HRAJTE PRO DOBROU VĚC

#Zaujalo nás
#appky
Zpět

Sea-Hero-Quest_Gameplay_1Jednou z největších výzev, které čelí lékaři po celém světě, je boj s demencí. Její nejčastější příčinou je Alzheimerova choroba. Není to běžný důsledek stárnutí, ale nemoc, která ničí fungování mozku. V současné době žije na světě 45 milionů lidí s demencí a odhaduje se, že do roku 2050 jich bude třikrát více, 135 milionů. Neví se, jak tato choroba vzniká ani co ji způsobuje, a neumíme ji vyléčit. Vědci se na všechny tyto otázky snaží hledat odpovědi. Hlavní překážkou výzkumu je však nedostatek dat.

Sea-Hero-Quest_Gameplay_2

 

Proto je tady Sea Hero Quest – hra, která vám ukrátí čas a pobaví, ale zároveň jejím hraním pomůžete vědcům zachránit lidský mozek. Staňte se na pár chvil mořeplavcem, který pomáhá obnovit deníkové záznamy z cest svého otce. Při vašem pohybu jednotlivými levely hry se budou na vědecké servery anonymně odesílat data o vašem pohybu hrou. Tím se vytvoří obrovská databáze dat, která vědcům pomůže stanovit měřítko, jak funguje normální mozek. To je zásadní, aby bylo možné Azheimerovu chorobu dříve diagnostikovat. Vy se budete bavit a přitom můžete přispět třeba právě k nalezení účinné léčby.

 

Stačí, aby tuto hru hrálo 100 tisíc lidí po dobu dvou minut, a vědci získají ekvivalent dat z 57 let laboratorních výzkumů!

 

App-Icon

iOS, ANDROID (zdarma)

seaheroquest.com/cz

Zpět