Deer Kerol

Rozblogovala mobily
#Test
Zpět

Jmenuje se Karolína, ale většina lidí jí říká Kerol podle pseudonymu Deerkerol, pod kterým něco přes tři roky bloguje. Kerol je malá, zrzavá, ukecaná holka, která má ráda dinosaury. Tak trochu hipízačka a zapřísáhlá bojovnice za práva zvířat. Fascinují ji obyčejné lidské rituály, které jsou tak stejné, až jsou každý zcela jiný. Pro vytváření blogu deerkerol. blogspot.com jsme ji na týden půjčili smartphony Lenovo K6 a Honor 8. Který z nich u ní obstál lépe?

 

 

Živím se jako redaktorka, zastupuju šéfredaktoru Janu Kománkovou v online magazínu Protisedi.cz, fotím, věnuju se stylingu, příležitostně si hraju na modelku a ráda plkám na svým blogu. Bloguju převážně o módě, cestování, ekologii (což jde ruku v ruce i s módou) a sem tam přidám i recept. Co se týče módy, vnímám v tomhle odvětví obrovský potenciál. Nejen z hlediska „fashionability“, ale především z hlediska udržitelnosti (nejsem fanouškem fast fashion konceptů). Používání „fér“ materiálů, navštěvování second handů, přešívání, zašívání, kreativní styling, recyklování. To všechno je cesta k originalitě a osobitosti stylu. Jako bývalá hudební recenzentka se zajímám i o muziku. Zdaleka ne stejným způsobem jako dřív, zahrnuju ji spíše do své práce. Od navození atmosféry přes focení, sbírání dalších hudebních zážitků nebo stylingovým poradenstvím v rámci kapel.

 

Co se cestování týče, letos jsem s přítelem navštívila (prozatím) tři země – Francii, Irsko a Německo. V zahraničí sbírám nejen módní inspiraci, ale i materiály na novou výstavu, která bude na jaře příštího roku. Koncem května se těšíme do Dánska a Švédska a co se letních měsíců týče, láká nás atmoška na Jadranu. Jadran je totiž mega cool! Vzhledem k tomu, co všechno dělám je víc než nad slunce jasný, že potřebuju pomoc moderních technologií. Kromě fotoaparátu se neobejdu bez smartphonu. Když přišla nabídka otestovat Lenovo K6 a Honor 8 neváhala jsem tuhle výzvu přijmout.

 

Posledních deset dní jsem tedy strávila v doprovodu dvou fešáků: zlatého Lenova a modrého Honoru (plus svého androidu Xiaomi Redmi 3s). Upřímně – nosit u sebe tři telefony najednou je poměrně bizarní záležitost. Nejen, že si připadáte trochu jako blázen, široké okolí vás tak i vnímá. Na procházce Vršovicemi, kde bydlím, jsem měla svůj vlastní a dva testované mobily nacpané do psaníčka (protože se mi jiná / větší kabelka k outfitu zkrátka nehodila). To kdyby vás napadlo zeptat se, proč jsem si nevzala třeba batoh) a co pět minut jsem měla chuť zakřičet „mám u sebe spoustu mobilů!“ a s úpěním prchat směrem k domovu. Podobně jako když u sebe máte větší obnos peněz a trpíte paranoiou, že vás o ně někdo obere.

 

Kromě uživatelských vlastností jsem testovala hlavně fotoaparát a adaptabilitu s aplikacemi, které využívám pro blogování. Nejaktivnější jsem na Instagramu. Používám Blogger, což je platforma přes kterou bloguju na deerkerol.blogspot.com. Z dalších appek používám Gmail, Google disk i Facebook (i když je pravda, že ten využívám méně). Neobejdu se ani bez editorů. Text pohodlně upravím přes dokumenty v Googlu a fotky na instagram nebo blog dělám nejčastěji přes VSCO. To pouze v případě mobilní verze focení, jakmile jde o fotoaparát, uchyluju se samozřejmě k úplně jiným PC programům.

 

Processed with VSCO with m5 preset

Lenovo K6

 

Pokud jste běžný uživatel bez vyšších nároků, bude vám dobrým společníkem. Používala jsem ho při běžném prohlížení Instagramu, zpracování mailů a jednoduché editaci textu, která nevyžaduje tolik paměti. Je příjemný na držení, lehký, baterie má výdrž, a kdo má rád odemykání zařízení pomocí otisku prstu, najde ho v zádní části telefonu. S výše zmíněnými aplikacemi je samozřejmě kompatibilní. Fotografie pořizuje ve standardní kvalitě s ohledem na cenu.

 

Co bych mu vytkla, je v mém případě reakční doba doteku. Nějakej větší multitasking bych na něm asi nerozjížděla, abyste ho nezavařili. Telefon bych doporučila třeba své ségře. Je jí čtrnáct, tráví veškerej čas na Messengeru, Instagramu a na YouTube poslechem novodobejch českejch rapperů. A tohle všechno Lenovo hravě zvládá.02_K6_gold_front

 

Honor 8

 

To už je trošku jiná „hračka“, je mega rychlej, má velkou operační paměť a naprosto skvěle fotí. Díky dvěma čočkám fotí perfektně, jak stran barev, tak světla. Měla jsem ho při sobě poslední dny v podstatě nonstop. Kudy moje kroky během posledního týdne vedly, najdete na blogu a na Instagramu. Honor byl se mnou jak při běžných povinnostech, tak při radostech. Vzala jsem ho i na skvělý, voňavý místo, který se jmenuje St.territory. Dělaj tam zázraky s vašima vlasama i s vaší náladou. Pořídila jsem si taky několik nových úlovků do šatníku včetně pěkných bílých reeboků, což jsem nezapomněla zdokumentovat, a všecko to najdete na mém blogu.

 

Processed with VSCO with p5 preset

 

Občas je mi proti srsti dokumentovat pomalu každý svůj krok, ale nikdo mě do blogování nenutil, takže to přijímám jako daň za to, že se můžu s čtenáři dělit o své zážitky a myšlenky.

 

Nicméně s Honorem ty fotky aspoň stojí za to a nemusíte jako blázni šoupat s lampičkama po pokoji a přisvicovat si. Zvládne bezpečně i focení ve tmě. Možná vám přijde, že o tom, jak fotí pořád mluvím. Nepřijde vám to – skutečně to tak je. Jsem unešená tím, že telefon (což je pro mě jako pro fotografa hodně obtížný prohlášení) fotí fakt perfektně a do jisté míry dokáže suplovat i leckteré levnější digitální zrcadlovky. Jediné, co bych mu vytkla, je povrch. Doporučuju rozhodně zakoupit obal. Klouže jako blázen!

 

Když vám vypoví službu notebook, bez problémů přes něj zkouknete hokejovej zápas. Co víc si přát.

 

HONOR_BLUE_FRONT_20160703

 

 

Shrnutí

 

Pokud vám záleží na tom, jak telefon vypadá, jsou obě varianty příjemným módním doplňkem. Modrou variantu Honoru 8, kterou jsem měla na test, mohou nosit i muži. Z obou telefonů úspěšně nablogujete drtivou většinu článků díky vyspělosti zařízení i textových editorů. Celou tuhle recenzi píšu z mobilu. Pravda je, že to zabere víc času než na počítači, ale zase můžete psát z tramvaje, během nákupu, za chůze…

 

Největší legrace byla, když jsem se pokoušela najít nějakou fotku a přehazovala jsem ty telefony doslova „vidlema“. A ještě jedna užitečná rada: při testování více mobilů najednou, si nechejte zapnutý zvuky jen u jednoho :) Je šílený, když vám pak na všech zvoní gmaily, lajky… Testovací týden jsem moc užila a děkuju Chargeru za zpestření mého ‘všedního’ jednosmartphonového života!

 

Processed with VSCO with c1 preset

Text a photo: Deer Kerol

Zpět