Česká korejská výprava: Koho bychom měli sledovat na sockách?

Zpět

Dnešní olympijské hry se oproti těm dřívějším liší také tím, že máme díky sociálním sítím možnost sledovat je přímo očima jednotlivých sportovců. A to je pro všechny fanoušky obrovská výhoda. Dnes už si můžeme pouze domýšlet, co by asi Emil Zátopek napsal na svůj Facebook po svém helsinské triumfu, kolik srdíček by ve své době na Instagramu posbíralo video olympijské sestavy Věry Čáslavské nebo jak by asi vypadaly instastories z letadla českých hokejistů vracejících se před dvaceti lety domů z Nagana. Zda-li letošní hry přinesou pro Českou republiku podobně triumfální momenty, zatím můžeme jen hádat, určitě si ale nenechte ujít příležitost být u toho po boku vašich oblíbených sportovců. Koho bychom tedy měli v letošním únoru (a třeba i po jeho skončení) sledovat?

Picture1 LedeckaNeskutečná a teprve dvaadvacetiletá Ester Ledecká si na letošní olympiádu veze rovnou lyže i snowboard. Kromě nich ale, doufejme, bude během února zvládat ještě další dva nástroje: Facebook a Instagram. Na korejské fotky, videa i komentáře čeká na jejím facebookovém profilu 57 tisíc lidí a dalších skoro 7 tisíc netrpělivě sleduje její instagramový účet @esterledecka. Rozšíříte jejich řady?

 

 

Picture2 SamkovaOd Ester můžete rovnou skočit zkontrolovat, jak jsou na tom její zkušenější kolegyně. Jen o dva roky starší Eva Samková se o svůj obsah na facebooku dělí s více než 180 tisíci fanoušky a na instagramu @eva_samkova s dalšími 17 tisíci z nich. Není divu, že o sledování Evy je takový zájem, ráda se svými podporovateli totiž podělí také o fotografie ze svého soukromí. Co o ní její instagram zatím prozradil? Třeba to, že má ráda zvířata.

Picture3 pancochovaZdá se, že jsou české snowboardistky opravdu populární, protože další z nich, Šárka Pančochová, se na svém instagramu @sarkasnow může pyšnit ještě o něco početnějším publikem než její dvě kolegyně. Svůj podíl na tom má nejspíš fakt, že často publikuje fotky od profesionálních fotografů, jako jsou třeba Přemysl Vida nebo Erin Hogue. Na její instagramovou zeď je tak opravdu radost pohledět.

Picture4 koudelkaNaopak, kdo si vyhledá instagramový profil Romana Koudelky @koudelkaroman, nejspíš ani v první chvíli nepozná, že se jedná o účet našeho nejúspěšnějšího skokana na lyžích. Z jeho profilu se tak dozvíme hlavně to, že je velkým fanouškem fotbalové Slavie a že nejraději tráví čas se svým synem Karlem. Koho by tak přece jen zajímalo i nějaké zákulisní info, měl by si spíše ohlídat jeho Facebook.

Picture5 havlickovaNa sociálních sítích samozřejmě nemůžeme minout ani české biatlonové legendy. Zdaleka největší fanouškovskou základnu má na Facebooku Ondra Moravec, nenechte si ale ujít ani profily Michala Šlesingra, Veroniky Vítkové nebo Evy Puskarčíkové. Pokud na vás letošní zimu padla deprese ze sněhového deficitu, na těchto profilech si spravíte náladu. A ještě pro vás máme jeden tip: na letošní olympijské hry se probojovala také nejmladší členka českého olympijského týmu – sedmnáctiletá biatlonistka Barbora Havlíčková. Její rostoucí talent tak můžete sledovat zde.

Picture6 duskova bidarFacebookový profil není jen výsadou jednotlivců, ale také třeba párů. Například obou českých krasobruslařských dvojic. Kromě společné cesty Cortney Mansour a Michala Češky, kteří se chystají posbírat své první olympijské zkušenosti, můžete sledovat také společný profil teprve osmnáctiletých “tanečníků na ledě” Michala Bidaře a Anny Duškové. Uvidíme, jak se oběma párům v Pchyongchangu povede.

Picture7 egydyNa většině výše uvedených profilů převažují fotky sněhu, hor a případně ledových ploch, česká bobová sestava však na Instagramu zaujme něčím jiným (tedy hlavně ženskou část publika). Pro pravidelnou dávku polonahých vypracovaných mužských těl poklepejte na tlačítko sledovat u některého z těchto profilů @dyykej (Dominik Dvořák), @david_egydy, @koprivajaroslav a @kuba_nosku.  Anebo rovnou u všech.

Picture8 furchaNejsledovanějším českým týmem vysílaným na zimní olympijské hry je zpravidla ten hokejový. Naši hokejisté však nejsou na sociálních sítích tak sdílní, jak bychom si představovali. Zákulisí sportovního svátku nám tak umožní na Instagramu sledovat jen asi sedmička nominovaných hokejistů, mezi nejoblíbenější z nichž patří například profil pětadvacetiletého útočníka Jiřího Sekáče (@seky10), který na olympiádu míří z ruské Kazani, sedmadvacetiletého brankáře Dominika Furcha (@furchd38), dvaatřicetiletého rodáka z Českých Budějovic Milana Gulaše (@guli2011) nebo teprve dvaadvacetiletého bývalého nejlepšího střelce české Extraligy Dominika Kubalíka (@kubalda18). Všechny jmenované čeká olympijská premiéra. Poprvé se na olympijské hry podívá také brankář Pavel Francouz, který si zvolil vlastní cestu komunikace s fanoušky: používá jen Twitter a sám avizuje, že si na žádné jiné sociální síti veřejný profil nezaloží. Olympijské dění můžete na Twitteru kromě profilu Pavla Francouze sledovat také na profilu obránce Tomáše Kundrátka. A například kapitána českého týmu Martina Erata lze najít pouze na Facebooku. Jeho obsah je však bohužel spravován někým jiným.

 

Picture9 sablikovaA na závěr: náš výčet by pochopitelně nebyl kompletní bez nejdražšího klenotu, který Česká republika vyslala do Jižní Koreje. Gabriela Koukalová se k všeobecnému zármutku kvůli zdravotním problémům olympiády nezúčastní, situaci ale zachraňuje naše oblíbená Martina Sáblíková. Kdo by chtěl sledovat, jak se naší nejúspěšnější rychlobruslařce (a možná jedné z nejúspěšnějších českých sportovkyň všech dob) vede, může sledovat její veřejný facebookový profil. V současnosti už to dělá přes tři sta tisíc lidí. Sama Sáblíková zde poskytuje komentáře ke svým závodům a nebo přidává fotky se svou kamarádkou a olympijskou kolegyní Nikolou Zdráhalovou.

Zpět