Červnová nálož vychytávek

Tyhle hračky prostě chceš!
Zpět

Počítání oveček 2.0

Sleepie-Sleep-Aid-Device-01Usínáte každý den bez problémů? Pokud na tuto otázku odpovíte kladně, měli byste se tiše zaradovat. Ne každý má totiž takové štěstí. Ve zrychleném světě plném stresu je pro mnohé oříšek v danou hodinu jednoduše zabrat. Ještě, že je tu Sleepie! Novinka, kterou právě její tvůrci vykopávají na Kickstarteru, vás pomocí zvuku, světla a vůně uspí jako nemluvně. Nastavení si můžete personalizovat pomocí smartphonu a namíchat si tak ten ideální usínací koktejl.

sleepie.co

 

Chudák Koh-i-noor

omni_01Pamatujete se ještě na první školní penál a výbavu pastelek, tužek a per? Pokud na něj vzpomínáte s jistou dávkou nostalgie, tyto řádky už dále nečtěte. Taková výbava čerstvých školáků se totiž brzy stane historií. Dokazuje to trh, na kterém najdeme i tohle vychytané OMNI pero. S jedním nástrojem můžete zároveň psát, kreslit i vybarvovat ve všech barvách, na které jen pomyslíte, a to díky zabudovaným mini náplním. Jedná se v podstatě o obdobu kdysi populární multibarevné otočné propisky. Fňuk fňuk…

Více info

Kreativní robot

scribit-1-copyUdělejte si z obývacího pokoje neokoukaný designový kus. Scribit, nový robot odhalený na letošním milánském Design Weeku, vám vymaluje stěny jedna báseň. A třeba každý týden jinak. Umí zpracovat jakoukoliv digitální malůvku, text nebo jiné výtvarné dílo a obšlehnout jej na vaši nepoznamenanou stěnu. Nemusíte se ale děsit, že by se vám nový design třeba nelíbil. Robot si celý svůj předchozí výtvor pamatuje a pokud jej o to “požádáte”, zase jej hezky smaže. Pokud o koupi Scribita začínáte uvažovat, vězte, že vám budou stačit jen dva hřebíky na zavěšení a elektrická zásuvka. Žádné technologické superschopnosti prý nejsou nutné.

scribit.design

 

Televize, která není vidět

TVAž vám Scribit vyzdobí vaše domácí zorné pole, možná si pak svůj výhled nebudete chtít kazit různými předměty. Třeba televizí. Jenže, co dělat, abyste nepřišli o Ulici/Televizní noviny/fotbal/detektivky Rosamunde Pilcherové a další důležité pořady, bez kterých prostě nelze žít? Máme pro vás řešení: kupte si mizející televizi od LG! Designérka Jang Junyoung ji navrhla právě pro všechny estéty, kteří nechtějí, aby jim klasická černá obrazovka kazila celkový vzhled pokoje. Přes vypnutý monitor televize lze vidět téměř skrz na skrz a důmyslně skrývá i svou ovládací lištu.  

yankodesign.com

 

Lednice pod kontrolou

01-Smarter-FridgeCamAž půjdete příště nakupovat, nebudete už muset přemýšlet nad tím, co je potřeba koupit, co právě došlo a co zase zbylo. Proč? Protože jednoduše vezmete mobil, přímo z obchodu se připojíte na svou kameru v lednici a omrknete aktuální stav svých zásob. Dobrá, možná to nebude hned při příštím nákupu, ale věřte, že brzy bude taková kamera v lednici absolutní must-have. Je to totiž extrémně pohodlná záležitost, ušetří vám čas i peníze a už nikdy vám doma nebude nic důležitého chybět. A to se vyplatí!

Více info o fridgecam

 

Bathwatch

Dnes už vám technologie nedají pokoj ani ve vaně. Tedy v případě, že si to tak budete přát a zakoupíte si Fuurona. Minituarního robota, který z vaší všední koupele udělá hotový wellness pobyt. Jeho úkolem je monitorovat jak teplotu vody a dobu strávenou ve vaně, tak i další faktory, které ovlivňují působení koupele na tělo i mysl člověka. Parametry je možné nastavit ručně nebo využít různých předdefinovaných programů jako například “zkrášlení pokožky”, “mód senné rýmy” nebo “dietní režim” a další, které pomáhají bojovat proti zdravotním problémům.

Více informací Fuuturon na trendhunter.com

 

P.I. – Pet Intelligence

MIA-Interactive-Pet-Robot-06Pes je nejlepším přítelem člověka a nejlepším přítelem psa je MIA. MIA je interaktivní robot, který není určen lidem, ale domácím mazlíčkům. Třeba jedináčkům, kteří by se doma mohli trochu nudit. MIA nedělá žádné rozdíly a hraje si se psy a kočkami a umí je taky odměnit. MIA umí dokonce uklidnit štěňata, když jste pryč z domu. Díky zabudovanému echo systému rozpozná štěkot a automaticky se aktivuje ke hře, aby vašeho domácího mazlíčka rozptýlila. MIA se umí vyhýbat veškerým překážkám a lze ji ovládat pomocí mobilní aplikace. MIA je prostě boží, nemyslíte?

kolonyrobotic.com

 

“Hodinky s vodotryskem”

kate_spade_new_york_smartwatch__review_6Připadají vám chytré hodinky málo elegantní? Záleží kam se díváte. Na trhu jsou totiž už dostupné třeba i tyhle zlaté krásky od Kate Spade. Kromě toho, že na ruce vypadají opravdu elegantně a hodí se téměř ke všemu, chlubí se i dalšími benefity. Třeba tím, že vám zorganizují život od A do Z a vám to nejspíš ani nebude vadit. Díky spojení s aplikací Kate Spade se dozvíte vše o vašem pohybu, spacích a dalších návycích, můžete přijímat zprávy i hovory, kontrolovat notifikace i přehrávat hudbu a dokonce na ně mluvit. Jasně, mluvit můžete na všechny hodinky, ale tyhle vám budou opravdu rozumět.

katespade.com

Zpět