GALERIE V MOBILU

#VYGOOGLENO
Zpět

Umění spojuje celý svět. Například Holanďan Vincent van Gogh strávil velkou část života ve Francii, ale inspiroval se třeba i japonským umělcem Hirošigem. Jen kvůli němu, jeho předchůdcům a následovníkům byste ještě nedávno museli jet do Amsterdamu, Chicaga, New Yorku a Tokia. A kamarádům byste o tom vypravovali maximálně za doprovodu fotek pořízených bez blesku.

 

Díky spolupráci Googlu s kulturními institucemi na projektu Google Arts & Culture si můžete online na počítači či v appce prohlížet více než 200 tisíc uměleckých děl, ale i kulturní památky a další divy světa.

 

VIRTUÁLNÍ PROCHÁZKY PO MUZEÍCH

Street View asi není třeba představovat. Díky němu se ale můžete i třeba projít rotundou Guggenheimova muzea nebo nakouknout do sálů nejmohutnější budovy světa – Paláce Parlamentu v Rumunsku. Případně si vyberte další místa k prozkoumání z nabídky „Virtual tours“ na domovské stránce projektu Google Arts & Culture.

 

NADŽIVOTNÍ DETAILY

Prohlíželi jste si někdy v galerii obraz z blízka? Opravdu z blízka? Nejspíš jste spustili alarm a do konce prohlídky jste se nemohli zbavit zkoumavých pohledů ostrahy. Vybrané obrazy, třeba Monetovy světoznámé lekníny, si lze prohlédnout v super vysokém „gigapixelovém“ rozlišení. To umožňuje dílo zvětšit a prohlížet ještě podrobněji, než kdybyste se za ním opravdu vypravili. Při přiblížení můžete zkoumat dokonce jednotlivé tahy štětcem!

 

VYZKOUŠEJTE VIRTUÁLNÍ REALITU

„Gigapixelové“ obrazy, virtuální procházky Street View uvnitř muzeí ani 360° videa nemají nahradit zážitek z návštěvy galerie, divadla či muzea. Pokud k jejich prohlížení použijete papírové brýle Cardboard pro virtuální realitu a váš chytrý telefon, skoro se mu přiblížíte.

 

STAŇTE SE VLASTNÍM KURÁTOREM

Na stránkách nebo v aplikaci Kulturního institutu Google můžete díla, která si chcete prohlédnout, vyhledávat podle jména autora, podle jejich názvu, typu, názvu instituce, země či umělecké epochy. Snadno je můžete sdílet s přáteli a diskutovat o nich při videohovorech nebo se zúčastnit komentovaných prohlídek s průvodcem. Navíc si můžete vytvořit vlastní sbírky uměleckých děl, památek nebo historických událostí a sdílet je s ostatními.

 

 

ikona_google_artscultureGOOGLE ARTS & CULTURE

ANDROID, IOS (zdarma)

 

Zpět