Festivalové appky

Bez kterých se neobejdete
#hudba
#appky
Zpět

Časy, kdy jsme na festivalech pobíhali s papírovými programy rozmočenými od piva a kroužkovali si, který koncert rozhodně nesmíme minout, jsou definitivně v trapu. Téměř žádný hudební festival se dnes totiž neobejde bez vlastní mobilní aplikace, která nám pohodlně vysvětlí, co, jak, v kolik a kde, s možností chatovat si s dalšími účastníky, kamarády i organizátory. Vybrali jsme pro vás festivaly, jejichž apky letos rozhodně oceníte. Všechny najdete zdarma pod názvy festivalů jak na Google Play, tak App Storu.

 

 

ROCK FOR PEOPLE

4.–6. července

Oblíbený multižánrový fesťák, který letos ohlásil jména jako Evanescence, Foster the People, The Bloody Beetrotr LIFE nebo Moose Blood, operuje velice svižnou aplikací. Interprety si zde opět můžete šikovně roztřídit dle oblíbených, pustit si je na youtube, a následně jim jít po krku. Nevýhodou je množství reklam a log, které vám zahltí display, pokaždé, když aplikaci spustíte. Přesto se díky ní zorientujete v čase a prostoru velice snadno.

 

 

POHODA

6.–8. července

Kdo letos bude chybět na Pohodě, jako by nebyl. Jednadvacátý ročník festivalu v Trenčíně bude rozhodně stát za výlet přes hranici k našim slovenským sousedům. Hvězdná jména jako Birdy, Jake Bugg, Slaves, Mark Lanegan a další si můžete dopředu naposlouchat ve stylové aplikaci, a následně si vytvořit vlastní program a sdílet jej na Facebooku. Skvělou funkcí je také lokalizace vašich kamarádů na mapě.

 

A17 - Desire 650 - Handset - Image - Global

 

MIGHTY SOUNDS

14.–16. července

Pokud si ujíždíte na ska, punku, reggae nebo hardcore, rozhodně ani letos nesmíte chybět v Čápově dvoře u Tábora, kde pro vás otevře své brány stylový Mighty Sounds. Aplikace vyvinutá společností Ackee je jednou z nejpraktičtějších ze všech. Rychlost, přehledný design i možnost filtrovat umělce podle jména i žánru, vám bude pomocníkem i v momentě, kdy pivo na sluníčku udělá své. Snad jen v momentě, kdy se budete potřebovat zorientovat v prostoru, může být na škodu, že mapa v aplikaci funguje pouze jako obrázek. Pak začněte volat o pomoc, a nebo si zachatujte s dalšími uživateli, a nechte si poradit, kudy se z pangejtu dostanete k hlavní stagei.

 

 

COLOURS OF OSTRAVA

19.–22. července

Jeden z nejprogresivnějších českých festivalů připravil ve spolupráci se společností Merca Mobile aplikaci přátelskou pro iPhony i Androidy. Vzhledem k tomu, že je dopředu chytře propojená se serverem Spotify, můžete si vystupující interprety naposlouchat dopředu, a pak si s nimi během koncertu hlasitě odeřvat všechny refrény. Jednotlivé umělce lze označit jako oblíbené, a tak si z programu přirozeně vyberete ty, kteří vám nesmí uniknout. Všechny blondýny jistě ocení jednoduchou navigaci a mapu, která jim pomůže zorientovat se v areálu.

 

 

Colours_Screenshot_colours

 

 

SÁZAVAFEST

3.–5. srpna

Sedmnáctý ročník festivalu, který už po páté oživí nádherný lesopark ve Světlé nad Sázavou, dává svým návštěvníkům k dispozici propracovanou apku plnou QR kódů, jízdních řádů, map a mapiček, možností ubytování a podobně. Ačkoliv je zde šikovných funkcí celá řada, čas od času jdou na úkor přehlednosti a rychlosti. Ale i to se může stát.

 

A17 - Desire 650 - Handset - Image - Global

 

 

GRAPE FESTIVAL

11.–12. srpna

A na Slovensku ještě zůstaneme. Osmý ročník festivalu v Piešťanech je zaměřený na indiepop/ rockovou svénu a přináší tolik inspirace a nových jmen, že z nich budete čerpat celý rok. Kromě mladých kapel se tu objeví třeba Metronomy, Cigarettes After Sex, Two Door Cinema Club, Tom Odell a další jména, která rezonují v žebříčcích světových hitparád. Apka bude přístupná až v posledních týdnech před festivalem, a tak se zatím necháme překvapit, co nového pro nás připravili.

 

A17 - Desire 650 - Handset - Image - Global

 

HIP-HOP KEMP

17.–19. srpna

Díky apce, kterou pro tenhle obří hiphopový mejdan vyvinula služba s názvem ADAM, si můžete domluvit spolujízdu, nocleh, a nebo si třeba nechat přinést drink až pod nos. Seznam interpretů spolu s dalšími akcemi, vám pomůže vyfiltrovat chumel zábavy do nějakého smysluplného harmonogramu, a vy si tak nemusíte vyčítat, že jste viděli všechno a nic.

 

A17 - Desire 650 - Handset - Image - Global

 

APLIKACE, KTERÁ JE TAK „HLOUPÁ“, ŽE JI MUSÍTE MÍT

Aplikace LookFor vypadá na první pohled až hloupě. Že se jedná o „nejhloupější aplikaci na světě“, o ní dokonce tvrdí sami vývojáři. Jenže ty nejjednodušší nápady často bývají ty nejlepší. Pokud jste tedy měli někdy problém najít zbytek party, když jste byli na hudebním festivalu, koncertě nebo prostě místě, kde byla hromada dalších lidí, LookFor je přesně pro vás. Jak to funguje? Místo toho, abyste na sebe křičeli a mávali, prostě se s kamarády domluvíte na jedné barvě, kterou budete svítit již z dálky. K dispozici je oranžová, modrá, zelená, červená, žlutá nebo fialová. Vy si jednu vyberete a telefon dáte nad hlavu. Již z dálky bude vidět, že támhle bliká telefon barvou, kterou vaši přátelé hledají. A jestli tohle přehlédnou, měli by zvážit návštěvu lékaře.

 

 

 


 

Text: Veronika Kratochvílová

Zpět