HUDBA

Nejočekávanější alba zimy podle Veroniky Kratochvílové
#hudba
Veronika Kratochvílová Hudební publicistka, mediální diskutérka, bývalá zpěvačka skupiny LUS3, vystudovaná lingvistka, muzikantská liduška, amatérská potapěčka, profesionální cestovatelka a řidička vysokozdvižného vozíku začátečník. Baví ji hudba, sport a lidi s názorem.
Zpět

LISSIE My Wild West

Jestli někdo umí proplouvat napříč žánry, ale zachovávat si při tom svůj osobitý a nezaměnitelný výraz, pak je to americká folk-rockerka Elisabeth Maurus alias Lissie. Její vzezření křehké blondýnky je však jen zástěrkou, pod kterou se ukrývá hudebně vyspělá osobnost s jasným rukopisem. Její třetí album, které vyjde začátkem února, bude určitě jedním z počinů, nad kterým se budete chtít zastavit o dost déle než na jediný poslech. Ne náhodou se o ní hudební kritici vyjadřují jako o jedné z nejtalentovanějších zpěvaček současnosti, která nemá ambice bořit hitparády, ale produkovat kvalitní hudbu jako přirozenou součást svého životního stylu. Příjemně nakřáplý hlas zpěvačky s vizáží bledé modelky, která se s cigaretou v koutku úst probouzí i usíná, je víc než jen lacinou vábničkou jednoho ze stovek amerických vydavatelství.

LISSIE
soundcloud.com/lissiemusic

DAUGHTER – Not To Disappear vydávají: 15. ledna

Hypnotický indie-rock z Londýna v podání éterické zpěvačky Elen Tonra a jejích parťáků si buď zamilujete na první dobrou, nebo od něj dáte navždycky ruce pryč. Vzhledem k tomu, že se tahle kapela nebojí ventilovat v textech nepříjemné pocity, sebevražedné tendence, smutek ani skepsi, jsem zvědavá, co v nich nazrálo za poslední dva roky, které od vydání jejich dlouhohrajícího debutu uplynuly. Elen se prý záměrně zavírá před světem, nečte reakce na svou tvorbu, ani si nepouští do hlavy nic, co by ji mohlo příliš ovlivňovat. Chce si tak uchovat svou vlastní nezávislou kreativitu. Vzhledem k tomu, že je Elen nejen zpěvačka, skladatelka, ale i multiinstrumentalistka, která se na koncertech sama doprovází na kytaru i baskytaru, mi z jejího přesvědčivého výrazu obvykle běhá mráz po celém těle.

Daughter
soundcloud.com/ohdaughter

HINDS Leave Me Alone

Pokud nemáte strach ze španělského temperamentu, chaosu, přehnaného sex-appealu, drzosti a koncentrované holčičí dravosti, pak byste si neměli nechat ujít debutový počin těchhle madridských divoženek. Jestliže v Barceloně se prakticky v každém klubu můžete otřít o autorskou elekronickou hudbu, madridská scéna odjakživa tepe spíš garážovým zvukem. A právě tyhle vlasaté holky, jejichž hlavní zbraní je rudá rtěnka v kombinaci s lahváčem a balenýmcigárem, dokážou kytarám a ležérnímu výrazu dodat na aktuálnosti. Hinds za sebou mají několik let hraní pod názvem Deers, ale jelikož jejich feminní duch spíš odkazuje k laním než jelenům, přejmenování přišlo nasnadě spolu s materiálem na novou desku. Holky v rozhovorech často říkají, že jejich myšlenky jsou lepší než jejich ruce, a proto ani od nových nahrávek nečekejte kytarové vyhrávky nebo technický zpěv. Jenže právě v tom je jejich deviza. Dělají to, co mají rády a co samy chtějí poslouchat. A vy jim to na rozdíl od vycizelovaných partů jejich „profesionálnějších“ hudebních kolegyň vážně můžete věřit!

HINDS
soundcloud.com/hindsband

DEEZER

Deezer ikonaVečer při relaxaci i při běhu na lyžích vám mohou přijít k chuti zimní playlisty na Deezru. Oblíbené songy nejen do lednových mrazů přináší playlist Winter Chill 2015. Písničky namixované tak,
aby zahřály, najdete v playlistu Lazy Winters Soul, Smooth Jazz, Chill, Relax. Vyzkoušejte Deezer ZDARMA. Nabídka Deezeru platí pro nové a stávající zákazníky T-Mobile s mobilním hlasovým tarifem s měsíčním Vyúčtováním.
t-mobile.cz/deezer

QUILT Eliot St.

Když se potkají výtvarníci, kteří mají stejně vyhraněný styl a navíc znančné hudební cítění, rozhodně stojí jejich umělecké snažení minimálně za pozornost a bližší prozkoumání. Jestli má psychedelický rock bostonské trojice na svědomí experimentální drogové období nebo touha vymanit se z klasických indie-kytarovek, kterých je všude jako naseto, je otázkou. Pokud se vám ale netočí hlava při pouhé představě mantrických zpěvů a meditativních aranží, dejte jim šanci. Neotřelá kombinace ostrých kytar, naléhavého zpěvu a aranží, které občas tahají za uši, vás probudí z letargie. Jejich třetí nahrávka by se prý měla nést na podobné vlně odkazů k hudbě rozevlátých 60. let.

deezer
t-mobile.cz/deezer, Microsoft Lumia 640 LTE

Zpět