Jak přežít září bez úhony

pomocí těch nejlepších vychytávek
#Zaujalo nás
#To chceš
#vychytávky
#gadgets
#Září
Zpět

Září je zběsilým měsícem nakrknutých školáků, že musí znovu nasadit batůžek, a vypsychovaných manažerů, kteří si po dovolené uvědomili, že ty roční cíle se samy neudělají. Proto jsme se tento měsíc zaměřili na vaše blaho a zdraví.

 

Kde ty kila jsou

shapescale-05Znáte to, po náročném dni si to pivo prostě zasloužíte. Nebo dortík v blízké kavárně. A než se nadějete, stres a jeho dortíkové důsledky se dostaví na vašem břiše a stehnech. Nastal čas jít do sebe. Ať ale člověk cvičí jak ďábel, při pohledu dolů to stále není žádná sláva. A váha taky neukazuje žádnou hitparádu. Co s tím? Kupte si novou váhu. Tentokrát ale tu 3D. Shapescale má robotickou paži, která vás obkrouží a svým RGB hloubkovým skenerem vám vizualizuje vaši postavu. Pokud jste někdy narazili na internetu na obrázky “before-after”, tato 3D váha vám k tomu ukáže přesně, na jakých částech těla jste nabrali svaly a kde shodili nějaký ten tuk. Dokonce vám udělá i timelapse video. To je teprve matroš pro Facebook.

 

https://shapescale.com/

 

Neválči a mačkejfidget cube

Máte nerva? Nejradši byste vzali obouruční kladivo a poslali ho vzorovým obloukem do blízké skříně? Nebo máte za pět minut schůzku se šéfem na téma „jak vidím svou budoucnost ve firmě”? Pokud dokonale kulaté čínské koule nejsou nic pro vás, neházejte přelomenou tužku do žita. Pro všechny nehtové hryzavce a mučitelky propisek tu máme Fidget Cube. Tato antistresová kostička má všechno, kam můžete směřovat svou mačkací energii – tlačítko, spínač, ozubená kolečka a další. Nejlepší je samozřejmě pracovat se svými emocemi, jak říkají věhlasní koučové, aby se člověk žmoulací potřeby zbavil, ale zase lepší jak cigára.

 

https://www.amazon.com/Antsy-Labs-Dice-Fidget-Cube/dp/B0749W9PGV

 

Hloupý anebo chytrý spánek?

Philips-SmartSleep-New-features-1Jak kdysi hřímal Arnold Schwarzenegger v jednom ze svých slovutných projevů: „You need to sleep faster!”Tak to ti pěkně děkujeme, Arnie. My v redakci se rozhodně neřadíme mezi Terminátory, spíše naopak. U nás najdete zastánce šlofíků, studenty starověkého umění, jak si dát správně dvacet, nebo věrné turisty do daleké země Hajajaland. Cítíte-li se jako Barbar Conan (nebo Rudá Sonja) a chcete těch 6 hodin spánku co nejvíce zefektivnit, můžete zkusit čelenku Philips SmartSleep Deep Sleep. Kromě legračního názvu je prý tato pokrývka hlavy pohodlná a pomocí třiceti adhezivních senzorů zlepší váš spánek. A bez vylučování jakýchkoliv látek do vašeho těla. Vše klinicky potvrzeno! My bychom k tomu pouze dodali, že žádná technologie neospravedlní šílený moderní hon za efektivitou a každý, kdo si schválně zkracuje spánek, by potřeboval trochu jiné klinické potvrzení než to od Philipsu.

 

https://www.usa.philips.com/c-e/smartsleep/deep-sleep-headband.html

 

Znovu jako rybička

100% Drug Free, powered by the Quell Relief App. (PRNewsfoto/NeuroMetrix Inc.)

Když už jsme u těch klinických testů bez použití drog a jiných stimulantů, pojďme se přesunout k elektrošokům. Dříve, než začnete přemýšlet nad tím, zda klinicky někdo nezapomněl vyšetřit nás, dovolíme si upřesnit, že vzhledem k síle elektrických impulsů jde o takové elektrošočíčky. Když trpíte chronickou bolestí zad, nohou či chodidel, rádi vyzkoušíte kdejaký výkřik moderních technologií, který vám slíbí, že bolest alespoň trochu utlumí. Podkolenový pás Quell 2.0 s certifikací od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv FDA můžete nosit jak v noci, tak ve dne a prostřednictvím appky si můžete nastavit formu terapie, která vám vyhovuje. Zatím je zařízení dostupné pouze v USA, ale pokud americkým gerontům neupadnou nohy, třeba Quell 2.0 přivítáme i u nás.

 

https://store.quellrelief.com/

 

Jen si dejchni

lumen breathing deviceKdyž se řekne „dejchnout si”, většina z nás si představí odstavené auto u krajnice a policejní doprovod. Hudba budoucnosti ale skýtá mnohé změny. Třeba se za pár let bude dýchat do příručních přístrojů hlavně pro zjištění správné výživy a tělesné kondice. Lumen Metabolism Tracking Device prostřednictvím vašeho dechu zjistí, zda vaše tělo pálí karbohydráty či tuky, dá vám tipy, jak zlepšit složení vaší výživy, a dokáže vám vysvětlit např., proč jste se včera cítili úplně bez energie nebo proč vám kolísá vaše tělesná váha. Zvoní nutričním terapeutům hrana?

 

https://www.indiegogo.com/projects/lumen-hack-your-metabolism-lose-weight#/

 

Spirálou k vítězstvíspiralizer morphy richards

Na závěr něco pro rodiče. Děti a zdravá výživa. To k sobě občas pasuje jako kostka do kruhového otvoru. Snažíte se tedy dětem jídlo všelijak zatraktivnit, protože upřímně – některé potraviny, jako vařená brokolice nebo růžičková kapusta, jsou zločinem proti lidskosti i pro dospělého strávníka. A přemlouvání radši ani nezmiňujeme, to je i přes určitá malá vítězství peklo na druhou. Někteří z nás si dokonce pohrávali s myšlenkou lehkého waterboardingu. Spíše než studium mučících technik doporučujeme kráječ jídla Spiralizer Express. Spirály jsou hravým tvarem a můžete tak zkusit schovat nějakou cuketu do špaget – triků je prakticky neomezeně. Jen doufáme, že tento přístroj spustí spirálu pozitivních událostí a nám ty špagety neskončí na hlavě.

 

https://www.morphyrichards.co.uk/products/Food-Preparation/spiralizers/432020-spiralizer-express.html

 

Autor: Dominik Ježek

Foto: Archiv výrobců

Zpět