HEARTHSTONE

#hry
#appky
Zpět

Pamatujete na sběratelskou karetní hru Magic: The Gathering? Svého času byla oblíbeným konverzačním tématem všech nerdů, ale nedávno ji z trůnu sesadila jiná fantasy značka. A šetří lesy.

 

Warcraft je už od poloviny 90. let fenomén. Co začalo jako sprostá kopie Warhammeru, dnes figuruje mezi nejhodnotnějšími gamingovými značkami. Hry, knížky, figurky, film i hmotná karetní hra, to všechno už má Warcraft na kontě. Jen málokdo ale čekal, jak velký úspěch autoři zaznamenají s elektronickou karetní hrou. Hearthstone je totiž fenomén – za 2 roky má víc než 40 milionů registrovaných hráčů a po celém světě se konají velkolepá mistrovství. Jedno takové se přesně před rokem uskutečnilo také v pražské O2 areně a šlo jednoznačně o největší herní akci, co se kdy v Čechách konala. Proč vám to vykládáme? Protože se ke komunitě karbaníků můžete připojit i vy. Zdarma a z mobilu.

 

HEARTHSTONE NENÍ PRŠÍ

Základní pravidla jsou jednoduchá – vždy proti sobě stojí dva hrdinové a vaším cílem je pomocí kouzel a minionů zničit protihráče. Bezhlavě vykládat karty, co vám zrovna přijdou na ruku, je ale cesta do pekel. Vytvořit konkurenceschopný balíček, to je totiž hotová alchymie. Existuje nespočet způsobů, jak Hearthstone hrát. Můžete být agresivní a od prvního tahu jít protihráči po krku, držet hru pod kontrolou a nečekaně udeřit, nebo zahltit pole svými miniony a zahnat soupeře do kouta. Nebo vymyslete svou vlastní strategii a podle ní si sestavte vlastní balík 30 karet. Jediné, co vás bude zpočátku omezovat, je dostupnost nových karet. V základním setu pochopitelně najdete jen ty nejpotřebnější kousky, ale někde se začít musí. Časem se prokoušete až k legendárním kartám, které díky speciálním efektům mohou zvrátit i zdánlivě prohraná utkání. Pokud máte pocit, že by se vám hned do začátku mohlo hodit pár nových kartiček, můžete investovat pár desítek korun do balíčků s 5 náhodnými kartami nebo si koupit některé z příběhových rozšíření. Zrovna před měsícem vyšlo jedno nové. Hrát můžete proti umělé inteligenci nebo po síti proti kamarádům či náhodně vylosovaným soupeřům. Jako jedna z mála her Hearthstone umožňuje cross-platform hraní – soutěžit mezi sebou můžou hráči na Androidu, iOS i osobních počítačích. Ale dejte si pozor, je to droga.

 

ikonaHEROES OF WARCRAFT

ANDROID, iOS (zdarma)

 


Text: Lukáš Kunce

Zpět