JEŠTĚ NEMÁTE BLOG O JÍDLE?

Smartphony zamíchaly médii o vaření
#Téma
Zpět

Zatímco nedávno natáčely pořady o jídle nenasytné filmové štáby, dnes si zakládají vlastní blogy obyčejní lidé, kteří mají jedno společné – mají fantazii, talent a jídlo je neobyčejně baví. Za pomoci mobilů pro nás připravují pestrou gastronomickou inspiraci, kterou šíří do světa opět prostřednictvím telefonů. Ještě nikdy to nebylo tak jednoduché! Seznamte se s předními českými foodblogerkami.

 

Fitfoodmanic (1)FITFOODMANIC – BLANKA PILÁTOVÁ

Vzpěračka a trojbojařka se k blogování o jídle dostala trochu netradičně – skrz poruchu příjmu potravy. Ta ji donutila vytvářet ke klasickým receptům jejich zdravější varianty. A právě ty najdete na jejím blogu a sociálních sítích spolu s fotkami a videi ze života plného posilování, sportu a tipů na produkty. Nejoblíbenější jídlo přes léto byla zmrzlina Ben & Jerry’s, v následujících měsících se na trůn usadí zase proteinová vafle. „Recept se skládá jen ze dvou vajec a odměrky proteinu, to aby byla nějaká výživová rovnováha,“ usmívá se. Používá typicky Facebook, Instagram, Snapchat i YouTube a většinu z nich ovládá telefonem. „Ačkoli některé sofistikovanější projekty se počítači nevyhnou,“ říká.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

SMOOTHCOOKING.CZ – KATEŘINA KURANOVÁ

Všestranná blogerka Katka vám poradí, co ugrilovat i upéct, ale hlavně co namíchat do ranního smoothie. Na tyhle nápoje se totiž specializuje a v říjnu jí vychází vlastní kuchařka plná zajímavých receptů na jeho české variace. S blogováním začala díky přátelům, kterým po internetu posílala osvědčené recepty. Teď na něm nejvíc miluje možnost komunikace se čtenáři: „Je to, jako kdybych měla tisíce přátel, na které se mohu kdykoliv obrátit a oni na mě. Proto se s nimi snažím udržovat přátelský vztah, se všemi si tykám a vážím si každé jejich odezvy,“ říká. Vůbec nejvíc miluje hovězí líčka, jejichž příprava sice trvá 7 hodin, ale za ten dokonalý výsledek v ústech stojí. Najdete ji na Facebooku, Snapchatu i YouTube, nejvíc ale miluje a používá Instagram. Zákonitě tedy své profily obhospodařuje hlavně z mobilu.

 

 

The taste of place 2THE TASTE OF PLACE – LUCIE FENCLOVÁ & KATEŘINA PODOLÁKOVÁ

Kateřina a Lucie, dvě kamarádky, které dalo dohromady studium na Vyšší odborné škole grafické, ale také láska k jídlu a vaření. Lucie ráda fotí všechny krásy kolem sebe a odtud to byl už jen krůček k založení blogu. Na The taste of place si kromě skvělých receptů, jako je třeba lehká zeleninová paella, domácí housky nebo špenátové rizoto, nenechte ujít krásné fotky a hlavně videa. Ta jsou natočena spíše jako umělecký film, kde vás kromě táhle dokonalých záběrů dostane i výběr hudby, tu pak nedostanete z hlavy celý den. Holky právem vyhrály kategorii nejlepší video v soutěži Aperol Spritz food blog roku 2015. „Na blogování nás rozhodně nejvíce baví focení jídla. To si obě užíváme ještě víc než samotné vaření. Zbožňujeme vybírání talířů, příborů, utěrek a dalších doplňků. Rády si hrajeme také s foodstylingem,“ říká Lucie. Káťa a Lucie se momentálně nejvíce těší na to, až budou mít více volného času a budou moci vařit, fotit a natáčet videa od rána do večera, a také na piknik v průběhu babího léta, který by rády uspořádaly pro své kamarády. „Do budoucna hodláme pokračovat v blogování, protože nás pořád moc baví. Zároveň se nám ho čím dál tím více daří propojovat s našimi profesními životy. Určitě se chceme věnovat focení a foodstylingu, protože obojí milujeme,“ uzavírá Kateřina.

 

  • thetasteofplace.blogspot.cz
  • facebook.com/thetasteofplace
  • instagram.com/lucijef/
  • instagram.com/tasteofkate/

kates cuisineKATE’S CUISINE – KATEŘINA HOMOLOVÁ

Ať už máte jakoukoli potravinovou intoleranci nebo preferenci, Káťa vám na svém blogu poradí, jak si na jídle pochutnat. Vymýšlí a fotí recepty bez lepku, bez laktózy i pro vegetariány nebo vegany tak, aby se i tito lidé mohli stravovat plnohodnotně a kvalitně. „Vařila jsem téměř každý den a trklo mě to až ve chvíli, kdy se mě přítel zeptal, proč vlastně o vaření nepíšu blog,“ vypraví o svých začátcích. Káťa nemá žádné nejoblíbenější jídlo, ale ráda jí lehce a zdravě. „Mám moc ráda jídla plné zeleniny, miluji těstoviny a cokoliv s avokádem,“ upřesňuje. Přesně takový je i její blog – lehký a plný zdraví. Nejaktivnější je na Facebooku a Instagramu, když má čas, tak ji najdete postovat i na Snapchatu a Twitter používá jen velmi zřídka.

 

  • katescuisine.cz
  • instagram.com/katescuisine.cz/
  • katescuisine.cz/videa/

 

APLIKACE PRO VŠECHNY NEROZHODNÉ GURMÁNY:

iPhone 6s 02MOBILNÍ APLIKACE RESTU

Dostali jste při čtení o jídle chuť na něco dobrého a nového? Jestli jste stejně jako my často nerozhodní ve výběru restaurace, neradi je navštěvujete na „blind“ a rvete si vlasy, když se postopadesáté nemůžete dovolat do svého milovaného podniku, vyzkoušejte mobilní aplikaci restauračního průvodce RESTU. Apka RESTU je intuitivní, nemusíte se tak bát žádných složitostí. V přehledném menu si vyberete restauraci podle aktuální polohy, zadáte požadavek rezervace a počkáte na potvrzení. To dorazí během chvíle, a to formou SMS. Před blížící se návštěvou restaurace dorazí také zpráva s upomínkou, že se čas vaší rezervace nezadržitelně blíží. Apka slouží zároveň jako skvělý průvodce: V sekci „Objevuj“ se můžete inspirovat, kam vyrazit na ty nejlepší burgery, sushi nebo famózní tataráky. Najdete tu však i tipy, kam vyrazit na ty nejlepší drinky. Užitečná je také záložka „Akce“, která poradí, jaké zajímavé gastro akce se konají v jednotlivých restauracích ve vybraných městech. Po každé rezervaci máte navíc možnost ohodnotit vámi navštívený podnik a pomoci tak zlepšit služby samotné restaurace. Zároveň můžete i vy sami sledovat hodnocení a komentáře ostatních uživatelů, které vám mohou pomoci při vašem výběru restaurace. Sympatický je i bonusový program. S každou rezervací sbíráte kredity, které můžete proměnit na slevu při některé z dalších návštěv.

restu ikonaANDRIOD, iOS (zdarma)

 


 

Text: Eliška Poláčková a Eva Samšuková

Zpět