Jarní restart bytu podle Instagramu

Zpět

Do českých končin se začíná pomalu vkrádat jaro a s ním i jistota nových začátků. Dobu, kdy se příroda probouzí, ožívá, začíná zase pěkně od začátku, můžete využít i vy k určitým (drobným) životním změnám. Není třeba hned přehodnocovat svůj životní styl, někdy stačí do něj vnést jen trochu krásna a příjemna. My doporučujeme to vzít pěkně od podlahy. Nebo od stěn, stropu, ložnice, koupelny či kuchyně. Záleží jen na vás!

 

Ať už uvažujete o kompletním překopání celého interiéru vašeho domácího hnízda nebo chcete jen sem tam někam šoupnout designovou vychytávku, pokojovou rostlinu či obraz, inspiraci vždy hledejte na Instagramu. Tato sociální síť nabízí velké množství zajímavých #homedecor profilů, které si za své chytré rady a nápady vůbec nic neúčtují a mohou vám přitom pomoci přeměnit váš domov v super trendy místo k životu. Pro inspiraci vám v našem březnovém vydání přinášíme výběr několika vizuálně velmi načančaných profilů.

 

@bonamicz

Český eshop Bonami s bytovým designem, nábytkem, dekoracemi i módou je příkladem inspirativního Instagramu s možností následné koupě vybraných kousků. Bonami nabízí každý den nové kampaně zaměřené třeba na skandinávský nábytek, orientální doplňky, květinovou výzdobu, vychytávky do kuchyně, kolekce svíček, výbavu dětského pokoje a mnoho dalšího. Když kliknete na tlačítko sledovat na instagramovém profilu Bonami, neunikne vám už žádná zajímavá akce ani sleva.

1_bonami

@myscandinavianhome

My scandinavian home je instagram blogerky Nikki Brantmark, Londýňanky žijící ve Švédsku, a určený všem milovníkům čistého severského designu, jichž v Česku i po celém světě neustále přibývá. Myšlenka minimalismu, jednoduchých kontur a jednobarevnosti začíná převládat v mnoha domácnostech a nabídka nábytku i doplňků v tomto stylu také v mnoha obchodech. Možná se to nezdá, ale sever není pouze Ikea. Dejte si exkurzi po tom nejkrásnějším ze skandinávských a Skandinávií inspirovaných interiérů. Pokud ne kvůli vlastní inspiraci, tak alespoň pro potěšení oka.

2_myscandinavianhome

@mad_about_the_house

Trochu jiný styl interiérového designu, než je ten skandinávský, nabízí na svém Instagramu blogerka Kate Watson-Smyth. Je mnohem více opulentní, barevný, květinový a také útulný. Dáte si říct?

3_mad-about-the-house

@thejungalow

Dalším oblíbeným směrem, ať už v designu či oblékání, je takzvaný boho styl určený všem volnomyšlenkářům, kteří se rádi obklopují barvami, divokými vzory a rostlinami všech druhů. Pokud jste se našli právě v tomto stylu, doporučujeme sledovat například vymazlený profil blogu The Jungalow, který obsahuje návody pro všechny vyznavače bohémského stylu žití. Na profilu najdete také odkaz na eshop, kde je možné si věci z Instagramu rovnou objednat.

4_thejungalow

@medecineinteriors

V podobném duchu, i když značně umírněnějším, je tvořen Instagram pražské designérky Niny Makelberge a její značky Medecine Interiors. Jeho tvůrkyně s dokonalým citem pro detail o sobě prohlašuje, že miluje starožitné koberce, látky a interiéry, které oslavují krásu a radost každodenního života. Máte to stejně? Tak šup na její profil.

5medecineinteriors

@jacques.grange

Preferujete v životě raději francouzský šarm před kalifornským sluncem a skandinávskými mrazy? Tak v tom případě vyhledejte Instagram architekta Jacquese Grangea. Ujišťujeme vás, že při pohledu na jeho elegancí nabité fotografie nebudete litovat.

6_jacques_grange

@mrsalice

Alice Naylor-Leyland není designérka ani architektka, nýbrž britská modelka a autorka. Při sledování jejího Instagramu na vás ale dýchne nezaměnitelné kouzlo bohatého anglického venkova, kde Alice žije. Oblíbená modelka je podle všeho také skvělá hostitelka, ve svém venkovském sídle totiž pořádá skutečně opulentní hostiny. Ty nejlepší fotky jsou ale ty, které zachycují každodenní život její rodiny. Působí totiž jako vystřižený z nějakého románu…

7_mrsalice

Text: Aneta Ščotková, foto: Instagramové účty tvůrců

Zpět