DO HOR!

NA PRODLOUŽENÝ AKTIVNÍ VÍKEND
#Sport a pohyb
Zpět

Konec léta přináší do hor stálé slunečné počasí. Nabízíme vám 6 tipů na prodloužený aktivní víkend spolu s mobilními aplikacemi, které vás budou provázet.

 

RAFTY V RAKOUSKU

Velkou zábavu nejen pro vás ale i pro vaše přátele či rodinu představuje jízda na raftu. Tyrolská řeka Inn nabízí opravdový zážitek z plavby v divokých peřejích s nezapomenutelnou atmosférou. Objednejte si zkušeného průvodce, který zvolí ideální úsek řeky úměrně vašim zkušenostem. Cena Plavby na raftu se pohybuje okolo 30–80 † na osobu. Utábořit se můžete v okolí Kaunertalu, který vám krom raftingu poskytne další možnosti příjemně strávené dovolené jako např. letní a podzimní snowboarding na ledovci.

 

zapádluj ikonaZAPÁDLUJ!

Skvělý společník rafťáků. Informuje uživatele o všem, co je čeká na řece, na kterou se chystají.

ANDROID, iOS (zdarma)

 

flyingXXLZA ADRENALINEM DO LEOGANGU

Pokud se chcete vydat do Alp za tak netradičním zážitkem, navštivte Leogang, který se nachází v Tyrolsku. Čeká vás tu nevšední sport Flying Fox XXL, což je jedna z nejrychlejších a nejdelších lanových skluzavek na světě. Slaňovací dráha je dlouhá 1600 m a odvážlivci na ní letí rychlostí až 130 km/h. Let vám zajistí nádherný výhled na údolí. Jestli to zvládnete s otevřenýma očima, můžete obdivovat středisko Saalbach- -Hinterglemm Leogang z ptačí perspektivy. O svou bezpečnost nemusíte mít starost, protože brzdění probíhá automaticky.

 

saalfelden leogang ikonaSAALFELDEN LEOGANG

Tato aplikace vás bude informovat o veškerých novinkách v regionu Saalbach Leogang.

ANDROID, iOS (zdarma)

 

klettersteig2KLETTERSTEIG V HALLSTATTU

Máte-li chuť si zasportovat a obdivovat u toho nádherné výhledy do přírody, vydejte se na „via ferratu“ do Hallstattu. Echernwand Klettersteig – Hallstatt je zajištěná stezka dlouhá něco málo přes 4 km s obtížností skupiny D. Po jejím zdolání můžete nakouknout do solných dolů, ve kterých se nachází zábavná dřevěná skluzavka uvnitř hory. Alternativou pro pokročilejší lezce je Seewand Klettersteig, který se nachází hned na vedlejší hoře a říká se o něm, že je to jedna z nejtěžších zajištěných cest v Rakousku. Tato via ferrata je ohodnocena obtížností E a při jejím zdolání překonáte 1000 výškových metrů.

 

klettersteige outdooractive ikonaKLETTERSTEIGE – OUTDOORACTIVE

Zjednoduší vám plánování výletů na ferraty a prozradí nejbližší zajištěné cesty ve vašem okolí.

iOS (zdarma)

 

steyr1S KAJAKEM NA STEYR

Pod horou Spitzmauer v pohoří Totes Gebirge v Rakousku se klikatí 67 km dlouhá ledovcová řeka Steyr, která je rájem pro vodáky. Řeka je rozdělena na dvě části, horní a spodní, které odděluje vodopád Stromboding pod Hinterstoderem. Díky své poloze je jednou z nejbližších alpských řek pro české vodáky. Řeka Steyr je charakteristická svou nebesky čistou vodou a bezpečnými peřejemi. Její obtížnost je ideální pro rekreační jezdce. Standardně se sjíždí 9kilometrový úsek, který končí vodopádem, který je však sjízdný pouze pro profesionály. Půjčte si kajak a vydejte se na divokou řeku obklopenou nádhernou nedotčenou přírodou.

 

kayaklog ikonaKAYAKLOG

Díky téhle aplikaci budete znát předpověď počasí 24 hodin dopředu, což činí plánování vaší cesty jednodušší a bezpečnější.

ANDROID, iOS (zdarma)

 

 

ZA TURISTIKOU NA SLOVENSKO

Vysoké Tatry jsou jistotou pro milovníky turistiky. Celodenní výlet můžete podniknout k Zelenému plesu. Ubytujete-li se ve Starém Smokovci, čeká vás příjemná cesta starou „električkou“ do Tatranské Lomnice. Odtud se pak vydejte po vyznačené stezce až na Zelené pleso. Cesta volným tempem vám zabere přibližně 8 hodin, a budete-li mít trochu štěstí, potkáte kamzíka nebo lišku. Cestou se můžete občerstvit v některé z horských chat. Na konci cesty vás čeká úchvatný výhled na dolinu se Zeleným plesem.

 

locus map ikonaLOCUS MAP

Skvělým společníkem na cestách přírodou, který vám nabídne pomoc, i když se ztratíte v lese a nemáte signál.

ANDROID (zdarma)

 

TIP CHARGERU:

livigno1BEZCELNÍ LIVIGNO

Livigno je jasná volba pro všechny, kteří chtějí z dovolené na horách vymáčknout maximum. I když leží vysoko, má stabilní počasí a patří ke střediskům s největším procentem slunečných dní. Nejsou to žádné marketingové řeči – zeptejte se svých známých, kteří zde byli. Pořád platí, že je to bezcelní zóna, takže tady nakupujete za směšné ceny. Rodiny s dětmi nadchne lanový park Larix, kde můžete v 18 metrech nad zemí objevovat různé cesty přes lanové žebříky, provazové liány a další vzdušné překážky. Okolní hory vás vytáhnou na epickou pěší turistiku i jízdu na horském kole. Pro sjezdovou cyklistiku je však nejlepší volbou místní Mottolino Bike Park, který nabízí 13 stezek se třemi stupni obtížnosti. Začátečníci se mohou se sportem seznámit na modré stezce Take it Easy o délce 4400 metrů. Pro zkušené bikery je udržován černý trail Downhill, který je dlouhý 2200 metrů. Po celodenním sportování se tu nabízí odpočinek u vody v podobě aquaparku Aquagranda Activ You, pro otužilejší jezero Lago di Livigno.

 

my livigno ikonaMY LIVIGNO

Poradí vám nejkrásnější místa k návštěvě, nejlepší hotely, restaurace a spousty dalších informací.

ANDROID, iOS (zdarma)

 


 

Text: Radka Kuchtová, foto: archiv

Zpět