Hrdina měsíce

#Hrdina měsíce
Zpět

SONY XPERIA XA1

Sony se vrací k modelům střední třídy a japonská preciznost je znát. Bezrámečkový elegán Sony Xperia XA1 sebevědomě kráčí k dokonalosti, a to zcela oprávněně.

 

PARAMETRY

  • 5″ HD displej se zaobleným sklem
  • 23Mpx zadní fotoaparát s autofokusem
  • 8Mpx přední fotoaparát
  • Osmijádrový 64bitový procesor
  • Oboustranný konektor USB Type C
  • Adaptivní nabíjení Qnovo

 

05_XA1_black_front

JEŠTĚ RYCHLEJŠÍ

3GB RAM a procesor MediaTek Helio P20 zaručují plynulý chod telefonu a hravě si poradí i v případě, že používáte několik aplikací najednou. Těch se vám do telefonu vejde mnoho – 32GB interní úložiště poskytuje více než dostatek místa pro všechny fotky, videa a aplikace. Pokud vám to nebude stačit, dokáže telefon pojmout až 256GB microSD kartu. K tomu všemu v telefonu najdete i funkci Smart Cleaner, jež promazává mezipaměť a optimalizuje výkon.

 

NEJLEPŠÍ VE SVÉ TŘÍDĚ

Ohromující 23Mpx fotoaparát s extrémně rychlým a přesným automatickým ostřením splní sen každému, kdo za telefon nechce dávat obrovské sumy peněz, ale stále vyžaduje ty nejkvalitnější fotky. Snímač Exmor RS™ a objektiv se světelností F2,0 se postarají o to, aby všechny vaše momentky, panoramatické fotografie i videa byly čisté a ostré. Navíc se díky širokoúhlému 23mm objektivu u předního 8Mpx fotoaparátu vejdete do každé selfie vy i všichni vaši přátelé.

 

BATERIE, CO VYDRŽÍ

Nová technologie adaptivního nabíjení Qnovo až dvojnásobně prodlužuje životnost baterie. To vše díky průběžným úpravám nabíjecího proudu na základě stavu baterie, jako např. teploty či tlaku. Telefon vydrží až dva dny při běžném používání, přičemž můžete aktivovat úsporný režim Stamina či Ultra Stamina. Ty zákazem některých funkcí, jako např. běhu aplikací v pozadí, dokáží několikanásobně prodloužit výdrž telefonu.

 

ELEGANCE A KVALITA

Sony dbá na poctivou konstrukci a prémiový vzhled jejího nového potomka tomu dává za pravdu. Bytelný a zároveň elegantní tvar telefonu se nyní prezentuje zaoblenými boky, jež plynule spojují záda i předek telefonu do kovového rámu. Telefon tak působí celistvě, úžasně padne do ruky a je velice příjemný na dotek. Vkusná matně černá záda jsou odolná vůči škrábancům a těžko na nich zanecháte otisky prstů. Japonský výrobce opět nezklamal.

 

 

 

 

Zpět