CESTOVAT CHYTŘE

#Téma
#appky
Zpět

Google toho umí hodně, ale ještě pořád ne všechno. Existují tisíce dalších aplikací, které vám můžou trochu zpestřit cestování, a tyhle patří k těm nejkvalitnějším.

 

FOODSPOTTING

K cestování pochopitelně patří jídlo. Nemalá část vyráží za hranice právě kvůli ochutnávce místních specialit. Foodspotting vám pomůže najít ty nejlepší pokrmy v okolí a připojí k nim i fotku, abyste pak nebyli překvapení z toho, co vám přistálo na stole.

 

foodspottingANDROID (zdarma)

iOS (zdarma)

MICROSOFT (zdarma)

GEOCACHING

Geocaching je zvláštní fenomén, o kterém spousta lidí pořád nemá ani tušení. Miliony nadšenců po celém světě ukrývají na nejrůznějších místech tzv. kešky a cílem podobně postižených kolegů je krabičky s poklady najít. Zní to jako jednoduchá zábava, ale až se kvůli kešce budete brodit kanalizací, smích vás přejde.

 

geocachingANDROID (zdarma)

iOS (zdarma)

 

WEATHERPRO

Opravdového cestovatele nemůže běžná předpověď počasí uspokojit. Aplikace vám nabídne podrobný sumář povětrnostních podmínek včetně teploty, směru a rychlosti větru, tlaku vzduchu, srážek a vlhkosti. Počasí můžete číst také z přehledných grafů. Pochopitelně nechybí ani špičkové satelitní a radarové snímky.

 

weatherproANDROID (82 Kč)

iOS (2,29 €)

 

SKYSCANNER

Kdo by nechtěl pořádně ušetřit na letenkách? Skyscanner je extrémně jednoduchý, ale zato velmi užitečný nástroj. Pomůže vám najít ty nejvýhodnější lety od stovek leteckých společností v nejrůznějších časech a do nejrůznějších zemí.

 

skyscannerANDROID (zdarma)

iOS (zdarma)

 

FLIGHTTRACK

Máte prostě rádi letadla, létání a letiště? Tahle aplikace vám o letech prozradí úplně všechno. Na krásných mapách můžete živě sledovat, kudy letadla letí, a prostřednictvím nespočtu slov a čísel se včas dozvíte o všech zpožděních a zrušených letech. FlightTrack pokrývá více než 3 000 letišť a 1 400 aerolinek rozesetých po celém světě.

 

flighttrackANDROID (147 Kč)

iOS (4,99 €)

 

MAPLETS

Vyrazit na cestu bez map, to je nesmysl. V době smartphonové jich navíc můžete mít v kapse tolik, kolik vás jenom napadne. Nebo kolik pojme úložiště telefonu. Aplikace Maplets má stovky nejrůznějších map. Významné národní parky, méně významné parky, plány městské hromadné dopravy, cyklistické stezky, zoologické zahrady, to všechno v ní najdete. A ještě mnohem víc.

 

mapletsANDROID (57 Kč)

iOS (2,99 €)

Zpět