HVĚZDOU YOUTUBE

#VYGOOGLENO
Zpět

Napadlo vás někdy, že když může mít na YouTube kdejaký teenager statisíce zhlédnutí, tak vy taky, ale nevěděli jste, jak na to? Nejste jediní. Přitom stačí začít s několika jednoduchými radami. Možná se z vás přes noc nestanou noví Viral Brothers, ale jestli rádi natáčíte a cítíte, že světu máte co říct, měli byste dráhu youtubera alespoň vyzkoušet.

 

PROJEVTE NADŠENÍ

Nikdo se nechce dívat na znuděného sedícího člověka. Ukažte, že vás téma skutečně baví, usmívejte se a dejte najevo svoje zaujetí. Nezáleží na tom, zda jde o okrajové, nebo mainstreamové téma – v každém případě musíte na diváky působit dobře. První dojem bývá rozhodující a na internetu to platí dvojnásob. Mladé diváky si nejsnáze udržíte humorem.

 

MUSÍTE VĚDĚT, CO DĚLÁTE

Řada slavných youtuberů říká, že „prostě jen tak začali točit videa a nějak to přerostlo“. Pokud si předem promyslíte, čemu se na svém kanálu budete věnovat a jaký formát bude vaše show mít, pak se nebudete muset spoléhat na náhodu. Kolikrát týdně budete natáčet? Jaké je hlavní téma? Koho svými videi chcete oslovit? Čím dříve si na tyto otázky odpovíte, tím lépe.

 

MĚJTE VLASTNÍ XICHT

S youtubery se roztrhl pytel a jen tak někdo už neprorazí. Je třeba být něčím charakteristický, a to i z hlediska vizáže. Zamyslete se také nad brandingem svého kanálu – vytvořte si vlastní logo a vymyslete svému kanálu originální název. Diváci také uvítají, když váš kanál bude přehledný. Nezapomeňte proto členit videa do seznamů, ať se dají snadno dohledat.

 

logo-kral

Youtubera Jirku Krále poznáte podle královské koruny.

 

 

 

NENATÁČEJTE TOUSTOVAČEM

Velkou část potenciálních odběratelů můžete odradit rozmazaným videem, špatným osvětlením nebo nekvalitním zvukem. V ideálních podmínkách k natáčení bohatě postačí i špičkový smartphone, ale pokud to s youtuberstvím myslíte opravdu vážně, zvažte alespoň digitální zrcadlovku. A zapomeňte na zelené plátno, autentičnost přináší bonusové body. Kvalitní mikrofon udělá se zvukem divy a divákům nebudou krvácet uši.

 

NESCHOVÁVEJTE SE

Je logické, že když vás diváci nebudou moci najít, nebudou vás ani sledovat. Přiřaďte svým videím dostatečně atraktivní popisky a řiďte se trendy. Je pravděpodobné, že pokud zrovna frčí pokémoni a vy o nich natočíte skvěle vypadající video s něčím navíc, rychle naberete první fanoušky. Nespoléhejte se však pouze na to, co je in, a buďte kreativní. Vlastní nápady mají vysokou hodnotu.

 

UČTE SE

Internet je neustále se měnící prostředí, takže se zkrátka nikdy nemůžete spokojit s tím, co už znáte a umíte. Pro začátek si projděte volně přístupnou oficiální Creator Academy, která vás mimo jiné naučí, jak co nejlépe využít technických možností YouTube. Vstoupit do ní můžete pomocí QR kódu níže.

 

youtube-play

ANDROID (zdarma)

Zpět