#girlboss

PIONÝRKA INTERNETOVÉHO VINTAGE
#Návody a inspirace
Zpět

Před pár týdny vypustil Netflix další ze svých originálních seriálů. Tentokrát vypráví příběh na základě autobiografie Sophie Amoruso, která seriál také spoluprodukovala. Jmenuje se #Girlboss. A každý, kdo dnes nakupuje na netu módu, by tenhle příběh měl znát.

 

girlboss-2Sofia Amoruso byla dost „povedená“ dvacítka. Poté, co vystřídala několik středních škol, bylo jasné, že vysoká není nic pro ni. Chtěla pracovat. I přes rodičovské přemlouvání tak místo učení od pozdních -nácti pracovala a žila si po svém, často dost svérázně, dumpsterdiving a občasné drobné krádeže jí nebyly cizí. Z tohohle podhoubí vznikl díky Sophiině vášni pro vintage oblečení eBayový účet Nasty Gal Vintage.

 

14108799416Tak trošku tvrdohlavá Sophia konečně našla svoji vášeň a nesporný talent: lovila po sekáčích, dražbách pozůstalostí a bazarech za levný peníz skvělé vintage kousky, které následně za nepoměrně vyšší částky úspěšně dražila v online aukcích. A nejen to. Svým čím dál tím početnějším zákaznicím navíc dokázala oblečení stylově nafotit, nastylovat a věnovat celému procesu péči, která jí vynesla takový úspěch, že se brzy přesunula na své vlastní stránky a vytvořila e-shop.

 

Nebylo to jen tak, celou anabázi provázely příhody plné chyb, neúspěchů a tvrdé práce. Jak ovšem sama Sophia říká ve své motivační autobiografii, která seriál inspirovala, všemi chybami se učila. Naučila se intuitivně online marketing, základy html programování nebo důležitost péče o zákazníka a komunikaci.

 

girlboss-3Stala se z ní svérázná podnikatelka, která dokázala v době sílícího vlivu sociálních sítí a online marketingu vybudovat během několika následujících let prosperující firmu, která zaměstnávala několik set zaměstnanců a plnila stylové sny dívkám a ženám po celém světě. Nasty Gal bylo ve své době synonymum cool životního stylu, který udával trendy. Bohémské šatičky, klasický kalifornský styl motorkářů a dětí květin v prudce aktuálním stylingu milovali všichni včetně celebrit. Sophia měla prostě nos na trendy.

 

Girlboss_sophia_amorusoSeriálovou adaptaci téhle stylové epopeje jedné mladé dívky, která to uměla s oblečením a MySpacem (pamatujete?) teď můžete sledovat na Netflixu. Pokud máte slabost pro vintage a nepohrdnete televizní oddechovkou, budete rozhodně spokojení.


Text: Jana Patočková, Foto: archiv

Zpět