Daisie od Maisie

Co umí sociální síť od hvězdy Hry o Trůny?
#appky
#Tip měsíce
#v síti
Zpět

Na jaře tohoto roku odstartovala poslední série fantasy seriálu Hry o trůny, o které bylo v posledních dnech slyšet snad na každém kroku. To největší šílenství kolem poslední řady však už naštěstí ochablo a herci se tak pomalu mohou vracet k jiným činnostem. Sophie „Sansa“ Turner k propagaci nového dílu X-Menů, Kit „Jon Snow“ Harrington k odpočinku na odvykačce a „Arya“ Maisie Williams…?

 

Sociální síť s novým posláním

Někteří fanoušci se těšili, že by snad tvůrci seriálu mohli natočit jakési nepřímé pokračování série zaměřené pouze na postavu Aryi a udělat z ní tak vlastně GoTovského Joyeho, ti jsou však prý zcela jasně proti. Jednadvacetiletá Maisie se však o svou budoucnost rozhodně nemusí bát. Již před rokem světu představila vlastní aplikaci, která se stává hitem nejen ve Velké Británii. Aplikace Daisie rozvíjí potenciál všech mladých umělců od hudebníků, filmařů, malířů či fotografů, které umění zajímá a chtějí se v něm prosadit. Dom Santry, filmový producent, který stojí společně s Maisie za založením Daisie, je přesvědčen, že prosazení talentu na sociálních sítích je velmi těžké, kreativita uživatelů se totiž velmi lehce ztratí v hromadě nic neříkajících reklam a zbytečném obsahu, proto společně s Maisie vybudovali tuto nadějnou a kreativní appku.

 

Start-up už získal investici v hodnotě 2,8 milionů dolarů (63 milionů Kč) a pětičlenný tým, který se o celou aplikaci od počátku staral, se rozrostl o dalších 13 jedinců. Zatím se platformě daří hlavně v kreativním Londýně, nicméně Maisie chce její slávu šířit i v New Yorku, Los Angeles či Berlíně.

 

V aplikaci, která propojuje hlavní myšlenky Instagramu a Pinterestu, můžete sdílet veškeré své kreativní výtvory, jimiž se ostatní uživatelé mohou inspirovat nebo pomáhat k jejich vylepšení. Jedná se tak vlastně o obdobu Instagramu, ve které je méně modelek a reklamních spoluprací, ale o to více kreativních nápadů.

 

Daisie

 

Počet lajků a followerů?  

S lajky a followers jako na Instagramu zde určitě nepočítejte. Herečka věří, že měřit svůj úspěch podle počtu lajků a odběratelů, není vůbec relevantní a zabíjí to kreativitu uživatelů. Appka naopak funguje na bázi řetezců, které pomáhají vyjádřit zainteresovanost do určitých projektů.

 

A pokud by se nové sociální síti čistě náhodou nedařilo, herečka vlastní ještě produkční studio Daisy Chain Productions hledající nové talenty na produkci videí či filmů.

 

Aplikace Daisie je dostupná zdarma, ale zatím jen na operačním systému iOS. Verzi pro Android však už herečka přislíbila také, takže je na co se těšit.

 

Aplikace Daisie pro iOS

 

Více informací na Daisie.com

 

Daisie logo

 

Autor: Ivana Nováková, Aneta Ščotková

Foto: Daisie.com

Zpět