Digitávka #4

Domácí úkoly na cloudu? 
#appky
##digitávky
Zpět

 

Cloud je v dnešní době hodně skloňovaným slovem. Cloud sem, cloud tam… CLOUDia Schiffer? CLOUDné řešení? Ani jedno, řeč je samozřejmě o virtuálním prostoru “tam někde”, kam si ukládáme především fotky z Bibione nebo Tahiti, abychom pak mohli zasněně vzpomínat. Jenže cloud umí i jiné parády. Pomůže vám třeba v práci, ale i doma při kontrole domácích úkolů vašich, prozatím nesamostatných, ratolestí. Nás hodně baví Google Drive.

 

 

Domácí kancelář

 

Je to otřepaný argument, ale naprosto zásadní. S cloudem máte jednoduše vše na jednom místě. A my dodáváme: Ať už jste u sebe v kuchyni při přípravě chilli con carne, ve vlaku do Spálené nebo v kanceláři naproti ostrého šéfa – nikdy vás nepálí, že nemáte texťáky, videa nebo prezku u sebe. Na Google Drive si vytvoříte přehledné složky podobně jako u sebe v počítači a máte k nim přístup ze všech zařízení, na kterých se pod svým účtem přihlásíte. Paráda!

 

1


 

Domácí úkoly

 

Super výhodou cloudu je i možnost sdílení. Pojďme si ukázat aktuální příklad: Váš synátor Mates má za úkol vypotit slohovou úlohu z češtiny. Popral se s ní statečně, ale kontrola dospěláckým okem se hodí. Máma s tátou jsou právě v obchodě a termín odevzdání se blíží. Co starší ségra? Ta vždycky ráda pomohla, jenže studuje v Anglii… Google Drive naštěstí nezná hranice a Mates může nasdílet svůj umělecký výtvor během vteřiny. Ségra mu jednoduše okomentuje případné chyby a hotovo. Vysvědčení zachráněno! Jen při sdílení dávejte bacha na nastavení práv. Kdyby Mates dal ségře práva jen na prohlížení, tak mu i/y neopraví a on dostane za uši.

 

2

 

 

Cloudových řešení je samozřejmě celá řada. Microsoft fičí na OneDrive, Apple má svůj iCloud a oblíbený je i Dropbox. Princip je ale vždycky podobný a v dnešní době obzvlášť užitečný.

pocitac

Zpět