Fesťáky v mobilu

Vyzkoušeli jsme festivalové appky
#hudba
#appky
#telefony
#v síti
#Akce
Byl začátek léta - festivalů čas. Billboardy, plakáty a reklamy všeho druhu lákaly tisíce nadšenců na desítky hudebních akcí, kterých se urodilo opět o něco více než v létě předchozím. Psal se rok 2019 a celá země se připravovala na další ročník Colours of Ostrava, Sázavafestu a dalších.
Zpět

A protože byl právě rok 2019, do povinného vybavení každého účastníka festivalu nepatřil jen batoh, spacák a plecháček na kafe, ale hlavně CO? No přece festivalové mobilní appky!

 

Technologický vývoj už nekompromisně zasáhl také do hudebních festivalů. Mobilní aplikace jsou čím dál populárnější a oblíbenější mezi fanoušky i pořadateli. Co ale která z nich nabízí a má opravdu smysl si je stahovat?

 

Colours of Ostrava (17.-20.7.2019) 

Colours_ucinkujici

 

 

Jeden z největších hudebních festivalů u nás hostí naše třetí největší město pravidelně již od roku 2002. Hlavními taháky letošního ročníku jsou kapely The Cure, Florence + the Machine nebo zpěvák Rag´n´Bone Man. Mobilního průvodce festivalem si můžete stáhnout jak na zařízení iOS, tak i na Android. Příjemným žluto-černým vzhledem vás appka potěší hned při zapnutí. Je přehledná, srozumitelná a dostupná v češtině i angličtině. Naleznete v ní program festivalu, mapu areálu (který je rozsáhlý), novinky, playlisty a informace o účinkujících.

 

Výhody a nevýhody:

+ Přehledná nabídka

+ Propojení se Spotify, YouTube, Google Mapy

+ Možnost naposlouchat si vystupující umělce předem

– Social–všechny příspěvky festivalu na sítích v jednom

– Složitější vyhledávání občerstvovacích stánků v mapě

 

 

Mighty Sounds (12.-14.7.2019) 

Mighty_timeline

 

 

Hudební punk-rockový festival, který je pořádán každoročně v areálu táborského letiště většinou třetí týden v červenci. I tento fesťák nabízí mobilní aplikaci, která je dostupná pro Android i iOS a která má zároveň v obou storech suverénně nejlepší hodnocení. Aplikace je rychlá a jednoduchá na ovládání. Appka umožňuje vybrat si oblíbené kapely a vytvořit tak individuální timeline.

 

Výhody a nevýhody:

Spolupráce s Google Maps

+ Přehledný časový rozpis po celou dobu festivalu

+ Informace o kapele i s videoukázkou

– Žádné informace o nabídce občerstvení

– Propojení aplikace jen přes Twitter

 

Sázavafest (25.-27.7.2019) 

Sazava_main

 

Multikulturní festival, který se koná v okolí řeky Sázavy koncem července, nabízí appku pro Android a iOS. Aplikace poskytuje užitečné informace ohledně celého fesťáku, jako je seznam účinkujících a časový harmonogram, nabídka občerstvení a sdílení vlastních zážitků s dalšími účastníky.

 

Výhody a nevýhody:

+ Užitečné informace

+ Propojení s YouTube a sociálními médii

+ Propojení s IDOS-dostupné jizdní řády

– Nepřehledný line-up a rozvržení ikon

– Appka je vcelku pomalá

– Nutnost přihlášení při označování oblíbených kapel

 

Rock for People (4.-6.7.2019) 

RFP_main

 

 

Hradecký fesťák je už bohužel za námi. Mobilní aplikace byla ale letos opět o něco vychytanější než v předchozích letech, a proto je na místě ji v našem seznamu zmínit. Domovská stránka byla přehlednější, spotřeba baterie a přenos dat byl optimalizován tak, aby telefon vydržel déle zapnutý. Celkově je aplikace uživatelsky příjemná a jednoduchá na ovládání. Nabízí všeobecné informace o dopravě, programu, kapelách, jídle, provozní době, ale také třeba skvělý časový rozvrh celého festivalu. Výhodou jsou také oznámení před začátkem vystoupení oblíbené kapely. Dostupná pro Android a iOS.

 

Výhody a nevýhody:

+ Přehledná, jednoduchá na ovládání

+ Propojení s YouTube, Spotify

+ Možnost označení oblíbených kapel a vytvoření si vlastního programu

+ Přehledný harmonogram

– Mapa jako obrázek (bez možnosti určení aktuální polohy)

 

 

Závěrem

I filmové festivaly jako již proběhlé Zlín Film Festival nebo karlovarský filmový festival se dnes neobejdou bez funkčních mobilních aplikací. A festivalů využívající technologie ve svůj prospěch přibývá. Ono je lepší mít po ruce jednu malou krabičku v podobě telefonu než celý šanon papírových programů a informací, ze kterých se dříve či později stane chaos. Většina aplikací je určena ke zjednodušení našich životů a mnoho z nás to ocení i při festivalových radovánkách.

 

Do žádné z uvedených aplikací navíc není nutné se přihlašovat, uvádět svou emailovou adresu, Facebook, číslo pasu či velikost bot. A to je dnes k nezaplacení! Za nás tedy směle do toho. Stahujte, surfujte, sharujte, pařte a po fesťáku zase vše smažte. Při té záplavě skvělých a dosud nevyzkoušených appek totiž nikdy není dostatek volného místa v paměti!

 

Autor: Ivana Nováková

Zpět