Co chtějí naše ratolesti

#To chceš
#Cozmojebozi
#Kryptoveprtaky
Jestli jste si zamilovali úžasného robo-tučňáka z našeho lednového rozjezdu, máme pro vás dobrou zprávu. Únorovou přehlídku jsme připravili speciálně pro nejmladší objevitele, vynálezce a hračičky. Dovolíme si dodat, že až vaši rošťáci přeprogramují celou chytrou domácnost a vy se nedostanete do ledničky, my za to nemůžeme.
Zpět

Superkryptočuník

Pigzbe - superkryptocunikFyzická prasátka jsou už out. V době bezkontaktních plateb, kryptoměn a online bankovnictví vidíme postupný odchod bankovek a mincí do důchodu. Aby se děti v celém tom digitálním finančnictví neztratily, přichází vepřový pomocník Pigzbe. Ten je naučí, jak se správně starat o finance pomocí vlastní kryptoměny Wollo, vzdělávací mobilní aplikace, “rodinné” platební kartě a samotné fyzické peněženky. Na tu od vás budou dostávat kryptoodměnu za úklid, kapesné anebo peníze k narozeninám od babičky z Itálie. A pokud chtějí děti zvýšit objem svých našetřených peněz, mohou si samy nastavit úkoly, za které je můžete finančně podpořit. Ať se valí chrochtáky!

pigzbe.com

 

Škola robo-hrou

cubettoProgramování bude patřit k základním dovednostem budoucnosti, stejně jako je dnes znalost angličtiny. Zodpovědnému rodiči se ale nechce stavět své potomky před displej příliš brzy. To chápeme a proto jsme pro vás našli Cubetto. Tato šikovná dřevěná krychlička udělá vše, co jí pomocí plastových dílků na programovací desce určíte. Doprava, dopředu, znovu dopředu a celou sekvenci opakovat. Pro Cubetta máte v krabici několik map, po kterých může drandit, a knížečku s příběhem. Poté je jen na vaší fantazii, co za dobrodružství usměvavý boxík čeká. Slalom ve vesmíru? Hledání diamantů v bažinách? Útěk před finančákem?

primotoys.com

 

Chobotnice z nultého patra

Chobotnice DashAž vaše děti odrostou offline programování, dejte jim do rukou plastového hlavonožce. Zatímco si ostatní budou s chytrým hračkami jen hrát, vaši potomci budou vědět, jak ze svého technologického souputníka udělat závodní mašinu, přesouvač muffinů či katapult, který na hlasový povel zaútočí na nic netušící oběť. Dokáže také nahrávat zvuk a detekovat pohyb, takže když se s vámi rozhádá vaše dcera, může poté vyslat jednookého kamaráda, který vám předá nahrávku vzkazu na usmířenou.

makewonder.com

 

Plyšový průvodce rozšířenou realitou

homer parker medvedV budoucnosti budeme kromě digitálních dovedností potřebovat také rozvíjet vlastnosti, které nás odliší od strojů. Proto je třeba dbát na představivost, kreativitu a esenciální složku mezilidských vztahů – empatii. S ní přichází plyšový Parker, který potřebuje někoho, kdo by se o něj staral. Pomocí aplikace s rozšířenou realitou můžete kolem svého chlupáče vytvořit magické prostředí, ve kterém bude šťastný. A když brumla onemocní, je na vašem malém doktorovi, aby mu pomocí dřevěných lékařských nástrojů, obrázku s rentgenem a chytré aplikace pomohl. I když, co si budeme nalhávat, většinu času je stejně nejlepší se k méďovi v “klasické” realitě tulit.

learnwithhomer.com

 

Ňuňu bagřík pro pokročilé

cozmo - nunu bagrikUmělá inteligence pomocí strojového učení poráží nejlepší lidské hráče v deskových i počítačových hrách a vy máte nyní možnost se s ní setkat. Robůtek Cozmo, který si pro sebe neustále něco žbrblá, rozezná váš obličej, zmapuje prostředí kolem a když vás porazí v jednoduché hře, předvede i vítězný taneček. Právě díky strojovému učení ho můžete naprogramovat tak, že se na vás bude smát, na vašeho psa mňoukat a na souseda bučet. Opravdu těžké si ho nezamilovat, když na vás k tomu mluví roztomilým robohláskem a na všechno se roztodivně kření.

anki.com

 

Pro špióny i fotografy

Kidizoom chyter hodinkyChytré hodinky dnes patří do výbavy každého správného homo smartphonensis. Na druhou stranu úplně nechcete svého předškoláka vybavit nejnovějšími Apple Watch, ze kterých by se během pár týdnů staly Apple Broke či Apple Fatality. Proto tu jsou Kidizoom Smartwatch DX, které disponují pohybovými hrami, kamerou, hlasovým záznamníkem, kalkulačkou a spoustou pohybových her. Vaši ušáci tak mohou při vyprávění svých každodenních dobrodružství i ukázat, jak s kamarády závodí v běhu či co se děje ve třídě o přestávkách. A vy si je můžete přes USB kabel zkopírovat na disk a jednoho krásného večera za pár let společně zavzpomínat.

vtechkids.com

 

A na závěr něco na rozveselení

 

Připravil: Dominik Ježek
Foto: Archiv výrobců
Video: YouTube, Anki

Zpět