Dubnová dávka tech vychytávek

Zpět

Gameboy nové generaceGameSir g5

S tím, jak se řada vývojářů her začíná čím dál více soustředit pouze na mobilní zařízení, roste také popularita těchto her. Například Subway Surfers nedávno jako vůbec první hra v historii překonala hranici 1 miliardy stažení na Google Play. Ale co si takhle na mobilu zahrát i něco sofistikovanějšího než jen klasickou plošinovku? K tomu, abychom si užili propracovanější a náročnější hry stále ještě volíme spíše herní konzole nebo počítač. To ale mohou změnit vychytávky jako je třeba GameSir G5. S ovladačem připojeným k vašemu smartphonu můžete pokračovat ve svých hrách i na cestách. A PlayStation už nechte doma, stejně jen překáží…

gamesir.hk

 

hey braceletTěch tisíc mil…

Je váš miláček právě desítky/stovky/tisíce kilometrů daleko? To vám možná chybí láskyplný dotek. Samozřejmě, dnes je vše mnohem jednodušší než dřív, máme videohovory a chatovací aplikace a můžeme být v kontaktu v podstatě 24/7. Ale pohlazení nebo objetí nám slova nenahradí. Na této myšlence staví svou novinku firma HEY bracelet. Ta nabízí dvojici designově jednoduchých náramků v bílé a černé variantě, které vám umožní posílat si s vašimi milovanými jemné dotyky. Stačí svůj náramek obejmout rukou a vlastník jeho dvojčete ucítí na svém zápěstí, že na něj právě myslíte. Udrží vám náramek vztah na dálku?

heybracelet.com

 

Jsem kutilbigclown

Dříme ve vás kutilská duše, která by nejraději věci navrhovala, sestrojovala, programovala a hrála si s nimi? Tak to ji rychle probuďte, protože bude jednoduše nadšená z nového nástroje BigClown, který vám umožní vytvářet vlastní IoT (internet věcí) elektronická zařízení pro váš domov či kancelář během pár vteřin. S touto soupravou si sestrojíte například vlastní detektor pohybu, senzor životního prostředí, bezpečnostní alarm, chytrý LED pásek a mnoho dalšího. BigClown využívá jednoduchý Plug’n’Make systém, je bezdrátový, bezpečný a díky automatickému inteligentnímu řízení napájení jeho baterie vydrží po mnoho let.

bigclown.com

 

Wave-Ring-02Muziko, hraj!

Dobrá, možná ve vás kutilská duše nedříme, ale co třeba ta hudební? I pro takové případy jsme vybavení. A věřte nebo ne, nemáme v zásobě ani kytaru ani klávesy, nýbrž prsten! Prsten jménem Wave, který vám umožní ovládat zvuk pouhým pohybem ruky. A nejen to, s kouzelným prstenem můžete také tvořit efekty a pomocí poklepávání na různé typy povrchů pouštět samply nebo tlačítky odesílat příkazy. S Wavem proměníte zvuk své kytary, svůj zpěv doprovodíte hlasovými efekty a k hudbě přidáte i bicí. Prostě jak by (možná) řekl klasik: „Hudba hrou.“

indiegogo.com

 

Jeden telefon bez cukru, prosímLight Phone

Vadí vám někdy, jak moc jste závislí na svém telefonu se všemi jeho aplikacemi a neomezeným přístupem k řadě „časožroutských“ socíálních sítí? Jenže zároveň nejste tak punk, abyste žili úplně unplugged? Zajímavé řešení tohoto problému přináší Light Phone 2. Jedná se o velmi minimalistický telefon ovšem s klasickým 4G připojením a všemi důležitými funkcemi pro zachování potřebného „životního standardu“. Můžete tak na něm psát smsky, nastavit si budík, pustit hudbu nebo si zobrazit mapy. Light Phone využívá svůj vlastní operační systém a jeho displej je černobílý a jako by psaný černým inkoustem. Má tak skvělou viditelnost i během dne a jeho baterie má dloooouhou výdrž.

thelightphone.com

 

auraMáte se fajn? Opravdu?

Říká se, že ženy nevědí, co chtějí. Spíše se dá ale tvrdit, že lidé nevědí, co cítí. Jako lidstvo jsme zřejmě ztratili schopnost identifikovat, kdy je toho stresu a špatné nálady na nás příliš, a tak si kupujeme přístroje, aby nám náladu ohlídaly. Příkladem takového zařízení je Aura. Náramek, který pomocí sensorů monitoruje srdeční tep a dýchání, a na základě takto získaných údajů nám pomocí aplikace dává vědět, jestli je to pořád ještě dobrý nebo bychom se sebou raději měli něco udělat. Díky Auře si můžete zkontrolovat, jak jste se měli včera nebo před měsícem a jak se to v poslední době vyvíjí. S vlastními problémy se ale stejně nakonec budete muset vypořádat sami.

aura-wearable

 

Plantario-Indoor-Smart-Gardening-KickstarterDomácí pěstírna (zeleniny)

Autonomní chytrá zahrada. Zní to spíše jako sci-fi, každopádně přesně takto popisuje tvůrce Plantaria svůj nejnovější příspěvek na trhu chytrých zařízení. Lidé ve městech podle něj hledají způsob, jak navýšit svou potravinovou soběstačnost a konzumovat co nejčerstvější potraviny. Právě v tom jim má pomoci Plantario určený pro pěstitele-začátečníky, kteří si ve svých bytech a domcích bez zahrady mohou pěstovat vlastní bylinky a zeleninu, aniž by se museli starat o zalévání nebo správné osvětlení. Pěstování vlastních rostlinek kromě pozitivních zdravotních efektů také pomáhá snížit výdaje za jídlo. A vaší kuchyni bude rozhodně slušet, na to si vsadíme.

plantario.com.br

 

Omate-x-Nanoblock-Limited-Edition-11_previewPrvní hodinky

Od kolika let je vhodné dětem pořídit telefon? Někdo tvrdí, že s nástupem do školy, odborníci zase radí, že děti by měly vlastnit mobil až od 10 let. Ale jak s dítětem komunikovat, když už chodí do kroužků i samo ven? Pořiďte mu veselé dětské hodinky Omate x Nanoblock! Jsou speciálně určené k tomu, aby udržovaly v kontaktu děti s jejich rodiči bez použití telefonu či počítače. Pomocí obousměrného videochatu můžete děti zkontrolovat nebo vám mohou ukázat, co zajímavého právě dělají. Kromě toho mají hodinky také funkci SOS volání, krokoměr, stopky, budík a třídenní výdrž baterie. Nanobloky na náramku si mohou děti poskládat podle vlastních představ a také si s nimi hrát.

omate.com

 

Zpět