CHARGER TÝM A APPKY

#appky
Zpět

Abyste si nemysleli, že kovářovy kobyly chodí bosy. Tedy konkrétně, že tým, který pro vás každý měsíc připravuje to nejlepší ze světa aplikací a technologií, sám žádné appky nepoužívá. Všichni do jednoho si hýčkáme svoje chytré telefony a každý z nás má minimálně jednu appku, na kterou nedá dopustit. Takže tady nás máte, milé čtenářky a čtenáři – my jsme Charger tým a představujeme vám tajemství našich telefonů. Bohužel (nebo spíš pro vás bohudík) to nejsou žádné kompromitující fotky, ale celá plejáda appek. A možná, že se sami budete divit, co všechno tu najdete: od appky Českých drah přes mobilní šachy až po aplikaci, která vám poradí při výběru vína. Tak na zdraví!

 

martina J 2MARTINA JINDROVÁ

Ta, která nás hlídá, abychom vám každý měsíc servírovali jen to nejlepší a nejzajímavější čtení, hlavní bod kontaktu a zdroj neocenitelných vstupů z T-Mobilu. „Do práce jezdím příměstským vlakem, proto nejvíc používám aplikaci Českých drah Můj vlak. Upozorní mě totiž vždycky na případné zpoždění vlaku,“ prozrazuje Martina tajemství svojí dochvilnosti.

 

Můj vlak

 

MŮJ VLAK

iOS, Android (zdarma)

 

 

 

sdr

DANIELA CHOVANCOVÁ

Nadšená androidistka, tak trochu geek, tak trochu šéfredaktorka Chargeru a nekorunovaná královna komunikace. „Průměrný mobil s Androidem pop má při zakoupení předinstalováno 45 aplikací a dalších 50 si jich průměrný uživatel ještě stáhne. Já jich mám po důkladném promazání celkem 98, takže jsem vlastně na světovém průměru. Kdybych ale musela zůstat jenom s jednou, velice bych váhala a srdce by mi to trhalo. Mobil nedám z ruky a pořád přeskakuju mezi mailem v IBM Verse, Gmailem, Facebook Messengerem a Google Hangouts – ano, pracuji v komunikaci. Nemohla bych ale žít bez Wazu. Jakmile sedám do auta, okamžitě ho zapínám. Každý den honím každou minutu, a proto mi i těch pár vteřin, které získám tím, že mě tahle neskutečná navigace protáhne zarostlou jednosměrkou, abych objela nějakou kolonu, stojí za to.“ Potvrzeno. My jsme ostatně Danielu bez mobilu v ruce neviděli snad nikdy. Je to prostě technologická královna!

 

Waze

 

WAZE

iOS, Android (zdarma)

 

 

 

adam_marsalADAM MARŠÁL

Redaktor v první linii, muzikant a člověk, co ví, co je to adrenalin. „Bez metronomu to nepůjde – to je věta, kterou slyšel každý, kdo někdy zkoušel hrát na nějaký nástroj. Pro ty, co na nic nehrají, jde o přístroj odklepávající rytmus, kterého se více či méně úspěšně snažíte držet. Díky tomu pak při hraní nezrychlujete ani nezpomalujete, což bývá základem dobré muziky – u mlácení do bicích to platí dvojnásob, protože podle nich jede celá kapela. Původní mechanický metronom zkonstruoval na podnět L. van Beethovena vídeňský mechanik Johann Nepomuk Mälzel. Dneska už to není ž.dný zvláštní vercajk, protože metronomy existují jako appky do mobilů. Můj učitel Tomáš Konůpka z kapely Mydy Rabycad nebo Android Asteroid mi doporučil appku Tempo – Metronome with Setlist (By Frozen Ape Pte. Ltd.) za necelé 3 dolary. Dá se snadno nastavovat, rychle jsem si na ni zvykl a otvírám ji skoro každý den (nebo se aspoň tvářím, že tak často cvičím).“

 

Tempo - Metronome

 

TEMPO – METRONOME

iOS (2,99 € ), Android (19,95 Kč)

 

 

 

 

PakockaJANA PATOČKOVÁ

Ředitelka módy a art directorka na záskok. „Nedávno jsem dostala amok a většinu aplikací si smazala. Jo. Normálně proto, že mi docházela v telefonu paměť. Vlastně mi to příjemně srovnalo moje mobilní priority. Zůstaly jenom nezbytnosti jako Instagram, Facebook, mail a další. Ale ty už prostě skoro nepočítám. Proto je mojí favoritní appkou, která úspěšně přežívá všechny moje čistky, Player FM. Je to uživatelsky jednoduchá (jsem hodně jednoduchá uživatelka) aplikace na podcasty. Stačí najít svoje oblíbené pořady (nebo přímo v aplikaci najít nové podle tematických okruhů, které vás zajímají) a přihlásit se k odběru. Pak už vám budou pravidelně padat nové díly obl.bených podcastů do telefonu a vy je můžete poslouchat i offline. Ideál.“

 

Player FM

 

PLAYER FM

Android (zdarma)

 

 

 

 

martinaMARTINA FIGUROVÁ

Dívka s kalendářem v hlavě, přesná jako švýcarské hodinky. Dohlíží na celý tým, aby každý měsíc včas dodal vše, co má. „Jednoducho Pinterest – nachádzam tu inšpirácie k mojim záľubám: od receptov, cez tetovanie až po cestovanie a tipy na výlety.“ A my to Martině věříme. Protože excelové tabulky nosí v hlavě, takže na ně rozhodně aplikaci nepotřebuje. Dík, Marti!

 

 

Pinterest

 

PINTEREST

iOS, Android (zdarma)

 

 

 

 

AlzbetaALŽBĚTA JUNGROVÁ

Fotografka a kocourek Vilik the cat. Alžběta na prvním místě vypíchla aplikaci Snapseed, která je praktickým kapesním fotoeditorem. Doporučujeme zkouknout Alžbětin Instagram @jungrovaalzbeta, abyste věděli, že nekecá a že kdo umí, ten prostě umí (s appkou i bez).

 

 

 

Snap seed

 

SNAPSEED

iOS, Android (zdarma)

 

 

 

 

HonzaLesak1JAN LESÁK

Art director, umělec, teoretik, vážný a vážený muž celé redakce.

„Asi nejvíc používám Instagram. Tuhle sociální síť jsem si nainstaloval poměrně nedávno a snažím se ji cíleně profilovat. Začínám na ní propagovat především svoje umělecké aktivity. Také tu sleduji galerie a galeristy, umělce, kurátory a hezký holky. Díky Instáči mám každý den přehled o tom, co se kde ve světě umění děje.“

 

instagram

 

INSTAGRAM

iOS, Android (zdarma)

 

 

 

 

Dominik_CHARGER_fotoDOMINIK JEŽEK

Guru mobilních recenzí, kterému je radno věřit a neradno ho vyzvat na partii šachů.

„Neobejdu se bez aplikace Chess Free, protože život bez šachů je jako jednooká kráska.“ Takže si dvakrát rozmyslete, než Dominika vyzvete na šachovou partii, protože to, nejspíš na rozdíl od vás, pěkně poctivě cvičí.

 

Chess Free

 

CHESS FREE

iOS, Android (zdarma)

 

 

 

 

BAraBARBORA ŠAFAŘÍKOVÁ

Slečna produkční, která dokáže zprodukovat sníh v létě, poroučí větru a dešti a umí vyčarovat i originální kostým z Hvězdných válek na počkání!

Nikdo z redakce nebyl Bářinou volbou zaskočen. Bára totiž nedá dopustit na Vivino wine scanner, jedničku mezi appkami, které se zabývají vínem. Tahle appka vám pomůže vybrat tu nejlepší lahvinku přímo pro vás na míru – stačí naskenovat etiketu nebo hledat v databázi uživatelských recenzí a dalších parametrů.

 

vivino wine scanner

 

VIVINO WINE SCANNER

iOS, Android (zdarma)

 

 

 

 

AnetaANETA ŠČOTKOVÁ

Redakční trendsetterka, která každý měsíc hledá ty nejlepší vychytávky, které pak všichni chceme.

„Neobejdu se bez Google Maps…, protože nemít je v mobilu by pro mě znamenalo VELKOU ZTRÁTU.“ No uznejte – pro koho ne?! My v Chargeru tomu zlověstnému caps locku rozhodně rozumíme. Nebo vy se snad umíte orientovat podle Severky, vrstevnic a směru větru? My tedy ne. A atlas v batůžku už taky od základky nenosíme. Sorry not sorry.

 

Google Maps

 

GOOGLE MAPS

iOS, Android (zdarma)

 

 

 

 

Veronika_029A1357VERONIKA KRATOCHVÍLOVÁ

Píše o hudbě a příležitostně zpívá o lifestylu – nebo naopak? Každopádně obojí jí jde skvěle!

„Vzhledem k tomu, že můj iPhone pod nánosem fotek, videí a audiozáznamů neustále praská ve švech, je jen pár aplikací, bez kterých se skutečně neobejdu. Jednou z nich je Uber. Nedám na ni ani na všechny ty taxikáře ‚anarchisty‘ dopustit, protože mě už mnohokrát vytáhli z bryndy. Najdou mě i na konci světa a dovezou načas přesně tam, kam potřebuju.“

 

Uber

 

UBER

iOS, Android (zdarma)

 


Text: Jana Patočková, Foto: archiv

 

Zpět