Co jsme vygadgetovali v říjnu?

#To chceš
Zpět

V říjnu je tradičně blázinec. Škola je v plném proudu, lidé se vrátili z dovolených a venkovní teplota padá stejně strmě jako sebeúcta českých politiků v honbě za voličskými hlasy. Pracuje se o sto šest, a tak se správně korporátně musí všechno vykomunikovat, vyemailovat, nabriefovat a napitchovat. Abyste si mohli užít chvíle oddechu, vygadgetovali jsme pro vás to nej a slibujeme, že tohle slovo už nikdy nepoužijeme.

 

Krosna na běhání

Pro nadšené cestovatele, průzkumníky a trempy jsme tentokrát vybrali něco extra. Plovoucí batoh HoverGlide. Plovoucí sice tak úplně není a s podlahou toho má pramálo společného, ale pomocí závěsové technologie SLT mírní nárazy, kterými trpí vaše záda, o více jak 80 %. Batoh odděluje od popruhů armádně testovaný plastový rám, který mu umožňuje klouzavým pohybem mírnit otřesy při pohybu. Tím nadlehčuje kila oblečení a jídla, kterými si batoh napěchujete. K dispozici je i verze s objemem 55 litrů, což už je pořádná porce řízků s chlebem a minimálně troje tepláky. Pohledu na pohybujícího se člověka nesoucí téměř nehybný batoh se nemůžeme nabažit a dost nám připomíná futuristické filmy z devadesátek.

hot-newtech.com

 

 

 

Šála, co sáláComfort Touch_ořez

Když polovina kanceláře propadne řetězovému kýchání, víte že začal podzim a zima ťuká na dveře. Je tedy nejvyšší čas vytáhnout kabát a oprášit jégrovky. V CHARGERu jdeme s dobou, a tak si tento rok vylepšíme šatník o chytré oblečení. Elektrická šála Comfort Touch kombinuje vlákno z měkké vlny, do kterého je všit tenký panel, který stačí nabít přes USB a vydrží hřát až dvě hodiny. Tato dva metry dlouhá, soukromá krční sauna disponuje dvěma úrovněmi zahřívání, takže až se budete cítit jako krocan v troubě, jednoduše přepněte nastavení teploty z vysoké na nízkou. Ideální dárek na Vánoce.

indiegogo.com

 

 

TridentPodmořský skútr

James Bond má vždy po ruce nějakou tu vychytávku a my jsme si už odmala přáli vyzkoušet alespoň jednu z jeho nepřeberného arzenálu. Teď tu možnost máme. Podvodní skútr Trident dokáže brázdit šíře oceánu rychlostí až 6,5 kilometrů za hodinu a vydrží do hloubky 50 metrů. S takovým výkonem a odolností prozkoumáte i ten nejskrytější kout kdejaké pláže. Disponuje dvěma rychlostními stupni a bezpečnostním zámkem pro děti, takže můžete Trident v klidu svěřit své dceři, když si chce v bazénu hrát na Malou mořskou vílu. Velikostí se ideálně vejde do příručního zavazadla, takže hurá za mořem!

indiegogo.com

 

 

Chytré UFOUFO FOREO

Když se řekne chytrá obličejová maska, okamžitě si představíme Jima Carreyho v jedné z jeho nejslavnějších filmových rolí. Masku jako z filmu ale můžete mít i díky drobnému přístroji UFO od společnosti FOREO. Ten dokáže emitovat chlad, teplo, různé varianty LED světla a zvukové vlny. Pomocí změn teploty a LED světla zrelaxuje a zpevní vaši kůži, kterou poté pomocí pulsování zvukových vln i namasíruje. To vše za 90 vteřin. Pro mužskou část redakce nemístně drahá náhrada za permanentku do sauny, pro tu ženskou nedocenitelný pomocník.

amazon.com

 

 

Airless Monkey PenMalí špioni, pozor!

Největší problém fixů byl odjakživa jejich vysychání. Jednou omylem zapomenete nasadit víčko a vaše oblíbená fixka míří obloukem do nejbližšího koše. Pero od Airless Monkey ale žádné víčko nepotřebuje. Má ho totiž uvnitř. Vnitřní silikonový uzávěr vytváří malý podtlak, čímž zabraňuje přístupu vzduchu. Nemusíte se tedy bát, že vám inkoust vyschne. Navíc jsou pera plněna speciálním inkoustem, který po hodině automaticky vybledne, což znamená revoluci v posílání si taháků a tajných vzkazů přes celou třídu. Jsme moc rádi, že budoucí generace žáků a studentů nebude muset sníst tolik zmuchlaného papíru ve snaze ochránit důvěrné informace.

kickstarter.com

 

 

Protiúnavové brýleLuminette 2

S podzimem jde ruku v ruce i méně slunečního svitu. Člověka tak může zastihnout malátnost či nedostatek energie. Vymedvědit se ráno z postele, obzvláště po společensky náročnějším večeru, se tak může zdát jako nadlidský úkol. Namísto trojitého espressa můžete využít druhou generaci brýlí Luminette. Ty stimulují fotoreceptory umístěné ve spodní části sítnice vašeho oka pomocí speciálního systému rozptylu světla, který minimalizuje oslnění. Tělo se tak nastartuje a po týdnu jsou znát i dlouhodobější efekty, jako zlepšení nálady a spánkového cyklu. Nadporučíka Geordiho La Forge ze Star Treku z nás asi tento přístroji neudělá, ale třeba by mohl alespoň částečně vyléčit některé naše redaktory z přílišné sympatie ke kofeinu.

indiegogo.com

 

Připravil: Dominik Ježek

Zpět