Instagram Reels vyzývají TikTok na souboj

#Téma
#Instagram
Zpět

 

TikTok zachvátil celý svět jako tsunami. Aplikace, kam jedna část uživatelů nahrávala kreativní krátká videa, u kterých ta druhá část dokázala trávit hodiny a hodiny, měla opravdu rychlý nástup a těšila se nebývalé globální oblibě. Dostala se však do problémů kvůli ochraně dat a bezpečnostním rizikům. Například v Indii byl TikTok vládou zakázán, podobné problémy ho dle posledních zpráv čekají i na největším trhu v Americe. A tak Facebook udělal to nejlogičtější, co mohl. TikTok okopíroval a nabídl ho na své platformě. Na Instagramu v podobě Reels.

 

 

Reels jsou čerstvá novinka a bude zajímavé sledovat, jak se uchytí. Umožňují v podstatě opravdu to samé, co TikTok – vytváření a edit krátkých videí včetně soundtracku přímo v telefonu. Tento rychlý obsah je nejpopulárnější u mladšího publika, které se Instagramu zatím nepodařilo dobře oslovit. Je tedy celkem jasné, že s nafukujícími se problémy TikToku se Instagram pokouší tuto generaci oslovit a nabídnout jim obsah, na který je zvyklá, v rámci své sítě.

 

 

Používání Reels je velice jednoduché. Funkce využívá podobný princip jako zaběhnuté Stories, akorát přidává další možnosti: stříhání z více záběrů, slow-motion, zrychlení, práci s AR filtry, přidávání soundtracku a další. Právě hudba by mohla být rozhodujícím faktorem úspěchu Reels. Instagram dobře ví, jak je pro generaci Z hudba důležitá, a tak předběhl dobu a již před lety si dobře nasmlouval kompletní katalogy s největšími hudebními vydavatelstvími na světě. Můžete tak do svých krátkých filmů přidávat největší světové hity, aniž byste se museli bát problémů kvůli autorským právům. Navíc videa na rozdíl od vašich Stories nezmizí za 24 hodin, ale můžete si je na profilu ponechat jako důkaz své kreativity a videoeditorských schopností.

 

 

Abychom byli fér, Instagram Reels nejsou čistou kopií TikToku. Berou všechny jeho funkcionality, ale posouvají je dál a navíc je integrují do aplikace, která toho nabízí spoustu dalšího. Není tak třeba přeskakovat z apky do apky a budovat si další profil. Budeme bedlivě sledovat, zda se Reels chytí podobně jako Stories, které vyřadily ze hry Snapchat, a Instagram se tak stane jedničkou i u tohoto typu kreativního obsahu. Bude zkrátka záležet na věrnosti uživatelů TikToku, zda si je Instagram dokáže získat na svou stranu.

 

 

Tak vzhůru na průzkum Reels! Ale varujeme vás, jak jednou začnete, může se vám taky stát, že oči od obrazovky zvednete až za tmy…

Zpět