HRDINA MĚSÍCE

#Hrdina měsíce
Zpět

02_novaHUAWEI NOVA

 

Huawei letos chrlí jeden vydařenýmodel za druhým. Nová Nova má ambice stát se jedním z nejkrásnějších telefonů roku, ale hezká tvářička, to není všechno.

 

  • 5″ displej s Full HD rozlišením
  • 12Mpx fotoaparát s natáčením 4K videí
  • Oboustranný konektor USB Type C
  • Výkonný 8j.drový procesor 2 GHz
  • Hmotnost 146 g
  • Rozměry 141,2 Å~ 69,1 Å~ 7,1 mm

 

KOV JE KRÁL

Nejsilnější stránka Huawei Nova? Jednoznačně design a luxusní zpracování, které se s přehledem vyrovná dvakrát dražším telefonům. Zaoblené tělo je z kovu, tlačítko na zapnutí je umístěné ideálně a displej zabírá velmi slušnou část přední strany. Nechybí moderní konektor USB-C ani starý dobrý 3,5mm jack na připojení sluchátek.

 

ANDROID PLNÝ EMOCÍ

Software Huawei Nova je postaven na operačním systému Android 6.0, č.nský výrobce ale už tradičně přidává vlastní uživatelskou nadstavbu EMUI. Ta patří k těm vůbec nejvyladěnějším. EMUI vypadá elegantně, má celou řadu funkcí, které čistý Android nenabízí, ale hlavně se neseká.

 

POHODLNÝ ZÁMEK

Novinky od Huawei snadno poznáte podle čtečky otisků prstů na zadní straně. Její umístění je bez přehánění geniální – když vytahujete telefon z kapsy, ukazovák vám automaticky přistane přímo na čtečce, takže se telefon odemkne prakticky okamžitě. Navíc se vám do mobilu jen tak někdo nenabourá.

 

NA VELIKOSTI ZÁLEŽÍ

Udělat pěknou fotku ve špatně osvětleném prostředí, to je vždycky problém. Huawei ho řeší velmi sofistikovaně. Foťák v modelu Nova využívá větší 1,25μm pixely, které dokáží pojmout více světla. Zadní kamera umí natáčet 4K videa, ta přední 8megapixelová vám zase umožní vyrábět kvalitní selfie. Dámy jistě ocení, že si svoje autoportréty mohou velmi snadno vylepšit díky softwaru.

Zpět