Elegance naklikaná na míru

#Zaujalo nás
Zpět

Špatně padnoucí oblek je jako špatně padnoucí podprsenka. Nehezký a nepohodlný. Přitom stačí pár kliknutí na telefonu a z umolousaného burana se rázem stane noblesní elegán. Nevěříte? Tři, dva jedna… Je čas na měřenkové online kousky!

 

 

Sedím ve vlaku a kochám se, nebo možná spíš pohoršuji pohledem na muže sedící v mé bezprostřední blízkosti. Je jich plné kupé. Unavený brunet s laptopem v klíně, dlouhovlasý student šustící v matfyzáckých skriptech, proplešatělý intelektuál neustále aktualizující svůj Instagram, a pak ještě jeden. Muž, který se na první pohled neodlišuje od ostatních, a přesto na něm z nějakého důvodu mohu nechat oči. Bílá košile a padnoucí džíny jsou příjemným kontrastem k vytahaným mikinám s kapucí, neforemnému roláku i zažloutlému tričku s nápisem „Kopnu tě na EX“.

 

Důvodů, proč se mnozí čeští muži vymykají i těm nejzákladnějším módním pravidlům, může být hned několik. Je jim to srdečně jedno, my – ženy jsme jim srdečně jedno, anebo na to zkrátka nemají čas. Ale právě výmluva na čas, je s ohledem na fakt, že si dnes oblečení můžeme naklikat právě třeba i ve vlakovém kupé, vůbec jedna z nejhorších.

 

 

KDEKOLIV A KDYKOLIV

Vzhledem k tomu, že nejčastější úskalí objednávání si oblečení přes internet spočívá v tom, že nám nakonec nemusí vůbec sedět, rozhodla jsme se prozkoumat, jakým způsobem se dá obstarat jeden z nejkomplikovanějších kousků pánského šatníku, jímž je košile.

 

Snad každá holka, která se svým klukem absolvovala martyrium ve zkušebních kabinkách a dohadovala se s prodavačkou, zda košile jejího milého netáhne příliš přes ramena, zda jde dopnout i poslední knoflíček ke krku, a jestli náhodou není moc dlouhá či zbytečně nezdůrazňuje pivní bříško, si pravděpodobně oddychne při zjištění, že existují firmy, jež nákup košil a obleků usnadňují prostřednictvím svých velice šikovných konfigurátorů, díky nimž se z pohodlí domova a za pár minut lze proklikat až k vysněnému cíli. Pohodlně se usaďte, klidně si k tomu otevřete láhev vína, a jdeme na to.

 

 

Screenshot_20170515-092738 V2

 

DOKONALÝ LÍMEČEK

Značek, které nabízejí online službu sestávající se z obvyklých čtyř kroků výběru, je na internetu celá řada. Mezi nejdostupnější z nich patří třeba Tailor Store, YouTailor, Indochino, Proper Cloth a další. Nejprve si vyberete produkt, a ten pak jen tak třeba přes mobil přivedete k naprosté dokonalosti.

 

U košil vybíráte nejprve základ, čímž určíte, o jaký typ se bude jednat, poté navolíte specifika u límečků, knoflíků a manžet. Měli byste mít tudíž představu o tom, zda košile půjde přímo do obleku, nebo na běžné denní nošení. Jak moc má být upnutá, jakou tvrdost má mít límeček a manžety, a jak budou vypadat knoflíky. Ty mne zaujaly opravdu na několik minut. Zvlášť, když jsem zjistila, jak moc může jejich vzhled proměnit obyčejná nit. Ano, i její barvu si snadno navolíte.

 

Ve druhém kroku se pustíte do výběru látky. Vzhledem k tomu, že se před vámi otevřou desítky a desítky vzorů, doporučuju mít předem jasnou představu alespoň o tom, jakému účelu, bude daná košile sloužit. Na myslivecký ples se přece jen hodí trochu jiné vzory než na hawajskou párty u bazénu.

 

Seznámíte se i s mnohými novými výrazy jako Wrinkle free nebo Easy care. To záleží na tom, jak moc se zákazník nebo jeho drahá polovička přátelí s žehlicím prknem. A pak už vesele přeskočíte k detailům. Podšívky, kapsičky, monogramy… hračičkové si přijdou na své!

 

Závěrem naklikáte míry, a pokud u sebe zrovna nemáte krejčovský metr, můžete se opět svěřit do péče konfigurátorů, které na základě výšky, váhy a typu postavy rozhodnou, který střih bude ten pravý.

 

Říká se, že první košile, je košile zkušební. Až podle ní poznáte, co byste napříště chtěli změnit. Rozhodně však věřte, že online měřenkové kousky nebudou horší než univerzální velikosti klasických konfekcí v kamenných obchodech. Klikejte a hrajte si.

 

A když online oblečení na míru začnete důvěřovat a propadnete mu věřte, že si příště můžete nechat ušít třeba i svatební šaty z 3D tiskárny! Ale o tom zase až někdy příště…

 

» Nervo.us

» vimeo.com/156044277

 

Screenshot_20170515-092507

 

 

VYZKOUŠEJTE TŘEBA:

» hockerty.com

» propercloth.com

» tailorstore.com

» youtailor.de

» indochino.com


Text: Veronika Kratochvílová

 

Zpět