Je libo kryptosmartphone?

Těžba, obchod a hipsteři
#appky
#kryptoměny
#vychytávky
#krypto
#bitcoin
#blockchain
#samsung galaxy s10
Zpět

Z mánie, která kryptoměny provázela předminulý rok, už naštěstí všichni vystřízlivěli. Někteří na tom vydělali snové jmění, další prodělali trenýrky a hipsteři měli konečně nové téma na balení holek. K tomu ve Forbesu zjistili, že je Praha městem s nejvíce místy, kde můžete zaplatit kryptoměnami, na světě, Alza si pořídila bitcoinový automat a startupy začaly vymýšlet, jak těžit kryptoměny pomocí smartphonů.

 

Čtete dobře, appky jako MinerGate nebo Electroneum vám umožní těžit kryptoměny přímo na vašem telefonu. Proč ho nechávat jen tak ležet ladem, že? Podle dostupných recenzí vám tyto appky ze základní desky neudělají smažený plastovo-kovový karbanátek, takže to můžete vyzkoušet. Neočekávejte ale mnoho, protože výpočetní síla vašeho telefonu se těžko poměří s kvalitní grafickou kartou.

electroneum logo square without text minergate-logo bitpay logo bitcoin wallet logo square without text

 

 

 

 

 

 

Kde se mobily uplatní mnohem lépe, je např. uchovávání kryptoměn. Prostě si uděláte z vašeho telefonu hardwarovou peněženku prostřednictvím nějaké chytré appky jako např. Blockchain Wallet či BitPay. A např. u telefonu Samsung Galaxy S10 ani žádnou přídavnou appku nepotřebujete, protože má kryptopeněženku vlastní.

 

Peněženky nemáte jen na skladování kryptoměn, ale i na obchodování a placení. Proto si při výběru mobilních kryptoaplikací dávejte velký pozor, které věnujete svou důvěru, a pro jistotu si pročtěte recenze z různých zdrojů. Podvodníků s kryptoměnami je jak hub po dešti a cool technošpás se tak může rychle proměnit v pláč nad prázdným kryptokontem nebo ještě hůře nad uvařeným smartphonem.

 

Připravil: Dominik Ježek
Foto: Archiv výrobců

Zpět