Galaxy A6

na písečném testu
#Sport a pohyb
Na trénink ho vzali čeští beach volleybalisté Nicole Dostálová (23) a David Schweiner (24)
Zpět

Máte rádi beach volleyball? Tak jste tady správně. David Schweiner a jeho přítelkyně Nicole Dostálová ho dělají na profi úrovni. Díky nim se dozvíme, jak mobil obstál v souboji s ostrými zrnky písku a jak dobře se s ním pořizují příspěvky na sociální sítě, bez nichž to dnes ve sportu nejde.

Všechny fotky v článku pořídili Nicole a David mobilem Samsung Galaxy A6 (2018) během testu.

Na sledujících záleží

20181107_201525Ať už se to někomu líbí, nebo ne, bez sociálních sítích dneska sportovci snad ani nemůžou existovat. Nemít dobře sledovaný účet na Instagramu znamená, že pro sponzory nejste zajímaví. Kdo ve sportu nemá sponzory, má to o dost těžší. Kdo netrénuje, nemůže mít výsledky. Když se dneska ucházíte o sponzorskou podporu, jedna z prvních otázek směřuje ke zjištění, kolik máte na sociálních sítích sledujících. Má to svou logiku. Zatímco sledovanost televizí pomalu, ale jistě klesá, čím dál víc lidí sjíždí svoje idoly na displejích mobilů.

Našeho dnešního testu se chopili influencerka, beach volleyballistka, trenérka a studentka Nicole Dostálová s 22 300 followery na Instagramu a její přítel David Schweiner, který je na tom se 1560 sledujícími o řád hůř. I když se svým parťákem Ondřejem Perušičem zatím úspěšně sbírají body potřebné k účasti na olympiádě v Tokiu, na sociálních sítích zaostává. „Nicole je tomhle směru napřed, takže kdykoli s Ondřejem potřebujeme poradit, jdeme za ní,” směje se David, který zas své přítelkyni pomáhá s tréninkem na písku.

„Její silná stránka je fyzička a fyzická příprava, slabinami pak herní taktika a trpělivost,” shrnuje vlastnosti své partnerky. David s Ondřejem se momentálně pohybují na třinácté příčce světové série. Když nepoleví, olympiáda by je neměla minout. Ale i Nicole si se svou parťačkou Aničkou Komárkovou vede čím dál lépe. Výsledek sezony udělaly na ACupu v Rakousku, kam nastoupily na divokou kartu a nakonec ho vyhrály.

Mobily musí odolat

20181107_105236David i Nicole jsou na kurtu každý den, a tak si musí dávat pozor, aby jejich telefony nepřišly při kontaktu s pískem k úhoně. Oba mají stejný typ iPhone SE. Davidův přístroj je schovaný v krytu, který měl ustát i pád z výšky na beton. Mít telefon stále při ruce je pro oba dva důležité. Nejde jen o to, aby byli stále k zastižení, ale Nicole zjistila, že právě fotky z tréninků patří u jejích fanoušků k oblíbeným. Co vedlo k jejímu úspěchu mezi lidmi, což se mimo jiné odrazilo v tom, že si ji Reebok vybral za svou ambasadorku? Přečtěte si její tipy dole pod článkem!

Nicole Dostálová o Samsung Galaxy A6 (2018)

První dojem

Líbí se mi kovová zadní strana. Vím, že větší mobily jsou dneska v oblibě, ale pro mě je pořád optimální rozměr mého iPhonu SE. Galaxy A6 mám problém ovládat jednou rukou – když jsem se snažila palcem dosáhnout na spoušť fotoaparátu nebo zapnout WiFi, obvykle se mi to nepovedlo, a místo toho jsem spustila nějakou jinou aplikaci.

Odemykání telefonu

Screen Shot 2018-11-08 at 19.41.03Protože Galaxy A6 umožňuje odemykání telefonu prostřednictvím obličeje, chtěla jsem si tuhle možnost vyzkoušet, a to hned v kavárně, kde to fungovalo bez problémů. Přes den to bylo v pohodě, ale večer v oranžovém světle pod lampou se telefon odmítal otevřít. Jako alternativní způsob jsem zvolila odemykání gestem, které bylo rychlé a přesné. Byla jsem s ním mnohem spokojenější než s odemykáním na otisk u svého iPhonu, který neotevřu, když mám mokré ruce, a musím volit číselný kód, který často omylem namačkám špatně.

Odezva displeje

Na Galaxy A6 jsem zkoušela psát zprávy jednou i dvěma rukama. Určitě dost dělá zvyk, ale četnost překlepů byla nesrovnatelně větší než na mém telefonu. Všimla jsem si, že když při psaní oběma rukama omylem stisknu dvě různá písmena, iPhone nenapíše žádné, kdežto Galaxy dvě ,a to ještě obvykle jiné, které pak musím odmazat.

Fotky a video

20181107_182936Mobil jsme hned první den vzali na trénink do haly, kde neradi fotí i profíci, protože tam není dobré světlo. Natočili si tam krátké video na Samsung i vlastní iPhony, na nichž byl výsledek lepší. Video z Galaxy bylo tmavší a víc zrnité. Fotky za běžného světla byly naopak překvapivě skvělé, u telefonu střední třídy až nečekaně super. Překvapilo mě, že mobil při focení i natáčení relativně dlouho zaostřoval. Podobně se chovalo moje starší Lenovo a jsem ráda, že jsem si na tento nešvar odvykla.

Úprava fotek

Líbí se mi, že i v základním programu mobil nabídne víc možností včetně černobílé skicy. Jednu dobu to dost frčelo, a já po tom toužila, ale můj vlastní mobil tohle neuměl.

Postování videa na Instagram

Galaxy nabízí věc, kterou můj iPhone SE neumí a kterou jsem od něj ani nečekala. Když chci ze svého vlastního telefonu postnout video, musím ho nejdřív ručně rozstříhat na 15 vteřinové části. Galaxy tohle udělá sám od sebe, což je skvělá funkce. Má to ale i své mouchy. Video pořízené ve formátu na výšku mobil automaticky rozdělil na části, které na Instagram uložil jednou na výšku a jindy na šířku. Nedokážu vysvětlit proč.

Zřetelnost hovoru

Zkoušela jsem telefonovat s různou úrovní hlasitosti a v té nejvyšší by mohla Galaxy používat i moje babička, která má s telefonováním problémy. Hovory jsou příjemně a zřetelně srozumitelné.

Výdrž baterie

Při převzetí ukazovala stupnice úroveň nabitý na 97 %. O 30 hodin byl telefon pořád na 59 %, a to jsem mu dala pořádně zabrat!

Jak být oblíbený na Instagramu podle Nicole Dostálové:

  1. Jak si získat followery

20181107_134130„Když chcete, aby vás lidi na Instagramu sledovali, musíte se jim něčím líbit a dělat něco jiného, než dělají ostatní. Uvědomuji si, že sportovců je dneska strašně moc – dělají fitness, připravují a vymýšlejí různá doporučení, natáčejí cvičení a podobně. Podle mě je důležité být otevřený a říkat pravdu, protože pak se k vám lidi vrací.”

  1. Co nefunguje

„Není dobré propagovat každou blbost, kterou vám někdo nabídne. Působí nevěrohodně, když na svém profilu jeden den propagujete produkt jedné firmy a za týden podobnou věc od konkurence.”

  1. Důležité je mít cíl

„Můj cíl bylo motivovat lidi k tomu, aby se hýbali. Snažila jsem se zbourat různé překážky, které lidem brání sportovat. Spousta lidí mi psalo, že nemají čas na cvičení. A tak jsem jim sama na Instagramu ukazovala, že jsem vstávala ve 4.30 a jela na trénink už od šesti ráno. Když si lidi zvykli na to, že takhle brzy vstávám, posílali mi fotky z mého fitka s otázkou, jak to že tam nejsem. Viděla jsem, že to funguje a že když člověk maličko překoná svou lenost a vykročí ze své komfortní zóny, tak to najednou jde.”

  1. Stačí málo

20181107_105510„K editaci fotek nemám žádnou speciální apku. Upravuju v applovské tovární aplikaci a filtruji jen na Instagramu. Občas si vytvářím popisky k fotkám v aplikaci Fonts. Aplikaci Unfold využívám v případě, že chci nějakou fotku vyříznou a dát ji do bílého rámečku s popiskem. Zdlouhavé pasáže ve videu si někdy zrychlím aplikací Hyperlapse.”

  1. Neklamat

„V dnešní době frčí bikini fitness a kulturistika. Lidi se fotí ve své nejlepší formě. V ten moment si udělají sto fotek a celý rok dávají na Instagram fotky ze své top formy, které jsou schopní dosáhnout, ale udrží ji třeba jen jeden týden. Amatéři, kteří je sledují, chtějí být stejně dobří jako jejich hrdinové z Instagramu, ale neuvědomují si, že to dlouhodobě není možné. Považuji to za ošálení lidí a to se mi nelíbí.”

 

Sledujte Nicole a Davida na na sociálních sítích:

Nicole Dostálová: dostynicol

David Schweiner: david_schweiner

Připravil: Adam Maršál

Zpět