IM Cyber

SLUCHÁTKA K MOBILU MUSÍ SEDĚT
#Téma
Podle jakých kritérií si vybírá sluchátka známá DJka IM Cyber? Hudbou už žije pěkně dlouho a díky ní se podívala do zajímavých koutů světa. Všude cestuje – jak jinak – se svým oblíbeným iPhonem. Stále na něm něco poslouchá a všechny svoje zážitky si na něj pečlivě zaznamenává.
Zpět

Podle čeho si vybíráš sluchátka?

„Svoje“ Sennheiser HD 25 (www.umerkura.cz) jsem si vybrala asi před třinácti lety. Tehdy jsem je volila na základě doporučení i proto, že se mi v nich dobře hrálo – zvukové frekvence mají vyladěné tak, že v nich dobře slyším za všech podmínek, a mají ten správný „tlak“. Taky dobře sedí na hlavě, což mi došlo hlavně ve chvílích, kdy jsem si svoje sluchátka zapomněla a u těch půjčených jsem místo soustředěného mixování stále řešila, že mi padají. Když jsem nedávno tahle sluchátka ztratila, šla jsem bez přemýšlení opět do těch stejných. Jednak jsem za celou dobu na lepší nenarazila, jednak se mnou ta ztracená zažila úplně všechno a vypadala stále jako nová!

 

Jaké appky se ti hodí pro tvou práci DJky?

Využívám hlavně iTunes. Při procházkách se psem nebo při běhání po městě hodně poslouchám nakoupené skladby a mám zaplacenou Apple Music, která je při hledání hudby jedním z mých hlavních pomocníků. V DJských e-shopech bývají jen krátké ukázky tracků, kdežto tady si je můžu poslechnout celé, navíc v dobré kvalitě. Jako DJka jsem hodně aktivní na sociálních sítích, takže mám v mobilu Facebook, Instagram, SoundCloud, Twitter a Pinterest. S tím zase souvisí řada aplikací na úpravu fotografií. Hodně aplikací využívám při cestování – mapy, jízdní řády, počasí… Běhám a cvičím jedině s iPhonem, a když nevím, co večer na sebe, klikám v telefonu na ikonky s módou.

 

Zkoušela jsi někdy DJské aplikace pro obyčejné lidi?

Sama je nepoužívám, ale jednou jsme s Pumou pořádali DJský workshop pro českou fotbalovou reprezentaci. Jedenáct nejlepších DJek učilo mixovat dvaadvacet nejlepších českých fotbalistů. První část probíhala na iPadech s aplikací na mixování, aby kluci pochopili základní principy DJingu. Pak si to šli zkusit na pódium s gramofony a CD playery. Byli skvělí!

 

TIP IM CYBER:

HD25mk2-xlargeSENNHEISER HD 25 II

Kultovní DJská sluchátka, která výborně potlačují hluk na pozadí, takže poskytují mimořádný akustický komfort.
K dostání za cenu kolem 5 000 Kč.

Poslechněte si DJku IM Cyber:

 

Chcete uspokojit svůj rozmazlený hudební sluch, udat rytmus běžícím nohám anebo vypadat za všech okolností cool? Než vyrazíte na nákup sluchátek, měli byste vědět pár nezbytností. Pak se totiž vyhnete situacím, že vám sluchátka budou padat z hlavy, protože se moc hýbete, nepůjde přes ně nasadit kulich, který je teď tak „in“, anebo je vzteky rozšlapete, protože oblíbený track od Skrillexe nemá ty správné koule.

 

1. IMAGE

Co si budeme povídat, nejpraktičtější pro každodenní nošení jsou pecky. Ovšem jejich prostřednictvím náležitě neprodáte značku sluchátek, která slouží k určení toho, jakému žánru jste propadli. Pokud navíc často sdílíte hudební zážitky s kamarády, můžou vaše pecky plnit funkci čističek uší, což asi nechcete.

SKULLCANDY2NÁŠ TIP: SKULLCANDY INK’D 2.0

Použití kvalitních materiálů se odráží v daleko hutnějších basech, než jaké byste od pecek očekávali. Zabudovaný mikrofon promění sluchátka mávnutím proutku v handsfree a plochý kabel učiní přítrž neustálému zašmodrchávání. Jupí! A to za poměrně solidní cenu kolem 550 Kč.

 

2. TVAR

Pozornost věnujte i tomu, jak jsou sluchátka uzavřená – pokud příliš, neslyšíte kromě svých oblíbených hitovek vůbec nic, což vám sice poslouží jako hradba před otravným okolím, ovšem i to vám někdy může chtít sdělit něco důležitého. A naopak s málo uzavřenými sluchátky uspořádáte v tramvaji party i pro spolucestující, kteří o to vůbec nestojí. Sportovci by měli brát v potaz i to, zda sluchátka drží ve stabilní poloze i při běhu nebo jiné dynamické aktivitě.

 

plantronicsNÁŠ TIP: PLANTRONICS STEREO HEADSET BACKBEAT GO 2

Ideální do kanceláře i na horolezecký výstup. Připojují se přes Bluetooth, takže vás neobtěžuje plandající kabel. Na jedno nabití zvládnou 14hodinovou reprodukci a jsou voděodolná. K dostání za cenu kolem 1 900 Kč.

 

3. ZVUK

Každým uším vyhovuje trochu jiný zvuk. Pokud to jen trochu jde, nekupujte zajíce v pytli a snažte se sluchátka nejdřív otestovat. Nejlépe na skladbě, kterou dobře znáte a víte, jak má ideálně znít. Jedno pravidlo ovšem platí za všech okolností – na basech se nešetří!

 

koss-2NÁŠ TIP: KOSS PORTA PRO CZ

Klasika mezi klasikou. Skládací sluchátka amerického výrobce se vyznačují perfektním zvukem, zejména silnými basy. Verze CZ se vyznačuje designem v národních barvách, takže se na ulici budete cítit jako správný patriot. Cena se pohybuje kolem 1 000 Kč.

Zpět