sžívá s novým telefonem a kliká na něm neskutečné kombinace, já dostávám vlčí hlad a rozhoduji se, že si vyrazím na meníčko. Kam? K tomu mi měl dopomoci právě můj nový telefon. Chci smažák, a to hned. Na Googlu prolítnu doporučení, a když vidím druhý tip na Lokál ve Stromovce, dělám rychlé rozhodnutí.

 

 

 

 

Cestou na oběd se sžívám s telefonem. Dvakrát přívětivě se na mě netváří, ale nakonec je shovívavý. Má totiž takový ten „buttonek“, na který se máčkne ve chvíli, kdy je člověk v koncích a má potřebu vrátit se na úplný začátek.

 

Vyrážím na longboardu, ale ani to mi nebrání, abych fotila svět kolem sebe… i sebe. Samsung dělá super fotky, které jsou na první pohled lepší, než zvládá můj iPhone. Má to ale jeden problém. Nebo ho mám možná jenom já – nedaří se mi najít zkratku, jak se dostat rovnou do foťáku, aniž bych musela po každém odemknutí lovit v hlavním rozhraní. Díky tomu později najdu víc fotek své kapsy než svého obličeje.

 

Nemám v něm žádnou appku navíc, ale zdá se, že to nevadí. Všechno, co potřebuji k životu, najdu už v továrním nastavení. Co chci? Mapy! Ty se hodí, protože jsem se právě zamotala mezi ulicemi a místo vyhlídnuté hospody se ocitám před poštou. Tady to na sýr nevypadá. Telefon se dobře drží v ruce a je obsahově naprosto přehledný. Což je od jablíčkáře poklona, protože androidy jsou pro mě španělská vesnice. Při jízdě na longboardu využívám selfie mód a kontroluji, jestli nemám rozmazanou rtěnku. Na displeji sleduji, jak mi hezky vlají vlasy.

 

Konečně jsem tu. Jednou rukou držím Samsung, druhou longboard, třetí otvírám dveře… a mobil padá na zem. Uff! Rána o dřevěnou podlahu pozdvihne obočí dvojice u stolu za dveřmi. Ale displej je celý! Raději si nepředstavuji, jak by to dopadlo na asfaltu. V tu chvíli volá Skřivan, kde se flákám, protože on už je po obědě.

 

Smažák za sto sedmdesát je trochu úlet a zvlášť u nás v Budějovicích by se mi vysmáli. Ale uměj ho tady skvěle, hospoda i lokalita má své kouzlo a jejich plzeň nemá chybu. A na rozdíl od toho rejpala Skřivana jsem se pěkně projela, nadýchala jsem se vzduchu, a proto mi taky chutnalo!

 

SamsungVERDIKT: Jsem asi jednou provždy zahryznutá do svého jablka, ale nikdy neříkej nikdy. Letošní verze Samsungu A3 je ale jednoznačně nejhezčí mobil, jaký jsem kdy držela v ruce. Velikostí jenom o kousek přesahuje iPhone 5, který mi svými rozměry přišel jako optimální. Protože pořád někde lítá, líbí se mi jeho vodě- i prachuodolnost i to, že se fakt dobře drží. A ty fotky! Taková kvalita mi bude u mého mobilu chybět.

 


Text: Veronika Kratochvílová, Michael Skř ivan a Adam Maršál, Foto: Adam Maršál

Zpět