Digitávka #2

Jak to zvládnout doma a nezbláznit se? 
#appky
##digitávky
Zpět

 

Je v lednici mléko? Udělal Matýsek domácí úkoly? A máme co jíst? Pojďme si to přiznat, rodina je občas řehole. A teď, když děti nemohou do školy, je to ještě větší nářez. Spoustě z nás visí děti doma doslova na krku, a to je výzva, která může ohrozit zachování rodu! Jo, trochu přeháníme, ale nějaká ta vychytávka by se hodila, viďte?

 

 

O čem bude řeč? To do list. Seznam úkolů. Úkolníček. Říkejme tomu jakkoliv, ale pořád jde o to stejné: minimalizovat ztráty naší roztěkané paměti, která skáče zleva doprava, z práce k rodině. Co s tím ale dělat, když papírky s úkoly ztrácíme a dveře ledničky už jsou plné upatlaných a nepřehledných post-itů snad všech barev světa?

 

 

Prosím fanfáru! Microsoft To Do. Jednoduchý online nástroj a apka, s jehož pomocí se razantně zvyšuje šance na ocenění Rodič roku. Hlavně v dnešní době, kdy celá řada tatínků a maminek nahrazuje doma školky a školy, se podobná vychytávka šikne. 

 

charger_mobilscreen_digitavky02_4 (1)

 

A jak to funguje? Představte si, že váš synátor je Mates a trochu bojuje s češtinou. Jednoduše si tedy vytvoříte seznam úkolů “Matýsek – čeština”. 

 

charger_mobilscreen_digitavky02_3 (1)

Ten si pak rozdělíte na dílčí části, např.: Napsat s Matesem diktát, Projít s Matesem vyjmenovaná slova a Koupit Matesovi sladkou odměnu. 

 

charger_mobilscreen_digitavky02_2 (1)

 

Přidat si můžete i notifikaci, termíny, obrázky a další intuitivní věci. Prima je taky funkce Můj den, kde si můžete propojit svůj pracovní i rodinný život a zvládat na pána obojí. 

 

charger_mobilscreen_digitavky02_1 (1)

 

A o tom právě apka Microsoft To Do je. Můžete ji používat úplně na cokoli. Pracovní úkoly, oslavy, nákupy, výlety a další rodinné věci. Je fajn ulevit své hlavě a jen si postupně odškrtávat ze seznamu hotové úkoly. Že to zní jako banalita? No jasně, ale kdo ten pocit čisté hlavy a splněného úkolu zná, dá nám za pravdu: Je to boží! 

 

Tipy navíc: Celý říjen vám s výukou dětí pomohou kurzy Red Monster, které máte od T-Mobilu jako dárek. Mrkněte na redmonster.cz. A pokud chcete mít doma pohodu i s mobilem v ruce, doporučujeme webinář Czechitas, na kterém se dozvíte, jak mobilního parťáka používat zdravě a jak vám může pomoc s úkoly, sdílením informací, kalendářů apod. Přihlaste na zde.

 

Zpět