Co chceme v srpnu?

Je libo robo-květinu nebo hi-tech postel?
Zpět

King Bed

Hi-BedAž si o HiBed přečtou spánkoví specialisté, kteří radí vypínat si na noc mobil a držet se na hony daleko od všech technologií, asi svou kariéru budou muset rovnou zabalit. Tato nová sci-fi postel je totiž všechno tech dohromady v jednom krásném obalu a vy už z ní možná nikdy nebudete chtít vstát do práce. O tom, jak budou vypadat vaše víkendy, ani nemluvě. Postel má zabudovanou Wi-Fi, HD projektor, reproduktory, senzor spánku, chytrý budík, měřič teploty, hluku a kvality vzduchu, světla i komfortní řešení pro práci přímo z postele. Jedinou její nevýhodou je, že do obchodů dorazí až příští rok. Ale vyplatí se počkat si…

Více na hibed.hi-interiors.com

 

Pro chytré děti

StoryballTechnologická smart hračka bez obrazovky (a tím pádem i hloupých videí z YouTube nebo návykových her), která děti i tak baví? Ne, to není sen. Všechno tohle nabízí Storyball. Předmět ve tvaru malého balónku, který na sebe může brát různé podoby dle toho, jaký kabátek mu oblečete, má ve svém repertoáru hry, příběhy i různé výzvy, dík kterým si děti hrají, učí se a pohybují a místo koukání do obrazovky objevují skutečný svět kolem sebe. Storyball díky zabudovanému strojovému učení dokáže své aktivity postupně přizpůsobovat svému malému majiteli na míru a rodiče mohou skrze mobilní aplikaci sledovat pokroky.

Více na mystoryball.com

 

Dechová zkouška

LumenVáš metabolismus funguje jinak než ten, který patří vašemu kamarádovi či nějaké super cool celebritě s perfektní postavou. Dejme mu to, co mu udělá opravdu dobře. Takhle nějak mluví výrobci novinky Lumen. Lumen funguje jinak než většina podobných výživových hacků a aplikací, a to proto, že místo toho, aby sledoval co jíte, monitoruje pouze váš dech. Stačí si každý den dýchnout jako při silniční kontrole a budete vědět vše, co potřebujete. Třeba jak včerejší hody ve fast foodu ovlivnily vaše dnešní tělesné pochody, co byste měli po zbytek dnešního dne v ideálním případě jíst nebo zda jste dostatečně ve formě na nějaký pořádný workout.

Více na lumen.me

 

Dotkněte se nebe

BionicBird„Lítat v oblacích jak kormorán,“ vyzpívává hlas Heleny Vondráčkové své přání ve slavné české komedii z 80. let. Dnes už by to pro Helenu takový problém nebyl. Pokud by se tedy rozhodla pořídit si biometrický dron BionicBird. Nejde jen o další dnes už trochu fádní létající hračku s kamerou, ale o skutečné spojení s nebem. Nebo o dalšího robotického „domácího“ mazlíčka. BionicBird totiž tak věrně připomíná skutečného a nespoutaného dravce, že na něj ti živí konkurenti v oblacích dokonce útočí nebo si s ním chtějí hrát. Naštěstí je jeho exteriér velmi odolný, a tak mu nic nehrozí. Váš nový mazlík může vyletět až do výšky 100 metrů a pohybovat se rychlostí 20 km/h. Usaďte se na nějakém hezkém místě a relaxujte při zvuku máchání křídel.

Více na bionicbird.com

 

Obraz i zvuk

lenovo_smart_displayNa trh právě zamířil nový výrobek od firmy Lenovo, který byl představen už na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas. Jedná se o propojení čím dál rozšířenějšího hlasového asistenta od Googlu s obrazovou technologií Lenova. Je to jednoduše váš asistent, který nejen mluví, ale také ukazuje. A to veškeré informace, které potřebujete znát. Od počasí přes notifikace a upozornění z kalendáře až po výsledky sportovních utkání. Můžete zavolat babičce, pustit si video nebo nastavit upomínku. A to vše na základě jedné vyřčené věty začínající slovy „Okay Google,…“ Ano, má to jednu nevýhodu. Google Assistant zatím nebyl lokalizován do českého jazyka, každopádně společnost už oznámila, že na české verzi se pracuje.

Více na Lenovo.com

 

Kytky dostaly vlastní nohy

Hexa plant robothexa plant robotPěstovat rostliny začíná být poslední dobou dokonce populárnější než chovat domácí zvířata. Jasně, kytky měli lidé doma vždy, jenže dnes už tito tišší společníci povýšili na zcela jinou úroveň. Mají vlastní jména, jejich majitelé si s nimi povídají a tvoří si k nim citový vztah. Není tak na čase dát těmto rostlinám taky pár zvířecích vlastností? Jeden vědec se rozhodl dopřát rostlinám luxus v podobě vlastních nohou, když je připevnil k již existujícímu robotovi jménem HEXA. Kytky se teď díky němu mohou sami přesouvat na místo, kde je větší světlo, otáčet se, hrát si s lidmi i dát najevo, když mají „žízeň“. Celý projekt je sice zatím ve fázi experimentu, my ale doufáme, že se brzy rozšíří. Chceme totiž tu svou Adélu konečně vzít na pořádnou procházku.

Více na Remaking “Sharing Human Technology with Plants” with HEXA

 

Připravila: Aneta Ščotková

Zpět