Her story

#hry
#appky
Zpět

Detektiv vyzbrojený Windows 95 aneb Jak rozlousknout záhadnou vraždu bez gadgetů z televizních kriminálek.

 

Her Story je unikátní zážitek, odvážný slepenec žánrů a také zjevení, které na herní scéně způsobilo pořádný poprask. Celou hru vytvořil jeden člověk, nechutně na ní zbohatl a posbíral ta nejcennější ocenění pro nezávislé vývojáře. Přitom by se mohlo zdát, že něco jako interaktivní detektivka přece nemůže ve světě Minecraftu a Pokémon GO oslovit statisíce lidí.

 

Nuže, stalo se, a vlastně se není čemu divit. Her Story má totiž něco, co hry zase tak často nemívají – tedy poutavý a zajímavě vyprávěný příběh, jemuž nechybí šokující zvraty a atmosféra tak hustá, že pod její tíhou neusnete.

 

Všechno dění pozorujete výhradně na vintage monitoru počítače s obstarožním operačním systémem, a to očima tajemného vyšetřovatele. K dispozici je vám část policejní databáze, jedno vyhledávací pole a zhruba stovka záznamů z výslechů ženy, která je podezřelá z vraždy jistého Simona. Žádné další materiály ani důkazy k tomuhle případu neexistují, před 20 lety je spláchly povodně. Jak jinak. To, že si všechna videa pustíte, ještě ale nemusí znamenat, že se dopátráte pravdy.

 

Hra vás v žádném ohledu nevede za ruku a všechny indicie si ze záznamů musíte sami vyzobat a pak z nich samostatně sestavit prokazatelné vysvětlení. V Her Story se nakonec ani nemusíte dozvědět, jak to ve skutečnosti bylo. Nevadí. Plyne z toho jedna z nejvzácnějších vlastností, totiž že se o téhle hře dá skvěle mluvit. Až vám kamarád bude vyprávět, čeho se dopídil, ale ono to vůbec nebude odpovídat vaší verzi, vletí vám přímo do hlavy výstavní chrobák.

 

Za to všechno vděčíme nejen výborně napsanému scénáři, ale hlavně obdivuhodnému hereckému výkonu Vivy Seifert, která je jako podezřelá vražedkyně až děsivě přesvědčivá. Také za svou roli dostala svého „herního oscara“, byť se jinak živí hudbou. Tihle multitalenti…

 

Tak co, udělala to ona, nebo to zase byl zahradník?

 

iconHER STORY

ANDROID, iOS (140 Kč)

 


Text: Lukáš Kunce

Zpět