Call of duty: Mobile

Mistrovství světa může probíhat klidně v tramvaji
#Zaujalo nás
#Aplikace
Zpět

 

Když v říjnu 2019 studio Activision vykoplo do světa mobilní verzi své legendární herní série Call of Duty, málokdo asi čekal, že se ještě stejný rok stane historicky nejúspěšnějším mobilním herní titulem. V současné době si celosvětově hru stáhlo přes 250 milionů uživatelů, pod oficiálním hashtagem na Instagramu najdeme přes 650 tisíc příspěvků věnujících se hře a podobný počet lidí sleduje i oficiální herní Facebookovou stránku. A to už je pořádná porce. A jedinečnost titulu potvrzují i neobvyklé další kroky Activision z jara letošního roku.

 

 

V polovině dubna totiž vývojáři ve spolupráci se Sony oznámili, že v této hře chystají globální šampionát, jakési mistrovství světa. Spustila se další obrovská vlna zájmu o Call of Duty: Mobile, a tak vývojáři museli nakonec přistoupit k omezení registrací do kvalifikační části turnaje, do které se mohli dostat jen ti, kteří ve hře již dosáhli jedné z vyšších hodností, tedy určitého levelu. Každý víkend v květnu pak probíhaly „miniturnaje“, ve kterých se jednotliví sólo hráči snažili získat jednu z pozic v následujících vyřazovacích bojích. Tu si mohli zajistit dostatečným počtem nasbíraných bodů během čtyř po sobě jdoucích kvalifikačních turnajů.

 

 

 

 

Z kvalifikovaných do druhé fáze turnaje pak vznikly týmy o pěti či šesti hráčích, které si to mezi sebou v online multiplayeru rozdávají o postup do regionálních finále, kam postoupí jen 512 nejlepších týmů z celého světa. Jedná se o doposud pravděpodobně největší touchscreen turnaj v historii, který navíc můžou hráči hrát on-the-go. Až tedy uvidíte někoho v tramvaji pařit střílečku na upatlaném skle smartphonu o sto šest, nezapomeňte, že se možná koukáte na budoucího mistra světa…

 

 

Bude velice zajímavé sledovat, kam se tento fenomén dále vyvine a kdo další bude Call of Duty: Mobile následovat v podobných globálních online aktivacích. Odborníci tvrdí, že celosvětová krize může velice pravděpodobně pozitivně ovlivnit celkovou rychlost vývoje v esports segmentu. A tak nás možná brzy čekají ještě nedávno zcela netušené věci. I když občas s nostalgií vzpomínáme na doby, kdy multiplayer znamenal tak maximálně střídat se s kámošem po jednom pokusu ve skákačkách na Sega konzoli připojené do staré televize, musíme uznat, že posouvat limity se Call of Duty: Mobile opravdu daří a jsme velice zvědaví, co si na nás tým Activision, nebojiný, který se nechá inspirovat , vymyslí příště!

Zpět