Cestovatelské appky,

o kterých jste (asi) ještě neslyšeli
#appky
#cestování
#Android
#iOS
Cestujte jako profíci
Zpět

O cestovatelských aplikacích jako Trip Advisor, Airbnb, Booking nebo Rio2Rome už jste asi četli stokrát. Fungují sice skvěle, ale letos v létě se vám budou hodit i jiné. Třeba tyto:

 

Showaround

Android, iOS

Showaround

Pokud chcete, aby vás po cizí vesnici provedl domorodec, zkuste appku Showaround. V ní si vyberete průvodce podle svých sympatií, jazykových schopností a zaměření. A naopak i vy můžete za pomocí aplikace posloužit jako průvodce cizím návštěvníkům ve své domovině.

 

 

 

 

Citymappercitymapper

Android, iOS

Neztratit se v městské hromadné dopravě, případně tam nepřijít o nervy, vám pomůže aplikace Citymapper. Maká jen v největších městech, ale právě tam návštěvníkům hrozí  nejvíc, že místo na metro nastoupí na kolotoč pomatení a už se z něj nikdy nedostanou.

 

 

What3words

Android, iOS

what3words

Když hledáte adresu v civilizovaném světě, stačí vám zadat adresu a jedete. V zemích třetího světa názvy ulic často chybí, a tak bývá jediným vodítkem kombinace osmimístných souřadnic GPS. Kdo si má pamatovat údaj jako 50°25’44.1″N 15°03’04.3″E? V mnoha oblastech světa se proto začíná prosazovat nový systém lokalizace za pomocí třech slov. Vývojáři celý svět rozdělili na 57 bilionů čtverců o straně 3 metry s tím, že každý má svůj název jako třeba alright – lobby – about. Do svých systémů je zařadily například logistické firmy DB Schenker a Aramex, developer P3, mongolská pošta, OSN či automobilky Mercedes-Benz, Land Rover a Ford.

 

 

 

LoungeBuddy

iOSLoungeBuddy

Kdo někdy nezůstal viset na letišti kvůli zrušenému spoji nebo ulétlému letadlu? Strávit desítky hodin na chodbách je noční můra, kterou umí zaplašit aplikace LoungeBuddy. Ta monitoruje salonky na všech letištích a umí najít ty, do nichž můžete mít přístup, což je obvykle výsada manažerů nebo pasažérů business class. Pokud se stanete členem, za relativně směšný roční poplatek vám appka otevře dveře velkého procenta salonků. V Androidech na podobném principu funguje aplikace Priority Pass sdružující víc jak 1200 salonků na letištích v celém světě.

 

 

Airhelp

Android, iOS

Airhelp

Ať už vám aerolinky zrušily nebo zpozdily let, obvykle je to důvodem ke kompenzaci. Ne vždy se k ní mají a dost často je to o nervy, ale tahle appka vyřeší všechno za vás. Čerpá z legislativy USA i EU. Zadáte informace o svém letu a pár základních informací a služba se vám sama ozve zpátky. Za vyřešení problému si bere 25 % z poskytnuté kompenzace. Vám zbyde 75 % částky. Lepší něco než nic, ne?

 

 

 

 

HostelworldHostelworld

Android, iOS

Ne každý touží po noci v hostelu, ale pro všechny (duchem) mladé cestovatele je tahle appka sympatickou alternativou k Bookingu. Hledá, filtruje, ukazuje na mapě, a to včetně hodnocení předchozích hostů.

 

 

Express VPN

Android, iOS

Express VPN

Tahle appka zařídí, abyste mohli využívat své oblíbené aplikace i v zemích, kde úřady z nějakých důvodů cenzurují obsah dostupný po síti. Týká se to například některých sociálních sítí, bez nichž si mnozí neumíme představit život. Než se vydáte do nějaké exotické destinace, stáhněte a aktivujte si tuhle šikovnou aplikaci, na níž jsou zatím autoritativní režimy krátké.

 

 

 

 

Travello

Travello

Android, iOS

Člověk je někdy raději sám, ale když vám na cestách začne být smutno, najdete parťáka prostřednictvím téhle aplikace. Funguje to trochu jako Tinder pro lidi na cestách. Apple Store vyhlásil tento nástroj za jednu z nejlepších aplikací vůbec. Díky ní seženete spřízněnou duši, můžete posdílet cestovní náklady a dokonce s ní vyhledáte i dostupnou wifinu.

 

Autor: Adam Maršál

Zpět