Díky této appce se podíváte opičákům až do postele

#Téma
#appky
Zpět

Když letos v dubnu po dlouhých sedmi letech vydali Gorillaz svoje nekriticky skvělé album Humanz, jejich fanouškům spadl velký kámen ze srdce. Nejen, že tahle virtuální sebranka pořád žije, ale má evidentně tolik energie, že se ji rozhodla investovat i do dalších skvělých projektů.

 

 

Zajímá vás, jak se tahle parta animovaných hudebníků doopravdy má? Čím Gorillaz žijí, kde žijí, a kolik popcornu spořádají u jednoho filmu? Chtěli byste jim něco vzkázat, nebo se třeba dostat do rozpáleného kotle jejich utajovaného londýnského koncertu? Můžete přitom klidně zůstat ležet v chládku pod višní, anebo se obrátit na druhý bok, a dál se nerušeně opalovat na terase. Ve světě virtuální reality je totiž možné naprosto všechno. Své o tom vědí i inženýři z Deutsche Telekom, pod který spadá český T-Mobile. Ve spolupráci s The Gorillaz totiž vytvořili pomyslnou bránu, díky které už po několika dotecích displeje vašeho mobilu vstoupíte přímo do jejich světa.

 

Program Electronic Beats a mobilní appka The Lenz využívá rozšířenou realitu, a vy se díky ní dostanete opičákům nejen až do postele, ale můžete si díky ní rozšířit i obzory týkající se jejich umělecké činnosti. Všechny videoklipy a songy tu jsou hezky pohromadě, včetně živého streamování. „Aplikace Lenz je skvělým příkladem toho, jak lze využít možnosti propojených mobilních technologií ke zpřístupnění úplně nové dimenze v hudbě a umožnit tak fanouškům dříve nepředstavitelnou hloubku zážitku,“ uvedl Wolfgang Kampbartold, ředitel mezinárodní marketingové komunikace ve společnosti Deutsche Telekom.

 

A hluboký zážitek to tedy je. Vzdušný industriální prostor rozdělený do několika místností s mezipatry, barevné řetězy průmyslových svítidel a tmavě růžová barva zvaná madženta. To jsou hlavní atributy příbytku, který se vám otevře, když si aplikaci stáhnete.

 

TheLENZ_screenshot1TheLENZ_screenshot2

 

Propracovaný vizuál vás vtáhne do světa, ze kterého se vám nebude chtít odejít dřív, než ho pořádně prozkoumáte, a co víc, budete se chtít stát jeho nedílnou součástí. Právě maženta, která je poznávacím prvkem projektu Electronic Beats propojuje tenhle virtuální svět s realitou. Můžete naskenovat kus oprýskané zdi, výraznou rtěnku slečny sedící naproti vám v metru, rozkvetlou pivoňku a vstoupit tak do světa Gorillaz. Na oplátku se pak možná dozvíte, kde bude jejich příští tajná party, případně, v jakém místě si můžete poslechnout jejich nový singl.

 

Vzhledem k tomu, že březnovou show, která se odehrála v Londýně, popsala většina přítomných novinářů jako jeden z nejsilnějších hudebních zážitků za poslední dobu, rozhodně se vyplatí „stay tuned“, nebo alespoň občas nakouknout do obýváku Gorillaz. Na své živé virtuální turné se hudebníci vydají už na podzim, a v Česku se zastaví 14. listopadu v pražské O2 Areně. Bůhví, jestli se do té doby tahle potrhlá rodinka animáků ještě nerozhodne něčím nám čekání zpestřit.

 

 

TheLENZ_ikona

THE LENZ

ANDROID, iOS (zdarma)

 

 

Nainstalujte, spusťte. Pak už jen namiřte foťák telefonu na jakoukoliv „magentovou“ plochu a objevujte svět. Gorillaz.

 

 

GORILLAZ

Koncert je 14. listopadu v pražské O2 Areně.

Screenshot_20170612-134504 gorill

 


Text: Veronika Kratochvílová, foto: T-Mobile

Zpět